Neler Yeni

• Asgari ücret için 3 formüllü fiyat söylendi.

predator

80+ Silver
Valla ben 6k ile bayağı rahat geçiniyorum. Üstelik 3 bin kredi ödüyorum aylık.

Olması gereken bu şu demekle olmuyor. Ayağını yorganına göre uzatacaksın. Burası Türkiye, maalesef Avrupa değil .
kalan 3k para ile ne kadar kira,fatura ödüyorsunuz? ne yiyip ne içiyorsunuz? ulaşım ücretiniz hiç mi yok? sosyal hayatınız? özel ihtiyaçlarınız? en kötü otobüs gitgel yemek parası dahil olmadan 1000 tl, ayda 2 kere gittiğinizi iddia ediyorsunuz 2k + 3k kredi size bin tl kalıyor? bunların hangisini bin tl ile yapıyorsunuz? billur mu geçiyorsunuz?

Kralmelo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Melih
2-3 sene öncesinin memur maaşı da günümüzün asgari ücreti olduğuna göre paramız resmi olarak pul oldu arkadaşlar vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

FRAX

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
silindi

Son düzenleme:

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
Asgari ücret e zam geldi diyelim asgari ücretli çalıştıran fabrikaların da masrafı artıcak ardında ürünlere gene zam gelicek arkadaşlar sevinmeyin
böyle şeyleri düşünmeye gerek yok bence çalışanlara zam yapılsada yapılmasada her türlü fiyat artışı oluyor

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
kalan 3k para ile ne kadar kira,fatura ödüyorsunuz? ne yiyip ne içiyorsunuz? ulaşım ücretiniz hiç mi yok? sosyal hayatınız? özel ihtiyaçlarınız? en kötü otobüs gitgel yemek parası dahil olmadan 1000 TL, ayda 2 kere gittiğinizi iddia ediyorsunuz 2k + 3k kredi size bin TL kalıyor? bunların hangisini bin TL ile yapıyorsunuz? billur mu geçiyorsunuz?
Kira ödemiyorum ev benim. Faturaları babam ödüyor. Ulaşım için motosikletim var onu kullanıyorum haftada 150 tl yakıta veriyorum. Uçak ile gidiyorum, ss atabilirim hatta 1000 TL'YE aldım bileyimi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rahat dediğin hayatın gerçekten rahat olduğuna emin misin?
Evet, eminim.

Dušan Tadić

80+ Silver
Kira ödemiyorum ev benim. Faturaları babam ödüyor. Ulaşım için motosikletim var onu kullanıyorum haftada 150 TL yakıta veriyorum. Uçak ile gidiyorum, ss atabilirim hatta 1000 TL'YE aldım bileyimi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet, eminim.
Zaten en büyük 2 masrafınız gideriliyor, ayriyeten tek başınıza yaşıyorsunuz. 6k para o durumda yeter tabii ki

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar

byhorozkentli

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,527
İsim
Deniz Bey
evet de ona rağmen gidip çocuk yapıp ağlayan insanlara gram üzülmüyorum hani 1-2 tane yaparsın bakarsın tabii de 4-5 tane cocugu olan adamlar gordum asgari ucretle
Ee zengin parasıyla fakir karısıyla oynarmış ondan öyle oluyor, böyle Bi Dünyaya bakamayacagın işlere giriliyor, eğitimsiz başı boş yetişen bireyler oluyor sonra :/

Grambel16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
E.Y
Maaşa zam yapmasınlar,

Mevcut zamları geri çeksinler
Eskisi gibi alım gücümüzü yükseltsinler,

Bu ülkede dolar 18den 10 da düştü,
Fakat dolar 18e çıkınca hersey yukarı yönlü çıktı arttı
Fakat 10 TL'ye gerileyince aşağı yönlü bir iniş olmadı,

Bunun için sadece alım gücü artsın,
Elektriğe 1 senede yüzde kaç zam geldi?
Elektriğe gelen zam cam üreticisini etkiledi oda bize yansıttı,
Onun için 30 tl olan mazot benzin nakliye fiyatlarını uçurdu,
Otobüs seferlerini uçurdu
Hersey aynı olacak fiyatlar bu yüksek hali ile kalacak ise asgari ücret minimum 8k 10k olmalı

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Asgeri ücret isterse 10 bin TL olsun değişen hiçbir şeyin olmayacağını hatta daha kötü olacağını bilmiyor kimse. Mesele rakam, tutar değil alım gücüdür. Bu yüzden tırıvırı bu muhabbetler.

Keşke ücreti yükseltmek yerine aldıkları vergileri düşürseler diyeceğim de, olmayan ekonomi de neyse, yazmayım daha...

Top Bottom