Neler Yeni

Windows 11 Pro Detaylı İnceleme 📣 💖

NouXle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Kayra Akbulut
ben bu çöp kutusunu nası masaüstünden kaldırcam

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Win 11 Çok Güzel Gözüküyor Başlat Ve Uygulamalar Orta'da Felan Ama Şu Sağ Taraftaki Saat Ve Diğer Zımbırtıların Olduğu Bölüm Yıllardır Gözüme Takılıyor Çok Çirkin Gözüküyor Her Şey Orta'da Ama Onlar Sağ Tarafta Çok Göze Batıyor Umarım O Kısmada El Atarlar.
Hani Derler Ya Şey Gibi Orda Duruyor Diye İşte Aynı öyle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
baris
İlgilendiği Kategoriler
İşletim Sistemi
Wallpaperi atarsan daha çok sevinirim ☺
Konu içeriğinde mevcut.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Win 11 Çok Güzel Gözüküyor Başlat Ve Uygulamalar Orta'da Felan Ama Şu Sağ Taraftaki Saat Ve Diğer Zımbırtıların Olduğu Bölüm Yıllardır Gözüme Takılıyor Çok Çirkin Gözüküyor Her Şey Orta'da Ama Onlar Sağ Tarafta Çok Göze Batıyor Umarım O Kısmada El Atarlar.
Hani Derler Ya Şey Gibi Orda Duruyor Diye İşte Aynı öyle.
Windowsun oturmuş bir düzeni var. Şimdi atıyorum başlata basıp ordan sesi açma kısmı olsaydı biri başka kafada biri başka kafada bir şey söylerdi. Bu yüzden en iyisi herkesin alışmış olduğu düzen devam etmekte.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Konu içeriğinde mevcut.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windowsun oturmuş bir düzeni var. Şimdi atıyorum başlata basıp ordan sesi açma kısmı olsaydı biri başka kafada biri başka kafada bir şey söylerdi bu yüzden en iyisi herkesin alışmış olduğu düzen devam etmekte.
Sağ Taraftaki Barları İnceltip Başlat Ve Uygulamalrın Bulundugu Kısmın Altına İnce Bir Şekilde Yatay Dizebilirler Bence Öyle Çok Daha Şık Dururdu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
baris
İlgilendiği Kategoriler
İşletim Sistemi
Sağ Taraftaki Barları İnceltip Başlat Ve Uygulamalrın Bulundugu Kısmın Altına İnce Bir Şekilde Yatay Dizebilirler Bence Öyle Çok Daha Şık Dururdu.
Anlıyorum bu konu hakkında Microsoft Destek ile iletişime geçip fikrinizi sunabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
baris
İlgilendiği Kategoriler
İşletim Sistemi
oyun performans kaybı yok değil mi hocam
Şuan Windows 11 Pro 22000.120 VERSİON kullanmaya devam etmekteyim ilk paylaştığım sürümden bir üst sürüme geçiş yaptım konu içeriğinde sürüm bilgisini paylaştım. Performans hakkında hiçbir sıkıntısı yok.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,842
İsim
Can BOZKURT
🇹🇷 Merhaba Sevgili Donanım Arşivi Ailesi ben Barış Oğuz.
Yakın zamanda windows 11 Pro'ya geçiş yaptım ve ana sistemim olarak kullanmaktayım.
Aklınıza takılan sorunları merak ettiklerinizi elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

📋 Sistem Bilgisi:
Windows 11 Pro Eski Windows 10 Pro sistemimdeki Lisansı Windows 11 Pro ya da eposta üzerinden "Otomatik olarak lisansladı".
W11Pro SSD Kurulu.

İşlemci: R5 1600 14nm Eski Nesil
Anakart: B450M PRO M2
Ram: Corsair CL16 3000mhz
Ekran K.: MSI RX 580 8GB OC
Depolama: Toshiba OCZ 480 GB TR200 2.5" SATA 3.0 SSD
TPM: TPM 2.0 Bios üzerinden security kısmından açtım.
İS D.: 22000.65 / 22000.120 NEW VERSİON
Yüklenme T.: 10.‎07.‎2021
Bios Sürüm: 7B84v2H3(Beta version)

Bazı Sorular

1) Herhangi bir uygulama açılırken hata almadım.
2) Herhangi bir siyah ekran ile karşılaşmadım.

3) Güncelleme geliyor güvenlik vs temel şeyler şimdilik güncelleme almakta.
4) Duvar kağıdı istiyenler için ekledim direk tıklayıp indirebilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

Oyunlar hakkında ?
1) Bazı oyunlarda fps artışı mevcut eskisinden daha akıcı olduğunu ve fps'in çoğu oyunda daha yüksek ve oyunların daha stabil olduğunu gözlemleyebildim. Örnek olarak Ets2 MP, Steam PUBG.

Peki Windows 11 Hızlımı ?
1) Windows 11 herhangi bir şey olmasada bazı şeyleri açmakta eski Windows 10'dan çok daha hızlı açılıyor inanılmaz derecede beni şaşırttığını söyleyebilirim.
2) Örnek olarak google chrome biraz yavaş kalıyor gibi geldi microsoft edge'in yanında. Edge herhangi bir siteyi açmada gözle hissedilebilir şekilde hızlı diyebilirim.
3) Eski Windows 10 sistemimden genel olarak daha hızlı.

Peki Hiç Şu Kötü Olmuş Dedinmi ?
🧿 Maalesef hayır.

Eski Bir Sisteme Kursam Sorun Olurmu ?

1) Çok eski sistemlere kurmanız doğal olarak hata veya siyah ekran almanıza sebeb olabilir. Merak etmeyin tam sürüm çıktığında çoğu alınabilicek hatalar giderilecektir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
2) Eğer illa kurucam denemek istiyorum derseniz mutlaka 2 adet sistem kurun usb üzerinde birisi Windows 10 diğeri Windows 11 olsun. Herhangi bir istenmiyen durumda geri dönebilmek için.

Peki TPM Muhabbeti Nedir ?

TPM (Güvenilir Platform Modülü), sisteminizin (PC veya dizüstü bilgisayarınız) kimliğini doğrulamak için kullanılan yapıları güvenli bir şekilde depolayabilen bir bilgisayar çipidir (mikrodenetleyici). Depoladığı veriler içinde parolalar, sertifikalar veya şifreleme anahtarları yer alabilir.
TPM, fiziksel bir çip olduğundan sistemde donanımsal olarak var olmalıdır. Bu çip genelde masaüstü sistemlerde yer almaz fakat bazı anakartlara takılabilir.
Windows 11 şu anda Pro sürüm için TPM 2.0 çipini zorunlu kılıyor gibi gözüküyor fakat bu muhtemelen geliştirici sürüme özgü bir davranış. Nihai sürümde bu zorunluluk kalkabilir.

TPM Açıkmı Kapalımı Öğrenmek İçin Bu Adımları İzleyebilirsin.
1) Yöntem: Aygıt Yöneticisi > Güvenlik Cihazları > Güvenilir Platform Modülü 2.0
2) Yöntem: Klavyeden Windows + R > açılan pencereye tpm.msc komutunu gir.

Peki Yüklesem olurmu ?
Gelin şu konuya hep beraber bir aydınlatalım.
Majdev isimli arkadaşımız tarafından 1. nesil intel işlemcilere uyumlu olmuyan yani windows 11 Pro kurulumu düzenli iso ile yapmış ve başarılı bir sonuç almıştır. Düzenlenmiş iso ile sizde isterseniz kurulum yapabilirsiniz.
Sistemim uygun değil ama çokda kötü değil SSD ve TPM 2.0 var nasıl windows 11 Pro yüklerim diyorsanız düzenlenmiş iso link ile yükleyebilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize kalmış bir şey.

Düzenlenmiş iso link: https://disk.yandex.com.tr/d/qYJBmebkESVpYw
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Farklı Bios Sistemlerinde TPM Açma Yolları.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Her Zorlu Yolun Ardında Bir Mutluluk Vardır.🌹
🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Kendim 3 gün önce W11 e geçtim ve geçtiğim gün geri 10'a döndüm iğrenç ötesi bir deneyimdi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
baris
İlgilendiği Kategoriler
İşletim Sistemi
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,973