Neler Yeni

yeni pc için yapılması gerekenler

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Burak Kuyucaklioglu
hocalarım yeni pc aldım. driverlarını güncelledim her şeyin. yapmam gerekenler nedir özellikle bios falan yapılması gereken bir şey var mıdır acaba?

Shourd

80+ Silver
hocalarım yeni pc aldım. driverlarını güncelledim her şeyin. yapmam gerekenler nedir özellikle bios falan yapılması gereken bir şey var mıdır acaba?
biosu onaylanmış son sürüme güncele ayrıca ekran kartı markana bağlı olarak yapman gereken ayarlarda var mesela amd smartacses memoryi açabilirsin ayrıca ekran kartı markan fark etmez ramlerin destekliyorsa amd expo veya intel xmp açabilirsin isteğe bağlı tabi bunlar ama biosu öneririm güncelemeyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Burak Kuyucaklioglu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam ram bu

Lexar Ares RGB 32 GB (2x16) 6400 MHz CL32 LD5EU016G-R6400GDLA DDR5 Ram
ekran kartı
inno3d 4080 super 3x ichill
ne yapmam lazım bunlara acaba işlemci de 7800x3d​

Thorcuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Emirhan
Güç yönetimini performansa alabilirsin aynı şekilde nvidia/amd denetim masalarından (amd de denetim masası yoktu diye biliyorum ama uygulamasındanda oluyordur her halde) performansa alabilirsiniz fps meraklısı birisi iseniz ve bilgisayarınızın tam gücünde çalışmasını istiyorsanız

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Burak Kuyucaklioglu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güç yönetimini performansa alabilirsin aynı şekilde nvidia/amd denetim masalarından (amd de denetim masası yoktu diye biliyorum ama uygulamasındanda oluyordur her halde) performansa alabilirsiniz fps meraklısı birisi iseniz ve bilgisayarınızın tam gücünde çalışmasını istiyorsanız
hocam 4080super 7800x3d için gerek olmaz sanırsam değil mi qualityde kullansam her şeyi daha iyi olur?

Top Bottom