Neler Yeni

PERFORMANS PROBLEMİ AMD

batuhn43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
batuhan kaygısız
Sapphire Pulse Rx 5500xt 4gb ekran kartım Amd ryzen 5 1400 işlemcim 8gb 3000mhz corsair ram thermaltake v200 kasa ve psu gigabyte b450m s2h anakartım var
Csgo Pubg Valorant Gta5 bütün oyunlarda sürekli drop yiyorum hadi gta5 ve pubg için 8gb ram yetmesin csgo ve valorant da bile drop yiyorum birde bilgisayarı ilk açtığımda görüntü gelmiyor monitörün arkasındaki hdmi kablosunu takıp çıkarınca düzeliyor monitörü değiştirdim 0 aldım yeni sorun yine aynı ekran kartını değiştirdim bundan önce rx570 vardı bu yaşadaığım sorunların hepsini yine yaşıyordum bilgisayarcı ssd bozuk dedi ssd yi servise gönderdim yenisini gönderdiler sorun yine çözülmedi aynı sorunları yine yaşıyorum yardımcı olabilecek var mı

Furmark prime 95 ile test yaptım hiç bir sorun olmadı memtest ile teste yaptım yine hiç bir sorun çıkmadı
bios update windows update driver her şey güncel

@Abdullah Hacıgül

Son düzenleme:

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Sapphire Pulse Rx 5500xt 4gb ekran kartım Amd ryzen 5 1400 işlemcim 8gb 3000mhz corsair ram thermaltake v200 kasa ve psu gigabyte b450m s2h anakartım var
Csgo PUBG Valorant Gta5 bütün oyunlarda sürekli drop yiyorum hadi gta5 ve PUBG için 8gb ram yetmesin csgo ve valorant da bile drop yiyorum birde bilgisayarı ilk açtığımda görüntü gelmiyor monitörün arkasındaki hdmi kablosunu takıp çıkarınca düzeliyor monitörü değiştirdim 0 aldım yeni sorun yine aynı ekran kartını değiştirdim bundan önce rx570 vardı bu yaşadaığım sorunların hepsini yine yaşıyordum bilgisayarcı ssd bozuk dedi ssd yi servise gönderdim yenisini gönderdiler sorun yine çözülmedi aynı sorunları yine yaşıyorum yardımcı olabilecek var mı

@Abdullah Hacıgül
Bilgisayarcıya götürdüysen bence kesin bir şeyini değiştirmiştir parçalarını kontrol et. Oyun için sıcaklık ve kullanım değerlerini at. SSD'ni crystaldiskmark ile hızını test et. Malwarebytes ve ya Kaspersky ile tam tarama yap.

cemis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
ali dayı
Csgo PUBG Valorant Gta5 bütün oyunlarda sürekli drop yiyorum hadi gta5 ve PUBG için 8gb ram yetmesin csgo ve valorant da bile drop yiyorum birde bilgisayarı ilk açtığımda görüntü gelmiyor monitörün arkasındaki hdmi kablosunu takıp çıkarınca düzeliyor monitörü değiştirdim 0 aldım yeni sorun yine aynı ekran kartını değiştirdim bundan önce rx570 vardı bu yaşadaığım sorunların hepsini yine yaşıyordum bilgisayarcı ssd bozuk dedi ssd yi servise gönderdim yenisini gönderdiler sorun yine çözülmedi aynı sorunları yine yaşıyorum yardımcı olabilecek var mı

@Abdullah Hacıgül
Biosu güncelle. Ramları memtest64 ile testten geçir.

batuhn43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
batuhan kaygısız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarcıya götürdüysen bence kesin bir şeyini değiştirmiştir parçalarını kontrol et. Oyun için sıcaklık ve kullanım değerlerini at. SSD'ni crystaldiskmark ile hızını test et. Malwarebytes ve ya Kaspersky ile tam tarama yap.
Bilgisayarcı güvenilir bir yer parçalarını değiştiremez bütün parçaları ezbere biliyorum bir önceki ssdmin yazma hızları biraz düşüktü bu 0 daha 2 gün önce taktım format ta atıldı sorun yine çözülmemişti oyun içi sıcaklık değerleri çok normal ama ekran kartı kullanımı çok dalgalı sürekli 0 a düşüyor ekran kartı kullanımı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biosu güncelle. Ramları memtest64 ile testten geçir.
Furmark prime 95 ile test yaptım hiç bir sorun olmadı memtest ile teste yaptım yine hiç bir sorun çıkmadı

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Bilgisayarcı güvenilir bir yer parçalarını değiştiremez bütün parçaları ezbere biliyorum bir önceki ssdmin yazma hızları biraz düşüktü bu 0 daha 2 gün önce taktım format ta atıldı sorun yine çözülmemişti oyun içi sıcaklık değerleri çok normal ama ekran kartı kullanımı çok dalgalı sürekli 0 a düşüyor ekran kartı kullanımı

Driverlar güncel mi?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,115
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ryzen 5 1400 işlemci yer yer 5500xt' ye darboğaz yapabilir. Ayarları sona çekin. GTA 5' de MSAA 4x olsun en az.

batuhn43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
batuhan kaygısız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ryzen 5 1400 işlemci yer yer 5500xt' ye darboğaz yapabilir. Ayarları sona çekin. GTA 5' de MSAA 4x olsun en az.
oyunların hepsinde ayarları yükseğe de aldım ortaya da aldım düşüğe de aldım aynı sorun devam ediyor ekran kartı kullanımı her 0 a düştüğünde drop yiyorum

1.5 sene toshiba tr 200 kullandım 480 gb servise gönderdim yenisi kioxia 480 gb

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,560
İsim
Mert Metshi
1.5 sene toshiba tr 200 kullandım 480 gb servise gönderdim yenisi kioxia 480 gb
bu arada eski ssd de sorunluymuş şimdiki de sorunlu

batuhn43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
batuhan kaygısız
ssd nin serviste olduğu dönemde harddisk kullandım aynı problemleri o zaman da yaşadım

Top Bottom