Neler Yeni

VA paneller IPS'den iyi mi?

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Arkadaşlar birçok video izledim. VA renkleri daha güzel veriyor sanki.

Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz ve deneyimleriniz nelerdir?
kardeşim ne için kullanıcaksan kullan ıps daha iyi

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Arkadaşlar birçok video izledim. VA renkleri daha güzel veriyor sanki.

Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz ve deneyimleriniz nelerdir?
Genellikle va paneller kötü zaten renk kalitesinden belli olur iki farklı monitörü karşılaştığında

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
haro
Hocam hikaye oyunları için demek istedim aslında. Bir de Black smering ihtimal mi yoksa kesin bir şey mi? VA daha avantajlı duruyor yine sizin dediğinize göre.

Benim dedigime göre VA avantajlı duruyor ama FAST VA monitör deneyim etmedim. Dediklerim sadece FAST VA paneller için geçerli. piyasada şuan satılan 1000 tane VA panel ekran varsa FAST VA diyecegimiz oyun için olanlardan 5-10 tane zor bulursun.
Fast VA olanlardan istersen öneri vereyim satın al. Ama sadece 2k ekranlarda biliyorum 1080p ekranlar yok. Ve yinede dedigim gibi FAST VA ekran bile IPS ve TN kadar hızlı degil. Test sonuçlarına göre hızlı degerler çıkıyor ama arkasında siyah gölge nedense bir tık fazla bırakıyor. Adam mesela test etmiş 3-4 ms çıkmış VA olan. IPS olan 5-6 ms çıkmış ama ufo resmine bakıyosun arkasında VA olanda daha fazla siyah gölge var. Bu işte direk panelin yapısıyla ilgili. Oyun oynarken bakmak lazım. Fast VA monitör bende almayı düşünüyorum aslında ama bekliyorum. Yeni sistemle beraber bakacagım belki piyasaya daha iyi ekranlarda çıkar hem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,143
Üyeler
143,293
Son üye
hsn_0138
Top Bottom