Neler Yeni

Test ettiğimde çıkan ping ve oyunlardaki ping değerimin arasında dağlar kadar fark var!!

Elohim13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan
Merhabalar, 4 5 farklı hız testi sitesinde ki hızlarım ortalama 25ping 40 Mbps download ve 4 Mbps upload çıkıyor burda sorun yok ancak tek bir sitede(https://www.hiztesti.com.tr) değerim 46ms 11 download 4 civarı upload çıkıyor.
Gelelim asıl soruna; oynadığım oyunlarda da yüksek ping alıyorum (lol tr 75 85, west 100 110)(Valorant 60 75 arası)
İnternet müşteri hizmetleriyle uzun süre iletişime geçtim..
İlk olarak ping değeri 90a kadar normal diyen insanlar oldu (triggered)
Sonrasında tekrar iletişime geçtim çünkü ilk kişi sorunumu çözemedi ve dedi ki; ''Bizlik sorun yok eve teknik servis yolluyoruz onlar halleder''
Servis geldi evde test yaptım fotosunu çektiler ve şunu dediler; '' Bu fotoyu biz sisteme yollayacağız, 3 saat sonra iletişime geçin hallederler''..
3 saat sonra, 2 gün sonra, bir hafta sonra da iletişime geçtim ancak sisteme öyle bir fotograf yollanılmadığı söylendi..
Aradan geçti 1 ay 1.5 ay en sonra birisi dedi ki; '' Sizi daha az güvenilir olan bir servera alalım ama bu olay sizi etkilemez, ancak ping değeriniz 10 20 düşebilir''..
Ona da okey dedim sadece pingim arttı :)))) (2x triggered)
En sonunda tekrar iletişime geçtim ve son çare olarak kişiye özel ip gibi bir şey teklif ettiler aylık 10 lira farkla ancak yine sorun şu ki, kesin çözüm değil sadece pinginizi 10 20 azaltıp sizi rahatlatabiliriz dediler..
2 ayın sonunda bezdim ve bir yıldır köpek gibi paramla rezillik çekiyorum.
Eskişehirin merkezinde oturuyorum binamızın arkasında dükkanımız var oranın internet değerleri bu şekilde(16ms 100 k download 10 20 k upload) tertemiz internet ve oyunlarda misler gibi ping alıyorum..
Ev internetimiz vodafone net ve modem markamız NetMaster Infinity 401..
Ve ben cat6 kablo ile bağlanıyorum.

Nasıl çözebilirim yardımcı olabilirseniz ne mutlu size bana..

Ekler

• 1613178471140.png
    1613178471140.png
    44.9 KB · Hit: 78
  • 1613178610381.png
    1613178610381.png
    50 KB · Hit: 76
  • 1613179157790.png
    1613179157790.png
    37.8 KB · Hit: 75

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
hız testi uygulamaları senin internetinin pingini gösterir. oyunlardaki ping senin serverdeki pingini gösterir

cemis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
ali dayı
sorun muhtemelen altyapıyla ilgili bi süre düşük bi süre yüksek ping çıkabiliyor.

Elohim13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hız testi uygulamaları senin internetinin pingini gösterir. oyunlardaki ping senin serverdeki pingini gösterir
Cevap için teşekkürler ancak ben nasıl bu sorunu çözeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorun muhtemelen altyapıyla ilgili bi süre düşük bi süre yüksek ping çıkabiliyor.
çok uzun süredir bu pingle uğraşıyorum ve düştüğünü görmedim

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
Cevap için teşekkürler ancak ben nasıl bu sorunu çözeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok uzun süredir bu pingle uğraşıyorum ve düştüğünü görmedim
internetiniz ne kadar iyi olursa olsun oyun sunucuları illaki daha kötü gösterecektir. ha internette yaptığın testler 5 ping felan gösterirse yani öyle bir internetin olursa ancak oyunlarda senin istediğin bir ping olur . yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar

Elohim13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan
internetiniz ne kadar iyi olursa olsun oyun sunucuları illaki daha kötü gösterecektir. ha internette yaptığın testler 5 ping felan gösterirse yani öyle bir internetin olursa ancak oyunlarda senin istediğin bir ping olur . yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar
Sizin dediğinize göre pingim testte 25 ancak oyunda 85 olması sorun değil çünkü server böyle gösteriyor..

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
Sizin dediğinize göre pingim testte 25 ancak oyunda 85 olması sorun değil çünkü server böyle gösteriyor..
serverlerde sorun olabilir. normalde biraz artıyor ama o kadar artmaması lazım.

Elohim13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan
serverlerde sorun olabilir. normalde biraz artıyor ama o kadar artmaması lazım.
Evet bende sizin dediğinize değinmeye çalışıyorum, 35 40 dalgalanmadır derim geçerim ama 70 80 ping problem demek bana göre.. haksız mıyım?

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,114
İsim
Mert Metshi
Evet bende sizin dediğinize değinmeye çalışıyorum, 35 40 dalgalanmadır derim geçerim ama 70 80 ping problem demek bana göre.. haksız mıyım?
hayır problem yok speedtest yaparken türkiyeye bağlı olduğunuz için ping düşük ama oyunda yurtdışı sunucularına bağlı olduğunuz için 70 80 normalden biraz daha yüksek 60 falan olmalı

Elohim13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ozan
hayır problem yok speedtest yaparken türkiyeye bağlı olduğunuz için ping düşük ama oyunda yurtdışı sunucularına bağlı olduğunuz için 70 80 normalden biraz daha yüksek 60 falan olmalı
Hocam :))) lolde türkiye serverinde 60 ping almanın neresi normal nasıl 60 olmalı ben anlamadım.

MrHakkı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Hakkı Demir
lolün türkiye serveri türkiyede. Adam türkiye serverinda 70 ping alıyorum diyor bunun nesi normal ?

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,114
İsim
Mert Metshi

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhabalar, 4 5 farklı hız testi sitesinde ki hızlarım ortalama 25ping 40 Mbps download ve 4 Mbps upload çıkıyor burda sorun yok ancak tek bir sitede(https://www.hiztesti.com.tr) değerim 46ms 11 download 4 civarı upload çıkıyor.
Gelelim asıl soruna; oynadığım oyunlarda da yüksek ping alıyorum (lol tr 75 85, west 100 110)(Valorant 60 75 arası)
İnternet müşteri hizmetleriyle uzun süre iletişime geçtim..
İlk olarak ping değeri 90a kadar normal diyen insanlar oldu (triggered)
Sonrasında tekrar iletişime geçtim çünkü ilk kişi sorunumu çözemedi ve dedi ki; ''Bizlik sorun yok eve teknik servis yolluyoruz onlar halleder''
Servis geldi evde test yaptım fotosunu çektiler ve şunu dediler; '' Bu fotoyu biz sisteme yollayacağız, 3 saat sonra iletişime geçin hallederler''..
3 saat sonra, 2 gün sonra, bir hafta sonra da iletişime geçtim ancak sisteme öyle bir fotograf yollanılmadığı söylendi..
Aradan geçti 1 ay 1.5 ay en sonra birisi dedi ki; '' Sizi daha az güvenilir olan bir servera alalım ama bu olay sizi etkilemez, ancak ping değeriniz 10 20 düşebilir''..
Ona da okey dedim sadece pingim arttı :)))) (2x triggered)
En sonunda tekrar iletişime geçtim ve son çare olarak kişiye özel ip gibi bir şey teklif ettiler aylık 10 lira farkla ancak yine sorun şu ki, kesin çözüm değil sadece pinginizi 10 20 azaltıp sizi rahatlatabiliriz dediler..
2 ayın sonunda bezdim ve bir yıldır köpek gibi paramla rezillik çekiyorum.
Eskişehirin merkezinde oturuyorum binamızın arkasında dükkanımız var oranın internet değerleri bu şekilde(16ms 100 k download 10 20 k upload) tertemiz internet ve oyunlarda misler gibi ping alıyorum..
Ev internetimiz vodafone net ve modem markamız NetMaster Infinity 401..
Ve ben cat6 kablo ile bağlanıyorum.

Nasıl çözebilirim yardımcı olabilirseniz ne mutlu size bana..
server değiştikçe uzaklık da değişeceğinden ms lerde değişiklik gösterir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,607
Üyeler
140,671
Son üye
ardah
Top Bottom