Neler Yeni

Termal macun pump out

Jadoube

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Toprak Emin Yılman
Herkese merhaba Asus Tuf a15 fa507nu modeli almıştım 1 sene oluyor. termal macunu kaliteli değildi sıfır almıştım ama memnun değildim. Kendim değiştiriyorum uzun süredir ama hangi markayı denersem deneyeyim sürekli pump out oluyor. thermal grizzly mastergel pro mx6 gibi markaları denedim ama çözüm bulamadım. hiçbir aksamında sıkıntı yok pc nin. ince tabaka şeklinde sürüyorum ama boşta 65-70 arası gidio geliyor işlemci. bu macunun bir sürme tekniği mi var farklı olarak?

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Yağız DERELİ

Jadoube

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Toprak Emin Yılman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

YazılımKafa

80+ Silver
Herkese merhaba Asus Tuf a15 fa507nu modeli almıştım 1 sene oluyor. termal macunu kaliteli değildi sıfır almıştım ama memnun değildim. Kendim değiştiriyorum uzun süredir ama hangi markayı denersem deneyeyim sürekli pump out oluyor. thermal grizzly mastergel pro mx6 gibi markaları denedim ama çözüm bulamadım. hiçbir aksamında sıkıntı yok pc nin. ince tabaka şeklinde sürüyorum ama boşta 65-70 arası gidio geliyor işlemci. bu macunun bir sürme tekniği mi var farklı olarak?
Sürdükten hemen sonra 65 70 ise olayın pump outla alakası yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam şu an elimde mx6 var onunla halledemez miyiz ya
Mx6 iyi bir model. Pump out fazla yapmaz

Jadoube

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Toprak Emin Yılman

neyle alakası var hocam anlatır mısınız

normalde nasıl sürülmesi gerektiğini biliyorum ama yine de anlatırsanız çok sevinirim belki bir yeri. atmıyorumdur

YazılımKafa

80+ Silver
Ya sürmenle alakası var. Ya da pc ile. Pump out demek ürünün zamanla akması ve özelliğini kaybetmesi demek. Öyle sürdüğün gibi işe yaramama gibi bir şey olmaz. Sürersin kötüyse 2 3 hafta iyiyse 5 6 ay sonra sıcaklıklar artmaya başlar

normalde nasıl sürülmesi gerektiğini biliyorum ama yine de anlatırsanız çok sevinirim belki bir yeri. atmıyorumdur
Nokta yap bırak. Kendi yayılsın

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Yağız DERELİ

Aynen önemli bir aşamaya değindi arkadaş.
- Termal macun değişiminden hemen sonra da bu sıcaklıkları alıyorsanız ya uygulama şekliniz yanlıştır, ya termal pad değiştiyseniz yanlış kalınlıkta kullanmışsınızdır ya da soğutma bloğu eğilmiştir.

Pump-out effect: Yüzeyin ısınıp soğuma durumunda genleşip tekrar eski haline gelmesi ile soğutucu blok ile işlemci arasındaki macunun dışarı pompalaması durumudur. Bu da betimlemesi:

Aykut D.

80+ Gold
Yüksek katilikta macun almak gerekiyor arctic mx serisi die yüzeyi için yanlış macun Tf7 yada pulsar gibi markaların macunlarına bakmak lazm .

- Termal macun değişiminden hemen sonra da bu sıcaklıkları alıyorsanız ya uygulama şekliniz yanlıştır, ya termal pad değiştiyseniz yanlış kalınlıkta kullanmışsınızdır ya da soğutma bloğu eğilmiştir.
Blok eğilmesi olası bir senaryo değil.

Jadoube

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Toprak Emin Yılman
yanlış uyguladığım içindir muhtemelen bakır blok eğik durmuyor pek yani

Yüksek katilikta macun almak gerekiyor arctic mx serisi die yüzeyi için yanlış macun Tf7 yada pulsar gibi markaların macunlarına bakmak lazm .

Blok eğilmesi olası bir senaryo değil.
inan param kalmadı macun almaktan :) olmadı servise veya iyi bi yere bakıma vericez mecbur

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Yağız DERELİ
yanlış uyguladığım içindir muhtemelen bakır blok eğik durmuyor pek yani

inan param kalmadı macun almaktan :) olmadı servise veya iyi bi yere bakıma vericez mecbur
-Valla ben servise verdiğimde de 2 hafta sonra sıcaklıklarım yükseldi. Aylarca çözüm için yüzlerce sayfa forum okudum, araştırdım. Şiddetle honeywell ptm7950 öneriyorum. Şansınız olursa başka ürün almadan önce mutlaka bunu alıp deneyin.
-Bir çok kişi viskozitesi yüksek (Yoğun) macunları tercih edin çözüm olur diyor ancak olmuyor. Bu attığım ürün faz değişimli bir malzeme. 50 derece civarına gerilediğinde katılaşmaya başlayıp sıcaklık arttıkça tekrardan sıvılaşan bir malzeme. Bu mekaniğinden dolayı stress sona erdiğinde ve soğuma başladığında jelleşiyor, toparlanıyor.

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
Hüseyin Atik
Dereceyle pump outun olup olmadığını nasıl anladın hocam? Sonuçta fiziksel bir durum bu 5 10 derece sıcaklıklar düşmediyse problem yoktur demek bence

Jadoube

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Toprak Emin Yılman
Dereceyle pump outun olup olmadığını nasıl anladın hocam? Sonuçta fiziksel bir durum bu 5 10 derece sıcaklıklar düşmediyse problem yoktur demek bence
hocam açıp haktım işlemci aynasında macun yok birde 70 falan görüyordu boşta şüphelendim biraz baktım sonrasınds

Top Bottom