Neler Yeni

Ryzen 7 2700x Isınma Sorunu

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Otomatik voltaj basan ayar vardır onu kapat

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Bu ne lanet işlemcidir ki bir türlü soğutamadık ne yapsak ne etsek bilemedik ne yapmamız lazım acaba soğutmak için önerebileceğiniz ayarlar yöntemler var mıdır acaba? Soğutucu da wraith prisma. Boşta 70 66 derece arasında çalışıyor :(
Anakartı B450M S2H
HWINFO64 programını indirip boştaki voltaj ve watt değerlerini atar mısın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Advanced Systemcare Ultimate yüklü ondan bakıyorum
Yine bir IOBit programı. Sponsorluk alsam bu kadar kullanmam. O değerler yanlış bile olabilir.

normal şartlarda işlemci 4.3 cıkmaya çalısıyor ama sen 4 ghz ye sabitlersen ısı baya düşer. Tabi kasan da önemli önü delikli mi kasa ?
Boşta 70 derece olan işlemcinim 4.3'e çıkmadı demek PPT limitini falan delip geçmesi demek, çok alakasız bir yorum. GHz değil voltaj düşürmek sıcaklığı düşürür.

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem

Yine bir IOBit programı. Sponsorluk alsam bu kadar kullanmam. O değerler yanlış bile olabilir.

Boşta 70 derece olan işlemcinim 4.3'e çıkmadı demek PPT limitini falan delip geçmesi demek, çok alakasız bir yorum. GHz değil voltaj düşürmek sıcaklığı düşürür.
sen okudugunu anlamıyorsun heralde, ben cıkmadı demiyorum, arkadaşın sogutucusu iyi olmadıgı için yüksek derece alıyor. Parası varsa en başta saglam sogutucu alıp güzel bir voltaj ayarı yapması gerek.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
sen okudugunu anlamıyorsun heralde, ben cıkmadı demiyorum, arkadaşın sogutucusu iyi olmadıgı için yüksek derece alıyor. Parası varsa en başta saglam sogutucu alıp güzel bir voltaj ayarı yapması gerek.
Alakası yok. Prism o işlemciyi yeterli sıcaklıklarda tutabilir. Boşta 70 normal değil.

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Alakası yok. Prism o işlemciyi yeterli sıcaklıklarda tutabilir. Boşta 70 normal değil.
prism çok yeterli degil. Benim arkadaşta da var. aramızda 5-10 derece fark yaşıyoruz. Başka faktörler de olabilir.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
prism çok yeterli degil. Benim arkadaşta da var. aramızda 5-10 derece fark yaşıyoruz. Başka faktörler de olabilir.
Aynı işlemciyi daha düşük bir soğutucu olan Spire ile boşta 70 derece aşağısında kullandım. O yüzden normal olmadığını biliyorum yani.

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Aynı işlemciyi daha düşük bir soğutucu olan Spire ile boşta 70 derece aşağısında kullandım. O yüzden normal olmadığını biliyorum yani.
Bir çok sorun olabilir. Macun kötü olabilir, kasa hava almıyor olabilir, gereksiz voltaj olabilir

Bergee

80+ Silver
Boşta 70 olması gerçekten anormal bir durum wraith prisma kötü bir soğutucu değil aynı işlemciyi kullanıp aynı fan ile daha düşük sıcaklıklarda kullananları gördüm ayrıca kasa hava akışıda gayet iyi önü mesh 5 adet fan var egzoz fan 1 önde 3 ve üstte de 1 tane olmak üzere hava sirkülasyonu oldukça iyi

Bir çok sorun olabilir. Macun kötü olabilir, kasa hava almıyor olabilir, gereksiz voltaj olabilir
Macun amdnin kendi macunu

Onun için watt ve voltaj istedim, bakınca anlayacağız.
Kız arkadaşım uyansın isteyeceğim

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Boşta 70 olması gerçekten anormal bir durum wraith prisma kötü bir soğutucu değil aynı işlemciyi kullanıp aynı fan ile daha düşük sıcaklıklarda kullananları gördüm ayrıca kasa hava akışıda gayet iyi önü mesh 5 adet fan var egzoz fan 1 önde 3 ve üstte de 1 tane olmak üzere hava sirkülasyonu oldukça iyi

Macun amdnin kendi macunu

Kız arkadaşım uyansın isteyeceğim
o zaman voltajın yüksek gibi duruyor. Güzel bir ayar çekmen gerek.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

MSI Afterburner'de aynı değeri gösteriyor. Bilip bilmeen veya kullanmadan kafadan bilgilerle sallamayınız. 10 senedir kullanıyorum. Bir sıkıntısını görmedim. Kullanmıyorsanız da kullanana sallamayınız.

Top Bottom