Neler Yeni

YKS için geç mi kaldım?

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,072
İsim
Muhammed emin efe
Merhaba arkadaşlar mezun senemdeyim geçen sınavda 0 çalışma ile 450k yaptım. Temelim zayıf sayılır.
Malesef yazın bazı olaylar oldu ve çalışmaya başlayamadım. Tembel bir insan sayılırım. Açıkçası nereden başlayacağımı da bilmiyorum çünkü hayatım boyunca hiç düzenli ders çalışmadım.
Yarın ders çalışmaya başlayacağım ancak bir kaç gündür araştırma yapıyorum bazıları tyt matematiği bitirmiş neredeyse.
Ben önce bıyıklı matematiğin 10 günlük temel atma kampını izlemeyi düşünüyorum.
Bu kamp bittiğinde 20 Eylül olmuş olacak. 20 eylülden sonra tyt için sizce geç mi? Birde başlar başlamaz 8 saat ile başlayamam sanırım. 4 saatle başlamayı düşünüyorum. Sizce bu tempoyla bu sürede tyt ayt rahatça yetişir mi? Hedefim 90-100k bu arada. Biliyorum çalışmaya mecburum ama kaç gündür çok kaygilaniyorum rahat uyuyamiyorum.
Ders çalışma programına ihtiyacım var bana öncülük edebilecek birileri varsa çok mutlu olurum.
Aylarca süren var hayli hayli yaparsın. Az kaldı diyip kendini dramatize etme.

ZvDx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Çağan
Merhaba arkadaşlar mezun senemdeyim geçen sınavda 0 çalışma ile 450k yaptım. Temelim zayıf sayılır.
Malesef yazın bazı olaylar oldu ve çalışmaya başlayamadım. Tembel bir insan sayılırım. Açıkçası nereden başlayacağımı da bilmiyorum çünkü hayatım boyunca hiç düzenli ders çalışmadım.
Yarın ders çalışmaya başlayacağım ancak bir kaç gündür araştırma yapıyorum bazıları tyt matematiği bitirmiş neredeyse.
Bu kamp bittiğinde 20 Eylül olmuş olacak. 20 eylülden sonra tyt için sizce geç mi? Birde başlar başlamaz 8 saat ile başlayamam sanırım. 4 saatle başlamayı düşünüyorum. Sizce bu tempoyla bu sürede tyt ayt rahatça yetişir mi? Hedefim 90-100k bu arada. Biliyorum çalışmaya mecburum ama kaç gündür çok kaygilaniyorum rahat uyuyamiyorum.
Ders çalışma programına ihtiyacım var bana öncülük edebilecek birileri varsa çok mutlu olurum.
geç falan değil aga strese girmeye hiç gerek yok stresin bu işe hiçbir katkısı yok hatta zararı var ben ilk senemde ilk ayları ful saldım 2. dönem 4 ay kala başladım yani öncedende kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyordumda boş şeylerdi gece 4 de kalkıp tyt geometri falan izliyordum aw asıl 4 ay kala gelişmeye başlamıştım özel hoca tuttuk falan 4 aya ayt matı yetiştirme işleri falan sonra sıralama sayısalda100k geldi (tyt 120k) mezuna kaldım ama mezun senemde de öyle hayvan gibi çalışma yok kapasitem neyse o kadar çalıştım günde 3 4 saat falan, eğlenceye vakit ayırmıyordum tabi ki orası ayrı ama oturup 8 saat de çalışamıyordum asla işte ilk aylar sadece tyt çalışıyordum azar azar her hafta 1 deneme bazen 2 haftada 1 sonra 2. dönem de ayt ye başladım fen ağırlıklı yani yine 2. dönemde 5 ay kala başlıyorum düzgün çalışmaya ordan da 50k ya çektik aga tyt de de 80k yani geç falan değil oturup 12 saat de çalışanlar var ama ben yapamadım bünye izin vermiyordu belli bir potansiyelin var zaten o yüzden zamanla işin yok bence kesinlikle zaman problem değil aga

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Tayfun Yılmaz
Maddi durumlardan dolayı dershane zor şuanda fiyatlar uçmuş. Özel koçluk kimden nasıl alınır bilmiyorum.
Bir arkadaşım bıyıklı matematik önerdi sizce hangisi mert hoca mi bıyıklı matematik mi?

Merhaba hocam yardımcı olursanız çok memnun olurum
Bence Mert hoca.Ama sabit bir kanala bağlı kalma bence.Kanalları senin seçmen gerek.Mesela izle bir kanaldan konu baktın soruları çözebiliyon devam et o kanaldan.Sonra bir konuda anlamamışsın başka kanaldan dinleyip soru çöz.Böyle böyle ilerle.Yine de ana bir kanal belirle kendine.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Ahmet Temsil
geç felan kalmadın hocam yeterli çalışmayla yaparsın

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dostum öncelikle az çok demeden çalışman lazım çalışmadan çalışmayı öğrenemezsin 1.si buydu ne olursa olsun çalışacağız

2.si madem şuan temel sıkıntısı yasiyorsun ilk bı bıyıklı matematikten 10gunluk kampı uygulayabilirsin ama bu kadar yavaş gitme bence sen de üstüne birşeyler koymaya çalış eyupbyi anlamiyom demişsin anlasan süper olur o yüzden su kamptan sonra bı daha bı denersin eyupbyi

3.su Türkçe kısmını anlatayım biraz başta içine sinen bı paragraf kitabini 2 ay kadar günlük 10 soru 20 soru arasında çöz sonra sal o işi ufak ufak Türkçe denemelerine geç

Sosyalde bir şey çalışma bilgisarmali sosyal denemelerini çöz

Fende de içine sinen hocalardan 1 sefer dinleyip 1 kaynaktan çöz tamamdır yine bişe sorucaksan yardımcı olurum

Hatta 1 önerim daha mümkünse her gün buraya girip günlük yaptığın calismalari yazarsan daha motive olursun ben bı hocama wpden mesaj atıyordum öyle takip ediyordu beni ben de elimden geldiğince bakıp Cevapla Etiketle

hocam elimde sağdan soldan gelen kaynaklar var epey bir kaynak eksiğim var. Benim için hangi kaynakları önerirsiniz? Ben elimdeki kaynaklari yazıyorum;
-10 günde temel bıyıklı matematik
-55 günde TYT bıyıklı matematik
-Miray yayınları TYT matematik soru bankası (bıyıklı matematik önerdi diye aldım.)
Karekök matematik sıfır kitabı var ama çok kalın. Bıyıklı matematikten sonra bunu çözmek mantıklı mi bilemedim zaman kaybi olur mu?

-Palme yayınları 10. Sınıf kimya soru Bankası
-Bilgi Sarmal 10. Sınıf biyoloji soru bankası
-Karekök 10. Sınıf matematik soru bankası
-Aydın 10. Sınıf fizik soru bankası
O dönem maddi olarak iyi sayilirdik bende düşünmeden aldım direkt ancak hiç çözmedim bile keşke çözseymişim. Bunları nasıl değerlendirebilirim?

-Acil problemlerin ilacı
-Acil geometrinin ilacı
Bu iki kitap yeterli mi?

-Krallar karması matematik branş denemesi 14 adet
-3D yayınları simülasyon denemeleri 10 adet
-Limit yayınları Türkçe denemeleri 15 adet
Bu denemeleri TYT'yi bitirdikten sonra mi çözeceğim?

-345 AYT matematik soru bankası
-Hız ve renk integral soru bankası
-Orijinal matematik denemesi 12 adet
-Buranın yanına muhtemelen bıyıklı matematik AYT kamp kitapları da eklenir.
AYT matematik için burası yeterli mi?

Eksiklerimi söylerseniz ona göre plan yapacağım maddi durum biraz sıkışık bu aralar. Elimdeki her şeyi değerlendirmeye çalışıyorum.

bwNN

80+ Silver
Denemeler konular bitince çözülür .Acilin ilacı serisi temel seviye son yorumun için yazdım bunları. İlk soruna gelince geç kalmış sayılmazsın tabi şimdi tytsi ve aytsi biten vardır ama onlar apayrı seviye lisenin başından belli çalışanlar oluyor.
Tavsiyelerim:
ilk ve en önemlisi erteleme benim en büyük hatam . halen şu an bile yapıyorum kurtulamadım.
ikinci geometriye önem ver paragraf problem rutini gibi geometri rutini oluştur.
üçüncü sosyal çalışmamazlık yapma otur tüm gününü buna harca demiyorum ama oguz ustanın bir videosu vardı sosyal ile ilgili onu izle istersen.
dördüncü kanal tavsiyesi olsun ben dr biyoloji gorkem şahin ozcan aykın ve eyüp b den çalışıyorum.
beşinci kitap tavsiye olarak bir şey demem doğru değil çünkü temel seviyede değilim o kitapları incelemedim.
altıncı kendine bir program hazırla uymaya çalış bu saati saatine olmasın ama mesela bu hafta şu konuları bitireceğim bu günler şu dersleri çalışacağım gibi gibi
yedinci konular bitince bol bol deneme çöz ve en en en önemlisi analizini yap
sekizinci ayt matematikte olabildiğince soru bankası çöz
dokuzuncu fizik gibi derste ezber yapma mantığını kavramaya çalış
şu an aklıma bunlar geldi yazım ve noktalama kurallarına uymadım kusura bakma anlarsın artık aklına takılan soru olursa yaz cevaplarım

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
529
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
ayt mat icin orası yeterli degil elindekilerden sonra cozecegin seyler daha sonraki aylarda lazım olucak acelesi yok

tyt mattan bıyıklıyı sevdiysen devam et eyvallah ama soru bankasıyla zaman kaybetme sadece anlamadıgın oturmayan konuları coz cunku cok konu var zaten ve basit basit konular ben 3d vddyi dinleyerek gidip deneme cozmustum extra soru bankası cozmedim

denemeler icin tyt bitirmeye gerek yok şuandan baslayıp her hafta 1 genel tyt cozmen lazım bransları da söyle yaparsın
tyt türkceden basla haftada 1 süre tutarak coz her seferinde daha az zaman ver hızlanmaya calıs
tyt mat beklesin
sosyali istedigin zaman basla ama o bilgisarmalı sosyal denemesi sınavdan once bitsin
ayt denemesi icin filan cok erken
problem kitaplarını biraz coz mevzuyu kapınca bırak artık bi yerden sonra zaman kaybı aynı paragraf gibi istedigini cozebilirsin
10.sınıf soru bankaların da işe yarar ama 9 icin cozecek bişeyin var mı?

extra bişey daha önericem eger maddi imkan yetiştirebilirsen bir kurumda haftalık deneme cozsen senin adına süper olur kurum olmasa bile cevre fen liselerinde filan misafir öğrenciler deneme cozmeye geliyor genelde ordan da sansını denersin

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
ayt mat icin orası yeterli degil elindekilerden sonra cozecegin seyler daha sonraki aylarda lazım olucak acelesi yok

tyt mattan bıyıklıyı sevdiysen devam et eyvallah ama soru bankasıyla zaman kaybetme sadece anlamadıgın oturmayan konuları coz cunku cok konu var zaten ve basit basit konular ben 3d vddyi dinleyerek gidip deneme cozmustum extra soru bankası cozmedim

denemeler icin tyt bitirmeye gerek yok şuandan baslayıp her hafta 1 genel tyt cozmen lazım bransları da söyle yaparsın
tyt türkceden basla haftada 1 süre tutarak coz her seferinde daha az zaman ver hızlanmaya calıs
tyt mat beklesin
sosyali istedigin zaman basla ama o bilgisarmalı sosyal denemesi sınavdan once bitsin
ayt denemesi icin filan cok erken
problem kitaplarını biraz coz mevzuyu kapınca bırak artık bi yerden sonra zaman kaybı aynı paragraf gibi istedigini cozebilirsin
10.sınıf soru bankaların da işe yarar ama 9 icin cozecek bişeyin var mı?

extra bişey daha önericem eger maddi imkan yetiştirebilirsen bir kurumda haftalık deneme cozsen senin adına süper olur kurum olmasa bile cevre fen liselerinde filan misafir öğrenciler deneme cozmeye geliyor genelde ordan da sansını denersin
Eski okulumun rehber hocasıyla konuşacağım. Deneme kulübü oluyordu eğer bu senede yapacaklarsa oraya katılmayı düşünüyorum.
Bıyıklı mat daha temelden alıp seviyeyi yükseltiyor gibi. Eyüpb dinleyipte anlamazsam motivasyonum cok düşer gibi hissediyorum o yüzden bıyıklı mat tercih etmek zorundayım.
9. sınıf kitaplarım yok sadece mebin verdiği soru bankalari var onlar yardımcı olur mu?

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
529
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
Eski okulumun rehber hocasıyla konuşacağım. Deneme kulübü oluyordu eğer bu senede yapacaklarsa oraya katılmayı düşünüyorum.
Bıyıklı mat daha temelden alıp seviyeyi yükseltiyor gibi. Eyüpb dinleyipte anlamazsam motivasyonum cok düşer gibi hissediyorum o yüzden bıyıklı mat tercih etmek zorundayım.
9. sınıf kitaplarım yok sadece mebin verdiği soru bankalari var onlar yardımcı olur mu?
olur ya cok takma bu tyt feni genel denemelerde bile baya bi soru cozuceksin zaten su dort dortlukler sende var mı

apole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Eren Turhan
Çook rahat yapılır zaten ortalamnın bir iki tık üstü yaparsanız gelir 90 100k

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
forum
Ülkenin yarısı son toplam 3-5 ay çalışarak sınava giriyor. Dershaneye gidenler falan çalışmıyor. Tabii ki geç kalmadın.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
olur ya cok takma bu tyt feni genel denemelerde bile baya bi soru cozuceksin zaten su dort dortlukler sende var mı
Dört dörtlükler var 3 adım tytler var 3 adım deneme sınavları var aslında baya bi kitap var ama kalitesinden emin değilim hiç açıpta incelemedim

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Mustafa tsn
Böyle şeylere kafanı yorma yetişmez desek ders çalışamayacak mısın
Git dersini çalışmaya başla günlük 4-5 saatle sonra arttırırsın devamı çorap söküğü gibi gelir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,910
Üyeler
155,492
Son üye
karabasan61
Top Bottom