Neler Yeni

İnceleme Redragon VARA uzun kullanım

T.P.G.

80+ Titanium
Selamlar, başlıkta da gördüğünüz üzere Redragon vara klavyesinde yaşadığım problemleri anlatacağım.

Öncelikle klavye "Cherry dengi Switch" diye satılıyor ama değil, düz Outemu Switch. Redragon üretimi falan da değil yani.

Switch'lerden bahsetmişken gelelim Switch kalitesine... deli gibi yay sesi var klavyede. Yazıyı yazarken bile tiksiniyorum o sesten.
Kulaklıkla dinleyin %80-100 arası seste.
Kayıt by Furkan Aslan (soundcloud.com)

Neyse bunu geçtim keycap kalitesi de kötü, hemen kir tutuyor ve W, A, S, D tuşları değişik şekilde terlemeden dolayı parlıyor ve kayıyor... Üstüne hemen çiziliyorlar.

Sadece keycap değil alt tabla da deli gibi kirleniyor, bakın önceden çok klavye kullandım bu saydığım "rezillikler" hiçbirinde yoktu.

Hadi bunlar yaşanabilir şeyler, aydınlatmayı sağlayan LED'lerden "biip" tarzında sesler geliyor kulağınızı yakınlaştırırsanız. Çınlama bir nevi, bu da mı normal? Bence değil.

Kısaca önermiyorum, bolca övdüğümüz Redragon kalitesini de görmüş oldum bu klavye sayesinde. En azından bu modelin gözümde jd, gp gibi markalardan farkı yoktur. Size önerim 600/700TL bandından aşağı mekanik klavye bakmayın.

G513, masterkeys Lite L, MK110, K68 gibi klavyeleri kullanmış biri olarak ya membran alın ya da MK110 alın bu bütçede diyorum.

İyi forumlar.

Son düzenleme:

LowRPM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
736
İsim
Enes Ersoy
Redragon üretimi switch ne alaka? Hiç kimse Redragon üretimi switch demedi. Bu bütçedeki klavyelerin çoğunda yay sesi, kir tutma olayları normal. Bu bütçede basmama sorunu yaşamadığımıza dua etmek gerekir. 300 TL bütçe ile 700 TL bütçe arasında dağlar kadar fark var. Switch sesi, kullandıkça düzelme şansı olan bir durum ve bu bütçede yay sessiz klavye kumar işi.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Eline sağlık.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,558
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Benim çözemediğim konu, bu etiket markalarına etmediği lafı bırakmayanlar neden Redragon öneriyor? Ne farkı varmış? :)

T.P.G.

80+ Titanium
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Redragon üretimi switch ne alaka? Hiç kimse Redragon üretimi switch demedi. Bu bütçedeki klavyelerin çoğunda yay sesi, kir tutma olayları normal. Bu bütçede basmama sorunu yaşamadığımıza dua etmek gerekir. 300 TL bütçe ile 700 TL bütçe arasında dağlar kadar fark var.
Redragon kendi sitesinde bas bas Cherry dengi switch yazıyor. Aynı fiyatta kaç tane klavye kullandım hiçbirinde yok bu saydıklarım
Neden beğenmedin üzüldüm.:confused:
Yazıyor zaten, kaliteli değil.

T.P.G.

80+ Titanium
Görüyoruz ne sorunlar çıktığını :) Tuş basmama olayları vb.
Bunda basmama yok, ölümü göstermeyip sıtma ediyor seni. Alınmaması gerek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her model de bu geçerli değil. Vara yerine keşke kumara alsaydın. @Furkan Aslan
İkisi de aynı, Kumara sadece numpadsiz olanı.
Bir sonraki klavyem zaten tekrar G513 olacak gibi, çok özledim onu.

Her model de bu geçerli değil. Vara yerine keşke kumara alsaydın. @Furkan Aslan
Ha bu arada zaten her modelde aynısı var demiyorum.
Bana göre bu bütçede olan o etiketli klavyelerden farkı yok bu klavyenin.

Benim çözemediğim konu, bu etiket markalarına etmediği lafı bırakmayanlar neden Redragon öneriyor? Ne farkı varmış? :)
Farkı bırak eksisi bile var.

@LowRPM Zaten kahkaha atmandaki anlamı bir türlü çıkaramadım ben, ben yaşadığım sorunları anlatıyorum sen resmen markanın fanboyluğunu yapıyorsun...

Top Bottom