Neler Yeni

RGB şerit sorusu

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Merhaba, Ilk defa rgb şerit alacağım masamın yanlarına koymak için ama nasıl yapılır hiç bilmiyorum. Yani mesela diyelim 10 metre aldım 6 sını kullandım 4 ünü kestim adaptörü nasıl bağlıyacağım o 6 metreye lehimlemem falan mı lazım? Sonra o fazla gelen 4 metre çöp mü oluyor tam olarak nasıl işliyor bu sistem? Yani ben masamın yanlarına şerit almak istiyorum ne almalıyım internetten? Teşekkürler

Quill

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
978
İsim
Hakan Can Yıldırım
Merhaba, adaptörlü ledler var. Şerit led den adaptörün ucuna takabileceğin bir aparat uzanıyor onun ile bağlıyorsun. Kestiğin kısmı daha sonra bağlamak istersen diğer led in bağlantı noktasına lehim atman gerekecek. Led i keserken bağlantı noktasından kesmeyi unutma. Örnek fotoğraf aşşağıya bıraktım. Metal plaka halinde led alman daha sağlıklı olacaktır.
img.jpg

silent666

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Orçun Yılmaz
Merhaba, Ilk defa RGB şerit alacağım masamın yanlarına koymak için ama nasıl yapılır hiç bilmiyorum. Yani mesela diyelim 10 metre aldım 6 sını kullandım 4 ünü kestim adaptörü nasıl bağlıyacağım o 6 metreye lehimlemem falan mı lazım? Sonra o fazla gelen 4 metre çöp mü oluyor tam olarak nasıl işliyor bu sistem? Yani ben masamın yanlarına şerit almak istiyorum ne almalıyım internetten? Teşekkürler
İnternette toplama sihirbazı şekilinde satılanlar var. Oradan metre seçip al. Kurulumu hemen 2 dk da bitiyor.Kablonun birini adaptöre dieğrini lede bağlyıoersun.Zaten ledin altında yapıştırılmış çift taraflı bant da var. O çift taraflı bandın bir tarafını söküp masaya yapıştırırsın,ben öyle yaptım.

Bymax9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tarık
Bahsettiğüniz ledlerle ilgili link atarmısınız arkadaşlar

Top Bottom