Neler Yeni

Yardım Sizce hangi İSS sağlayıcısına geçmeliyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Tanrıverdi
Selamun Aleykum, Ben şu anda (03.05.2024) TürkTelekom üyesiyim, müşteri hizmetleri bana altyapımızın 44 sağlayabildiğini 44 lük bir paketleri olmadığı için 35 verebildiklerini söylediler ve 5 gün öncesine kadar 35mbps'lik paketi kullanmıştım ama bu benim canımı çok sıkıyordu çünki 35 dedikleri paketin 23 ünü fln kullanabiliyordum ve aşırı fazla hız kaybı ve kopmalar yaşıyordum bide üzerine mahalleye de fiber gelince ki çok uğraştım gelmesi için ama binama yine de gelmemişti, artık hareketlenmenin vakti geldi diye düşündüm bir hafta sonra altyapı sorgulaması yaptım birde ne göreyim 100mbps yazıyor millenicom'da sonra bir gaza geldim ve direkt türktelekom uygulamasından paket yükseltme yaptım anında redde girdi ve müşteri hizmetleri aradı dediki "Alt yapınız en yüksek 44 sağlayabiliyor 44 lük bir paket olmadığı için 35 verebiliriz" dediler tabii ki iki buçuk saat ısrar etdim yani durumu izzah ettim en son paketi 50mbps ye çıkarttım mama alabildiğim en yüksek hız 38 hadi kalsa neyse üzerine üstlük aynı sorunlar tekrar etmeye başladı modemdendir dedim değiştireyim dedim ppp bilgilerini türktelekom'un bana verdiği bilgileri girmeme rağmen türktelekom yanlış diyip modemi internete açmadı şuan mecbur geri iade ediyorum ve Taahhüt'üm bittiğinde iptal edip başka bir salayıcıya geçmeyi planlıyorum bunun içinde yardım istiyorum. (Mahalleye gelen fiber in hub'u evimin 3 metre yanında)

Bütün güvenilir olduğunu düşündüğüm sağlayıcıların altyapı sorgulama yanıtlarını buraya koyuyorum.

1-Göknet (Bu en detaylısı diye koydum salıyıcının kalite ve güvenilirliğini bilmiyorum)

1714690848443.png

2-Türknet (Bu sağlayıcıda galiba kendi kablosu ile güzel internet veriyor ve türktelekom altyapısı ile max 35 verebiliyor diye biliyorum)

1714690861978.png

3-Millenicom

1714690868277.png

4-Netspeed

1714690879669.png

5-Comnett

1714690904120.png

Son düzenleme:

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,565
İsim
Emre siyah
göknet ve comnetten altyapı sorgulaması yapıp atar mısınız?

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Ertuğrul Bolat
Turknet harici diğerleri tt altyapısı. En ucuzuda millenicom.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Tanrıverdi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam altyapı tt,millenicom sadece ücretlendirme yapıyor. Herhangi arızada hangisini alsanız tt ekibi gelecek.
durum tam öyle olmuyor millenicom'un da kendi müşteri hizmetleri var ve her kullanıcı pişman hep boşluyorlar bişey olursa erteliyorlarmış o yüzden biraz söğudum ama comnet ve netspeet biraz iyi gibi bilmiyorum çok aralıkta kaldım

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,565
İsim
Emre siyah
altyapı olarak vdsl 100lük desteklediğini yazmış bazıları onları arayarak konuşup sorabilrsiniz ne kadar verdiklerini.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Tanrıverdi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
altyapı olarak vdsl 100lük desteklediğini yazmış bazıları onları arayarak konuşup sorabilrsiniz ne kadar verdiklerini.
sabah saati bi denicem ozaman verebiliyorlarsa yaşadım demektir kurtulurum bu illetten

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Binaya kadar fiber var. 100 civarı rahat alırsınız.
Netbone'den sorgulama yapar mısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Tanrıverdi
vdsl'de 100 mbps yok,fiberde var.
aslında göknet den bakarsanız FTTX-V2 olduğunu görebilirsiniz yani altyapı var ama eve bakır kablo ile gidiyor yani 100 alabilmem lazım ki bu bilgiler güncellenmiş eskiden yoktu mahalleye fiber gelince oldu o yüzden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Binaya kadar fiber var. 100 civarı rahat alırsınız.
Netbone'den sorgulama yapar mısınız?
1714757543831.png

santral ADSL ile aynı veriyor eski santralden çekiyor veriyi aynı türktelekom gibi galiba göknet'de 2 santral de var ama biraz kafam karıştı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,160
Üyeler
141,948
Son üye
Alitaş
Top Bottom