Neler Yeni

Ryzen 5 3600 ısınma sorunu

Cihan-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cihan
Yeni termal macun sürdüm cooler master htk-002 stok fanını taktım boşta 53-55 derece oyuna girince 85-93 derece core performance boost kapalı

oliveforge99

80+ Silver
Maalesef kullandığınız termal macun çok kötü. Arctic mx4 alıp sürün. Çok ciddi düşüş olur.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,503
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Macun markası ne olursa olsun ilk sürmede bu kadar kötü performans vermez. Cpb kapalı olduğu halde bu değerler macunun düzgün sürülmedigi veya fanin işlemciye tam oturmamış gibi geldi.

Ukta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Alperen Çelebi
2020 üretimi ise stok fana göre normal. Yaz aylarında aynı değeri bende alıyorum. Macun olarak mx-4 kullanıyorum

bmashina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ataman Şimşek
Termal macununuz biraz kötü fakat muhtemelen tek başına bu kadar fırlamasına sebep olmaz. Büyük ihtimalle macunu yanlış sürüp fanı tam oturtamadınız. Alabiliyorsanız yukarıdaki arkadaşın dediği gibi MX-4 alıp daha özenli bir şekilde sürüp takın fanı.

Cihan-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2020 üretimi ise stok fana göre normal. Yaz aylarında aynı değeri bende alıyorum. Macun olarak mx-4 kullanıyorum
Kule tipi vardı üstünde çok kaba durduğu için çıkardım şimdi tekrardan kasayı söküp macunu nohut büyüklüğü kadar yada küçük x şeklinde sıkıp soğutucunun vidalarını emin olana kadar sıkıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

yada mx-4 ün orijinal versiyonunu bulup alacağım

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Muhammet Kürkçü
Kule tipi vardı üstünde çok kaba durduğu için çıkardım şimdi tekrardan kasayı söküp macunu nohut büyüklüğü kadar yada küçük x şeklinde sıkıp soğutucunun vidalarını emin olana kadar sıkıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

yada mx-4 ün orijinal versiyonunu bulup alacağım
Hocam 3600 kesinlik çok ısınan bir işlemci değil. Bende kullanıyorum şuan aynı işlemciyi. Piyasadaki en dandik kule tipi soğutucu var ve oyunda 60 derecenin üstünü hiç göremedim kesinlikle.

şahin doğan

80+ Platinum
Ben MX 4 termal macun ile mesh kasada stok fan kullanıyorum oyunlarda 65'i geçmiyor. O termal macunu zamanında kullanmıştım bir işe yaramıyordu.

Cihan-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 3600 kesinlik çok ısınan bir işlemci değil. Bende kullanıyorum şuan aynı işlemciyi. Piyasadaki en dandik kule tipi soğutucu var ve oyunda 60 derecenin üstünü hiç göremedim kesinlikle.
dün valorant ta 93 dereceyi gördüm şaka gibiydi 1000 rpm de çalışıyordu fan fulledim valorantta sabit 75 yapıcak bir şey yok macun değişikliğine gidicem orijinal güvenilir mx-4 bulunca alıcam cooler master mastergel pro nasıl ?

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Muhammet Kürkçü
dün valorant ta 93 dereceyi gördüm şaka gibiydi 1000 rpm de çalışıyordu fan fulledim valorantta sabit 75 yapıcak bir şey yok macun değişikliğine gidicem orijinal güvenilir mx-4 bulunca alıcam cooler master mastergel pro nasıl ?
Hocam ya montaj ya termal macunda %100 problem var. Evet valorant diğer oyunlara göre daha çok işlemci kullanıyor ama bu sıcaklık kesinlikle normal değil.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Stok fan takılıymış şuanda

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam bendeki kule tipi acayip dandik bir şey. Stok soğutucudan maximum 5-6 derece fark ediyordur muhtemelen 65 civarı neresi 93 derece neresi şimdi. Markası kule tipinin gameforce copper 2
kullandığı macun zaten dandik iyiki zamanında almamışım o macundan :D zalman stc 8 almıştım

Top Bottom