Neler Yeni

NetSpeed'e geçişim ve tecrübelerim

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Merhaba dostlar bu sabah itibarıyla Netspeed'e geçmiş bulunmaktayım.
Önceden TT 16 Mbps download 4 Mbps upload kullanıyordum ve Netspeed 75 Mbps download 8 Mbps upload paketine geçtim.

Ücretsiz kurulum için 2 hafta öncesinden TT'yi aradım ve kaç TL cayma bedeli olduğunu sordum 15 gün kalan internetime 110TL cayma bedeli çıkardılar 😀. Ben de kargo vs ile sonradan uğraşmamak için 2 hafta öncesinden belgelerimi Netspeed'e gönderdim ve 2 günde ellerine ulaştı. Beni aradılar ve ne zaman kurulum yapılmasını istediğimi sordular ben de taahhütümün bitmesine 3 gün kala başlamasını istedim. (taahhüt bitiş tarihi 5 Nisan) geçiş işlemi 2 Nisan'da başladı ama sanırım hafta sonuna denk geldiği için hafta sonu kurulum olmadı ve bugün sabah saat 8'de geçiş işlemim bitti. Altyapım 75 Mbps destekliyor gözüküyordu ama bana 69 Mbps verebildiler çünkü SNR değerim 8.1DB'ye kadar düştü. Eğer bağlantı sorunları yaşarsam bildirmem durumunda 50 Mbps'ye sabitleyebileceklerini söylediler.

Son olarak eğer NetSpeed'e geçiş yapacak olursaniz LRS7H5 kodu ile 12 ayligina 5tl indirim kazanabilirsiniz. Kodu kullanacak olanlar icin belirteyim faturami zamaninda oduyorum otomatik odeme talimati bulunmakta yani indirim iptali gibi birsey olmaz.

Ve NetSpeed hakkinda sorunuz varsa yardimci olabilirim.

Ekler

• Screenshot_20220404-133919.jpg
    Screenshot_20220404-133919.jpg
    54.2 KB · Hit: 73
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Muhammed
Merhaba dostlar bu sabah itibarıyla Netspeed'e geçmiş bulunmaktayım.
Önceden TT 16 Mbps download 4 Mbps upload kullanıyordum ve Netspeed 75 Mbps download 8 Mbps upload paketine geçtim.

Ücretsiz kurulum için 2 hafta öncesinden TT'yi aradım ve kaç TL cayma bedeli olduğunu sordum 15 gün kalan internetime 110TL cayma bedeli çıkardılar 😀. Ben de kargo vs ile sonradan uğraşmamak için 2 hafta öncesinden belgelerimi Netspeed'e gönderdim ve 2 günde ellerine ulaştı. Beni aradılar ve ne zaman kurulum yapılmasını istediğimi sordular ben de taahhütümün bitmesine 3 gün kala başlamasını istedim. (taahhüt bitiş tarihi 5 Nisan) geçiş işlemi 2 Nisan'da başladı ama sanırım hafta sonuna denk geldiği için hafta sonu kurulum olmadı ve bugün sabah saat 8'de geçiş işlemim bitti. Altyapım 75 Mbps destekliyor gözüküyordu ama bana 69 Mbps verebildiler çünkü SNR değerim 8.1DB'ye kadar düştü. Eğer bağlantı sorunları yaşarsam bildirmem durumunda 50 Mbps'ye sabitleyebileceklerini söylediler.

Son olarak eğer NetSpeed'e geçiş yapacak olursaniz LRS7H5 kodu ile 12 ayligina 5tl indirim kazanabilirsiniz. Kodu kullanacak olanlar icin belirteyim faturami zamaninda oduyorum otomatik odeme talimati bulunmakta yani indirim iptali gibi birsey olmaz.

Ve NetSpeed hakkinda sorunuz varsa yardimci olabilirim.
Kurulmasını 1 haftadır bekliyorum bakalım ne olacak

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Ping değerleriniz nasıl acaba?

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ping değerleriniz nasıl acaba?
Dedigim gibi artmasini beklerken azaldi. Valorant girdim 33 34 ping alirken 29 a dustu. Speed test sonucumda 1 2 ping dustu. Valveye tracert attim turktelekomda tracert sonucum 56ms cikarken NetSpeedde 2 hop artmasina ragmen tracert sonucum 44 ms ye dustu.

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Dedigim gibi artmasini beklerken azaldi. Valorant girdim 33 34 ping alirken 29 a dustu. Speed test sonucumda 1 2 ping dustu. Valveye tracert attim turktelekomda tracert sonucum 56ms cikarken NetSpeedde 2 hop artmasina ragmen tracert sonucum 44 ms ye dustu.
Yanlış anlamadıysam 16Mbps'den 75Mbps'e geçmediniz mi? Ping değerlerinizin neden artış göstermesini umdunuz tam olarak anlayamadım?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Akşamları ping değerleriniz oynuyor mu peki? bende Netspeed düşünüyorumda, en önemli şey ping benim için.

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Emir Acar
SNR değeri sıkıntı çıkartabilir. Geçenlerde bende 35 mbps'den 75'e çıkarttım SNR değeri 8-9 arasına düştü gün içinde sürekli kopmalar oluyordu arayıp 50 mbps'ye düşürttüm sıkıntı düzeldi

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış anlamadıysam 16Mbps'den 75Mbps'e geçmediniz mi? Ping değerlerinizin neden artış göstermesini umdunuz tam olarak anlayamadım?
Aldigin hizla pingin dogrudan baglantisi yok dolayli yolla var. Bir oyuna 16 mbps yetiyorsa hizini 100 mbps yapsan bile (2 side ayni baglanti turu olacak sekilde vdsl, fiber gibi.) pingin cok kucuk oynama yapar yada hic yapmaz. Ping POP ve hop noktalari , net saglayicisinin server kalitesi ve yurt ici/disi cikislarina bakar. TT cikislarini kullaniyor NetSpeed o yuzden TT NetSpeede gore daha iyi performans verir diye dusundum ki bircok kiside durum boyle. Ve valve baglantimda tt de 10 hop varken NetSpeedde 12 hopa cikti ama yinede pingim dustu. NetSpeed adana POP sağlam çıktı kısaca. 😀
Mesaj otomatik birleştirildi:

SNR değeri sıkıntı çıkartabilir. Geçenlerde bende 35 mbps'den 75'e çıkarttım SNR değeri 8-9 arasına düştü gün içinde sürekli kopmalar oluyordu arayıp 50 mbps'ye düşürttüm sıkıntı düzeldi
Evet snr dusuk biraz ama daha kopma yasamadim kopma olursa 50 ye sabitleyecegim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Akşamları ping değerleriniz oynuyor mu peki? bende Netspeed düşünüyorumda, en önemli şey ping benim için.
TT de sabitti NetSpeed'de de beklentim o yonde. Aksam test yaptiktan sonra bilgilendirme yaparim.

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Bir oyuna 16 mbps yetiyorsa hizini 100 mbps yapsan bile
Türk Telekom Yalın HiperNet 100Mbps kullanıyordum 1 ay önce altyapım 63Mbps desteklemesine rağmen, şimdi ise aynı paketi aynı altyapıda 50Mbps kullanıyorum 100Mbps iken valorantta 11ms sabit ping alırken 50Mbps'de 13ms sabit alıyorum, postum darboğaza uğrayacağı için hızımı altyapım kadarına indirgediğimde pingim düşer zannettim ancak download/upload hızlarıma kadar fark ettirdi

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Türk Telekom Yalın HiperNet 100Mbps kullanıyordum 1 ay önce altyapım 63Mbps desteklemesine rağmen, şimdi ise aynı paketi aynı altyapıda 50Mbps kullanıyorum 100Mbps iken valorantta 11ms sabit ping alırken 50Mbps'de 13ms sabit alıyorum, postum darboğaza uğrayacağı için hızımı altyapım kadarına indirgediğimde pingim düşer zannettim ancak download/upload hızlarıma kadar fark ettirdi

Yukarda yazdigim gibi hız ve ping arasinda sadece dolayli olarak baglanti var. Ve hiz yukseltmeleri/dusurmeleri cok az derecede pingi etkileyebilir demistim. Eger dedigimi dogrulamak istiyorsan bunun hakkinda internette bircok yazi bulunmakta.

Sizin sorununuza gelecek olursak kablolamada sorun olabilir. 106 metrede 70 75'i rahat alman gerekli ama sizdeki sorunda benimkine benziyor. 150 metrede 75 mbps destekliyor apartmana kadar sorunsuz geliyor fakat apartman dolabinda dusuyor. Yada sorun dolaptan modeme gelen kablodadir. Eger komsularinizdan yuksek hiz kullanip sorun yasamayan varsa sorun apartman dolabindan evinize gelen kablodadir isterseniz sorun soruşturun. Şahsen sendeki sorunun apartmandaki internet dolabindan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Cunku bulundugum sitedeki bir apartman benim apartmanima gore saha dolabina daha yakin ve altyapi sorguda max 50 alabiliyor. Bizim apartmanda 75 gosteriyor. Buda sendeki soruna benziyor.

NOMADRANTAN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,420
İsim
Nomad el ghost
Instagram
Serdar
Steam
Aaaa
Twitter
Olm
Discord
Yeterrrr
Reddit
Aaaaaaa
beyler comnet nasıl

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Mertcan Uysal
Yukarda yazdigim gibi hız ve ping arasinda sadece dolayli olarak baglanti var. Ve hiz yukseltmeleri/dusurmeleri cok az derecede pingi etkileyebilir demistim. Eger dedigimi dogrulamak istiyorsan bunun hakkinda internette bircok yazi bulunmakta.

Sizin sorununuza gelecek olursak kablolamada sorun olabilir. 106 metrede 70 75'i rahat alman gerekli ama sizdeki sorunda benimkine benziyor. 150 metrede 75 mbps destekliyor apartmana kadar sorunsuz geliyor fakat apartman dolabinda dusuyor. Yada sorun dolaptan modeme gelen kablodadir. Eger komsularinizdan yuksek hiz kullanip sorun yasamayan varsa sorun apartman dolabindan evinize gelen kablodadir isterseniz sorun soruşturun. Şahsen sendeki sorunun apartmandaki internet dolabindan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Cunku bulundugum sitedeki bir apartman benim apartmanima gore saha dolabina daha yakin ve altyapi sorguda max 50 alabiliyor. Bizim apartmanda 75 gosteriyor. Buda sendeki soruna benziyor.
Teşekkür ederim reis bilgilendirdiğin için bir de arkadaşım Netspeed 100Mbps kullanıyordu Kahramanmaraş, Elbistan'da oturuyor ancak altyapısı 79Mbps destekliyor 32-40ms aralarında sabit geziniyordu ping değerleri modemi çok ısınıyormuş geceleri kapatmak zorunda kalıyormuş internet kopmaları ve internete sadece o bağlanmasına rağmen ani ping fırlamaları ve uzun süre geçmediği oluyormuş hızını 75Mbps'e düşürdü pingi değişmedi GibirNet kapsama haritasında Kahramanmaraş ile İstanbul Valorant sunucusuna baktık 24ms aralığı gözüküyor sizce Netspeed ile GibirNet'in arasında ki fark bu kadar büyük müdür?

Not: bu arada ben türk telekomun verdiği yaklaşık 5 senedir bu modemi kullanıyorum aralıksız hiç durmadan çalışıyor elektrik gitmedikçe kapatmıyoruz DSL kablosunun bağlı olduğu portu hiç değiştirmedim TP-LINK TD-W9970 v3

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,937
Üyeler
141,366
Son üye
Recep19o3
Top Bottom