Neler Yeni

Saç Dökülmesi İçin Şampuan Tavsiyesi

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Bioxcin şampuan kullanmış biri olarak zerre memnun kalmadım. Saçları çok kurutuyor, bu sebeple de elinizi saçınız içerisinde hareket ettiremiyorsunuz. Tam olarak tarif etmem gerekirse, kalıp sabunla saçınızı yıkadığınızı düşünebilirsiniz. Saçta aynı etkiyi yapıyor.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Bioxcin şampuan kullanmış biri olarak zerre memnun kalmadım. Saçları çok kurutuyor, bu sebeple de elinizi saçınız içerisinde hareket ettiremiyorsunuz. Tam olarak tarif etmem gerekirse, kalıp sabunla saçınızı yıkadığınızı düşünebilirsiniz. Saçta aynı etkiyi yapıyor.
Gerçekten bu işler hep karışık işler. Dün gittiğim kuaför de ben hacışakir kalıp sabun kullanıyorum diyor mesela adamın saçları da çok güzel parıl parıl. Her insanın yapısı farklı olduğu için sende öyle olmuş olabilir haklısındır ama denemeden de ben bişe diyemiyorum. Forum da bu yüzden var deniyen kullanan insanlardan benim gibi sorun yaşıyanlardan yardım almaya çalışıyorum. Dercos gerçekten pahalı bir şampuan ama sanırım kimse denememiş forumda.

• Beğen
Reaksiyonlar: qnyb

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
Saç dökülmesini şampuanla vs. durduramazsın belki 1 hafta da dökülecek olan saç 1 ay da dökülür. Uzun süreler (yaklaşık 5 sene) bu durumla ilgili araştırma yapan biri olarak söylüyorum. Saç dökülme nedenin genetikse her türlü dökülecek zaten ama eğer vitamin takviyesiyle beraber düzgün bakım ürünleri kullanırsan epey geciktirebilirsin bu durumu. Bir de saç köklerindeki kan dolaşımını artırmak için günde 1-2 defa saç derine masaj yapabilirsin. Bizzat mezoterapi yaptırdığım doktorumun önerdiği şampuanları da buraya bırakıyorum ama vichy i eczaneden almanı tavsiye ederim çünkü bir defasında amazondan aldığım ürün orjinal değilmiş gibi geldi eczanedeki ürünle farklılıkları vardı.

bunu eczaneden almanı öneririm:

Bu da swisscare gayet iyi şampuan ancak ben kullanırken silindir uzun şişeydi sanırım şişesi biraz tombullaşmış yenisini almanı öneririm bunu eczanelerde bulamadım ama swisscare satan bir yer bulabilirsen yetkili satıcıdan almanı öneririm:

ikisi de gayet güzel ve en iyi dökülme karşıtı şampuanlar ki ben binlerce şampuan kullandım bu konu da fiyatları elbette yüksek işe yaramaz saç dökülmesi karşıtı şampuanlar gibi olmasını beklememek lazım. Farklı sorun olursa bildiğim kadarıyla tavsiye verebilirim.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Saç dökülmesini şampuanla vs. durduramazsın belki 1 hafta da dökülecek olan saç 1 ay da dökülür. Uzun süreler (yaklaşık 5 sene) bu durumla ilgili araştırma yapan biri olarak söylüyorum. Saç dökülme nedenin genetikse her türlü dökülecek zaten ama eğer vitamin takviyesiyle beraber düzgün bakım ürünleri kullanırsan epey geciktirebilirsin bu durumu. Bir de saç köklerindeki kan dolaşımını artırmak için günde 1-2 defa saç derine masaj yapabilirsin. Bizzat mezoterapi yaptırdığım doktorumun önerdiği şampuanları da buraya bırakıyorum ama vichy i eczaneden almanı tavsiye ederim çünkü bir defasında amazondan aldığım ürün orjinal değilmiş gibi geldi eczanedeki ürünle farklılıkları vardı.

bunu eczaneden almanı öneririm:

Bu da swisscare gayet iyi şampuan ancak ben kullanırken silindir uzun şişeydi sanırım şişesi biraz tombullaşmış yenisini almanı öneririm bunu eczanelerde bulamadım ama swisscare satan bir yer bulabilirsen yetkili satıcıdan almanı öneririm:

ikisi de gayet güzel ve en iyi dökülme karşıtı şampuanlar ki ben binlerce şampuan kullandım bu konu da fiyatları elbette yüksek işe yaramaz saç dökülmesi karşıtı şampuanlar gibi olmasını beklememek lazım. Farklı sorun olursa bildiğim kadarıyla tavsiye verebilirim.
Cildiye bölümüne randevu aldım gidip baktıracağım ve vitaminlere de baktıracağım. Eksik olan vitaminler neyse onları da elimden geldiğince almaya çalışacağım. Sonumuz saçı ektirmek zaten ama benim görüşüm ne kadar geciktirirsem o kadar iyi. Çünkü bu şekilde bırakıp dökülmesine izin verirsem daha kötü olacağını düşünüyorum. Bioxcin hakkında ne düşünüyorsun?

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,579
İsim
İsmi ismi.
Bunu engelleyemezsiniz ama kaliteli bir şampuan ile geciktirip iyi saçlara sahip olabilirsiniz sadece. Bunun için de clear tavsiyem.

Reyconjeff

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
ANIL GÜDÜCÜ
Doktora gitmen lazım o yazıyor gidip marketlerden alma

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Doktora gitmen lazım o yazıyor gidip marketlerden alma
Ayın 21'inde randevum var gözükeceğim. Vitaminleri falan ölçtüreceğim. Ben daha önce doktorun önerdiği şampuan da kullandım pek iş yapmamıştı ama farklı doktora aldım ordan da öneri alıcam.

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
Cildiye bölümüne randevu aldım gidip baktıracağım ve vitaminlere de baktıracağım. Eksik olan vitaminler neyse onları da elimden geldiğince almaya çalışacağım. Sonumuz saçı ektirmek zaten ama benim görüşüm ne kadar geciktirirsem o kadar iyi. Çünkü bu şekilde bırakıp dökülmesine izin verirsem daha kötü olacağını düşünüyorum. Bioxcin hakkında ne düşünüyorsun?
Dostum bioxin bioblas restorex vs. hiçbir şampuandan bir hayır gelmez. Yaş kaç ve hangi hastaneden randevu aldın?

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu

Satriani

80+ Bronze
Öncelikle genetik ve saçı beslemek için gereken vücüt kimyasalları vs. gibi çok değişik faktörler var. Bunlarla ilgili herhangi sorun olmaması dışında, harici kullanılan ürünler ekstra efekt sağlayabilir zaten. Kaldı ki saç derisi herkeste farklılık gösterdiği için birinin çok övdüğü diğerine uymayabilir. Bu yüzden öncelikle dahili sorun olmadığı anlaşıldıktan sonra, bir kaç farklı alternatif düzenli kullanılarak en uygun olan bulunabilir. Yukarıda zaten farklı marka ürünler tavsiye edilmiş, en önemlisi düzenli kullanım ile saç derisi ve cilde en uygun şampuanı bulabilirsin. ;)

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Öncelikle genetik ve saçı beslemek için gereken vücüt kimyasalları vs. gibi çok değişik faktörler var. Bunlarla ilgili herhangi sorun olmaması dışında, harici kullanılan ürünler ekstra efekt sağlayabilir zaten. Kaldı ki saç derisi herkeste farklılık gösterdiği için birinin çok övdüğü diğerine uymayabilir. Bu yüzden öncelikle dahili sorun olmadığı anlaşıldıktan sonra, bir kaç farklı alternatif düzenli kullanılarak en uygun olan bulunabilir. Yukarıda zaten farklı marka ürünler tavsiye edilmiş, en önemlisi düzenli kullanım ile saç derisi ve cilde en uygun şampuanı bulabilirsin. ;)
Öyle zaten ben hep yorumları falan dikkate alırım her insanın yapısı farklı. Düzenli olarak kara sarımsak yağını saçıma uyguluyorum sırf bu yüzden saçımı 3e vurdum saçlara değil de gerçekten deriye köklere faydası olacaksa olsun diye. Eczacılar da Kara sarımsağın saç dökülmesine iyi geldiğini söylüyorlar sadece internetten ürün yorumunda okuduğum bişi değil. Doğal fermante bir ürün olduğu için zararı olmaz aksine faydası olur düşüncesi ile kullanıyorum. Şuanda saçım 3 olduğu için dökülme falan görmeyeceğim bir kaç ay içinde de uzamaz. Bu bir kaç ay içinde düzene sokmak istiyorum ki uzadığında tam belli olsun.

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
23 Yaşındayım şehrimdeki araştırma hastanesinden
Devlet hastanelerindeki cildiye doktorları genelde bu konuya fazla ilgi göstermezler erkek tipi saç dökülmen var deyip minoxil önerirler ve anlaşmalı oldukları (yani komisyon aldıkları) Firmaların şampuan veya saç bakım ürünlerini önerirler. Birkaç özel hastanede bu konuyla direk ilgilenen doktorlar var ama olmayanlarda da dermatolojiye gittiğinde onlarda anlaşmalı olduğu firmanın ürünlerini önereceklerdir. Aslında en iyi çözüm bir sağlık ocağında veya dahiliye de kan testi yaptırıp eksik vitaminleri almak ekstra olarak (çinko, e vitamini ve d vitamini alıp) saç merkezine gidip uygun şekilde prp, mezoterapi gibi size uygun olan tedavinin yapılmasıdır. Ben 10 seans mezoterapi yaptırdım kullanılan vitaminler yurt dışından geliyordu ve gerçekten o dönemde saçlarım gürleşti ve yeni saç köklerim çıktı. Ancak bıraktıktan sonra yine aynı dökülmeler ve seyrelmeler oldu. Yani bu süreçlere de sürekli devam etmek gerekiyor. Bunun dışında da birçok tedavi yöntemi denedim özel doktorlarla ama bunlar süreklilik gerektiriyor ve gerçekten işe yarıyor ama dediğim gibi bıraktıktan sonra birkaç ay içinde yine şikayetler başlıyor. Bu yüzden yapacağın en iyi şey vitaminleri alıp saç masajı işine başlaman ve düzgün şampuanlar ve bakım ürünleri kullanman. Eğer diyorsan ki ben her seans 1000 tl (yaklaşık) para veririm ve sürekli bunu yaptırırım (ilk başlarda 4 günlük sonra haftalık sonra aylık olacak şekilde) ki bu ciddi paralar demek ve ben ucuz fiyattan söylüyorum bu tedavileri de düşünebilirsin.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Devlet hastanelerindeki cildiye doktorları genelde bu konuya fazla ilgi göstermezler erkek tipi saç dökülmen var deyip minoxil önerirler ve anlaşmalı oldukları (yani komisyon aldıkları) Firmaların şampuan veya saç bakım ürünlerini önerirler. Birkaç özel hastanede bu konuyla direk ilgilenen doktorlar var ama olmayanlarda da dermatolojiye gittiğinde onlarda anlaşmalı olduğu firmanın ürünlerini önereceklerdir. Aslında en iyi çözüm bir sağlık ocağında veya dahiliye de kan testi yaptırıp eksik vitaminleri almak ekstra olarak (çinko, e vitamini ve d vitamini alıp) saç merkezine gidip uygun şekilde prp, mezoterapi gibi size uygun olan tedavinin yapılmasıdır. Ben 10 seans mezoterapi yaptırdım kullanılan vitaminler yurt dışından geliyordu ve gerçekten o dönemde saçlarım gürleşti ve yeni saç köklerim çıktı. Ancak bıraktıktan sonra yine aynı dökülmeler ve seyrelmeler oldu. Yani bu süreçlere de sürekli devam etmek gerekiyor. Bunun dışında da birçok tedavi yöntemi denedim özel doktorlarla ama bunlar süreklilik gerektiriyor ve gerçekten işe yarıyor ama dediğim gibi bıraktıktan sonra birkaç ay içinde yine şikayetler başlıyor. Bu yüzden yapacağın en iyi şey vitaminleri alıp saç masajı işine başlaman ve düzgün şampuanlar ve bakım ürünleri kullanman. Eğer diyorsan ki ben her seans 1000 TL (yaklaşık) para veririm ve sürekli bunu yaptırırım (ilk başlarda 4 günlük sonra haftalık sonra aylık olacak şekilde) ki bu ciddi paralar demek ve ben ucuz fiyattan söylüyorum bu tedavileri de düşünebilirsin.
PRP pahalı arkadaşım yaptırıyor 1200TL istiyorlar ve bunu sürekli olarak ben karşılayamam. Cildiye doktoruna giderim bakarım dediğin gibi anlaşmalı bir şeyler öneriyor başka bişi yapmıyor salarım. Kan testlerini yaptırırım orada eksik olan vitaminleri söyler onların takviyelerini alırım. Dercos veya Bioxcin emin değilim bunlardan birini alacağım ve düzenli olarak kara sarımsak yağı ve keratin maskesini de kullanmaya devam edicem.

Top Bottom