Neler Yeni

Satıcılar Ekran kartlarını artık MSRP fiyattan satsın!

KaiS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kağan Hezer
Discord
Kağan#9286
Ciddi anlamda diyebilecek bir şey bulamıyorum. Bütün siteler ne gpu mininge karşı bir şey yapıyor nede
Nvidia ile AMD bu konu ile adam akıllı ilgileniyor. Kart niye stokta yok diyince çip sıkıntısı öne
atılıyor. Pardon ama zaten üretilmeyen kartı nasıl çip sıkıntısı ile ilişkilendirip 8 katı daha pahalı
fiyata satış yapıyorsun ? Satıcı Almış zamanında MSRP fiyattan satıyor %800 kar oranı ile bu nasıl bir
piyasa kim ilgileniyor bu piyasa ile ? Sitene TCKN ile satışı koymak bu kadar zor değil. Ekle Kimlik numarası
ile satışı, iade edilmediği süreçte 6 ay içinde birdaha ekran kartı almasına yasak koy bu kadar kolay
mininge karşı gelmek. Niye bütün firmalar Stok yok bahanesi ile fiyatları yüksek tutup bütün
kartlar Miningcilerin elinde çıkıyor. Veya 2. elde 10 katı fiyata satan bir paragözün elinde çıkıyor ?
Firmalar artık şu konuyla adam akıllı ilgilenin. Hazır sistem satışlarınada aynı dediğim gibi 6 ay içinde
birdaha almasına yasak koy. Sizin korumanızla adam zaten her türlü başka IP'den başka hesap ile girip başka adres yazıp
yine o ürünü alabilir. Ayrıca hazır sistem satma olayınızı hiç kavramış değilim. Ya arkadaş bütün parçaları 1 tane alabilecek şekilde
dediğim yöntemle limitle adam kendisi sitede zaten fiyat uygun olacağından kendi ayarlar. Sonra git sepete koy bilgisayar montaj
özelliğini adam zaten bilgisayar parçaları aldıysa birleştir öyle yolla adama ne diye hazır sistem diye kasıp boş stokta durabilecek
kartı bilgisayar ile satıldığı için stokta yok diyorsun? Bakın artık şu piyasaya adam akıllı ilgilenin. 1 yıldır ekran kartı almaya
çalışıyorum RTX3060 alacaktım sözde Nvidia 3200TL MSRP fiyatı koymuştu. Çıkış günü herkes sadece hazır sistem ile birlikte satıyor.
Bilgisayar ise en ucuz 9000 TL olarak çıkış yapmış. Tabi hazır sistemlerle stok bitince RTX 3060'da doğal olarak kendiside 9000TL'ye
çıkış yaptı. Ya arkadaşlar bilgisayar donanımını sadece bilgisayar ile satmak nedir şaka mısınız siz? Bilgisayarı olup aradığı parçayı
almak için o bilgisayarı mı alacak dalga mı geçiyorsunuz siz ?

Örnek veriyorum bu bilgisayardaki RX580 Itopya sitesinde geçen sene 1400TL civarından satılıyordu.
Fakat ne hikmettir piyasadaki diğer satıcılarda fiyatlar artınca size bu kart oldu 8000TL. Fakat siz bu kartı 2020'de alsaydınız
ve iadelik bir durum olsaydı bu kartı şuan size 1400TL'lik fiyat etiketiyle iade ettireceklerdi veya 700TL daha ek verin 1050Ti ile değişim yapalım
falan diyeceklerdi.
1623757676061.png

Lütfen herkes destek çıksın etrafta paylaşsın. Satıcılar artık saçma sapan yok kıtlık var bahanesiyle en azından üretimi olmayan kartı katı katı fiyata satmasınlar. Böyle devam edersek artık 1050Ti'yi bile bu fiyatlarda göreceğiz.

Itopya, Sinerji, İncehesap, QP, Teknobiyotik, Hepsiburada, AMD Türkiye, Nvidia Türkiye, Gigabyte Türkiye, Asus Türkiye, MSI Türkiye,
Bu firmalarla iletişime geçebilecek birisi bu yazımı onlara göstersin.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,114
İsim
Mert Metshi
Biz paylaşsak da hiçbir işe yaramayacak

• Beğen
Reaksiyonlar: KaiS

KaiS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kağan Hezer
Discord
Kağan#9286
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

KaiS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kağan Hezer
Discord
Kağan#9286
@Abdullah Hacıgül Sence bu durumda haksız mıyım? Kripto borsalarında olduğu gibi satış sitelerininde kimlik doğrulama sistemi eklemesi gerekmiyor mu? Bence gerekiyor. Her doğrulanmış hesaptan en fazla 1 adet ekran kartı alarak 6 ay tekrar ekran kartı alamayacağı bir sürece girmesi gerekiyor, kullanıcının bu süreç içinde yeni stoğa gelmiş bir kartı alan kullanıcı tekrar stoğa girdiğinde alamayacağından dolayı ekran kartı olmayan bir kullanıcı gelip buradan faydalanabilecek. Hadi annesinin babasının hesaplarından almaya çalıştı bu yine kötü değil çünkü zaten şuanki durumda adam 10'ar tane alıyor. Yine stok sıkıntısını azaltabilecek bir etken olacak. Abdullah abi bak senden başka şuan kimse sesimi duyuramayacak. Lütfen yardım et artık 1 senedir ekran kartı almakla uğraşıyorum. Benim gibi bir sürü kişi bu durumdan dolayı ekran kartı alamamakta ben ekran kartı almak için neden hazır sistem alınan bir düzene onay vereyim ? Benim zaten bir bilgisayarım var neden ekran kartı için hazır sistemle beraber almam gerekiyor bu ciddi anlamda saçmalık bir durum dediğim yöntemi kullanırlarsa hiçbir şekilde hazır sistem ile beraber satmak zorunda kalmayacaklar zaten yukarıda yazdığım metinde bunun hakkında değindim. Güveniyorum abi sana umarım bir şekilde mesajımı görürsün.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
@Abdullah Hacıgül Sence bu durumda haksız mıyım? Kripto borsalarında olduğu gibi satış sitelerininde kimlik doğrulama sistemi eklemesi gerekmiyor mu? Bence gerekiyor. Her doğrulanmış hesaptan en fazla 1 adet ekran kartı alarak 6 ay tekrar ekran kartı alamayacağı bir sürece girmesi gerekiyor, kullanıcının bu süreç içinde yeni stoğa gelmiş bir kartı alan kullanıcı tekrar stoğa girdiğinde alamayacağından dolayı ekran kartı olmayan bir kullanıcı gelip buradan faydalanabilecek. Hadi annesinin babasının hesaplarından almaya çalıştı bu yine kötü değil çünkü zaten şuanki durumda adam 10'ar tane alıyor. Yine stok sıkıntısını azaltabilecek bir etken olacak. Abdullah abi bak senden başka şuan kimse sesimi duyuramayacak. Lütfen yardım et artık 1 senedir ekran kartı almakla uğraşıyorum. Benim gibi bir sürü kişi bu durumdan dolayı ekran kartı alamamakta ben ekran kartı almak için neden hazır sistem alınan bir düzene onay vereyim ? Benim zaten bir bilgisayarım var neden ekran kartı için hazır sistemle beraber almam gerekiyor bu ciddi anlamda saçmalık bir durum dediğim yöntemi kullanırlarsa hiçbir şekilde hazır sistem ile beraber satmak zorunda kalmayacaklar zaten yukarıda yazdığım metinde bunun hakkında değindim. Güveniyorum abi sana umarım bir şekilde mesajımı görürsün.
adam gider arkadaşının dedesinin anasının üzerinden alır fark etmez hiçbir şekilde bu durumun önüne geçilemez.
hatta bunun için abdullah abi de bir şey yazamaz tüm yazdığın efor kaybı abdullah abi ünlü olabilir ama online satış mağazalarının müdürü değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Enes Öztürk
Bu iş ufak madencilerle alakalı değil . Fabrikalarda binlerce kart ile mining yapanlardan dolayı . Ayrıca herkesin yasal hakkı . Serbest piyasa bu . Adamın parası var ve alıyor . Mining hep vardı virüs ve silikon krizi sebebiyle iyice sıkıntıya girdi . Şimdi bana diyeceksiniz ki sen mining yapıyorsun belli diye ama alakam bile yok . Serbest piyasada devlet karışmıyor adamın parasına siz nasıl karışacaksınız . Bu üzücü bir gerçek maalesef . Ekran kartlarının virüs bitmeden piyasanın düzelme ihtimali yok . İşçilik bile sıkıntıya girdi . (dediklerimin tersi çıkarsa hiç bir sorumluluk kabul etmiyorum.)

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
Olay sadece Türkiye'de bitmiyor, tr içinde işe yarasa bile o sitelerin işine gelmez çünkü bu kriz sayesinde hazır sistem satışları bayağı yükseldi, böylece elde kalan sorunlu veya f/p'den uzak parçaları da yollayabiliyorlar rahatça.

KaiS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kağan Hezer
Discord
Kağan#9286
adam gider arkadaşının dedesinin anasının üzerinden alır fark etmez hiçbir şekilde bu durumun önüne geçilemez.
hatta bunun için abdullah abi de bir şey yazamaz tüm yazdığın efor kaybı abdullah abi ünlü olabilir ama online satış mağazalarının müdürü değil.
Arkadaşının üzerinden alırsa arkadaşı ekran kartı alamayacak doğal olarak yine bir zarar çıkmıyor ortaya anlayamıyor musunuz? Ailesi üzerinde alsa ne gibi bir durum ortaya çıkacak? 3 tane ekran kartı alması şuan en az 10 tane almasından her türlü daha iyi bir durum en azından fiyatlar daha düzgün seviyelere iniş yapacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olay sadece Türkiye'de bitmiyor, tr içinde işe yarasa bile o sitelerin bu işine gelmez çünkü bu kriz sayesinde hazır sistem satışları bayağı yükseldi, böylece elde kalan sorunlu veya f/p'den uzak parçaları da yollayabiliyorlar rahatça.
Bende biliyorum sadece Türkiye ile alakası olmadığının fakat zaten eskiden normal fiyat diye aldığımız kartlar yine 2 katı pahalıya alıyorduk. En azından o seviyelere geri dönebilmemiz için böyle bir hamle gerekiyor.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Arkadaşının üzerinden alırsa arkadaşı ekran kartı alamayacak doğal olarak yine bir zarar çıkmıyor ortaya anlayamıyor musunuz? Ailesi üzerinde alsa ne gibi bir durum ortaya çıkacak? 3 tane ekran kartı alması şuan en az 10 tane almasından her türlü daha iyi bir durum en azından fiyatlar daha düzgün seviyelere iniş yapacaktır.
bilgisayarla uğraşmayan tonla adam var ben bile babamın iş çevresinden bilgisayarla alakası olmayan rahat 100 kişi bulabilirim.
her şekilde tonla açığı olan saçma bir fikir.

KaiS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kağan Hezer
Discord
Kağan#9286
bilgisayarla uğraşmayan tonla adam var ben bile babamın iş çevresinden bilgisayarla alakası olmayan rahat 100 kişi bulabilirim.
her şekilde tonla açığı olan saçma bir fikir.
Kimlik doğrulama yapılmasının gerektiğini söyledim. Bu adamların bilgisayar ile alakası olmaması sana kimliğinin bilgilerini başka siteye kullanmana izin vereceği anlamına gelmiyor.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dostum neden 6 ay içerisinde bir yasak olsun?
Belki adam aldı beğendi bir tane de hediye alacak. Senin demenle olacak iş değil o yani paylaş paylaşma hiç bir şey değişmeyecek
Ki sen 2020de 2000tl olarak aldığın kartı 1500 liraya vercek misin desem ? Vermezsin çünkü 7 8 bin olan kartı neden 1.5k veresin ki

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Kimlik doğrulama yapılmasının gerektiğini söyledim. Bu adamların bilgisayar ile alakası olmaması sana kimliğinin bilgilerini başka siteye kullanmana izin vereceği anlamına gelmiyor.
hocam at gözlüğünüzü çıkarır mısınız lütfen ? kendiniz böyle kişiler bulamıyorsunuz diye başka birisi de bulamayacak diye bir kaide yok.
ben imzamdaki bilgisyarı + g24cq4 monitörü babamın arkadaşı üzerinden aldım tüm e posta ve diğer bilgiler de kendisine aitdi
olmaz diye bir şey yok.

KaiS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Kağan Hezer
Discord
Kağan#9286
Bu iş ufak madencilerle alakalı değil . Fabrikalarda binlerce kart ile mining yapanlardan dolayı . Ayrıca herkesin yasal hakkı . Serbest piyasa bu . Adamın parası var ve alıyor . Mining hep vardı virüs ve silikon krizi sebebiyle iyice sıkıntıya girdi . Şimdi bana diyeceksiniz ki sen mining yapıyorsun belli diye ama alakam bile yok . Serbest piyasada devlet karışmıyor adamın parasına siz nasıl karışacaksınız . Bu üzücü bir gerçek maalesef . Ekran kartlarının virüs bitmeden piyasanın düzelme ihtimali yok . İşçilik bile sıkıntıya girdi . (dediklerimin tersi çıkarsa hiç bir sorumluluk kabul etmiyorum.)
Hepimiz biliyoruz bu kartlar oyuncular için tasarlandı bir adamın bütün stoğu süpürüp mining yapması için değil. Ekran kartıyla mining yapacak kişinin bunları almasına izin verilmemeli. ASIC kullansın. Veya Mining için özel üretilmiş bir ekran kartı alsın. Mesela siteler Mining için özel reyon açarak oraya mining özel ekran kartlarını satışa sunabilirler. Çip sıkıntısı zaten fiyatları arttırmışken en azından karta şuan ulaşamayan kişiler miningcilerin kart almamasından dolayı ulaşabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,841
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom