Neler Yeni

Yurtdışı Alışveriş Sınırı 30€'ya düşürüldü

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,655
İsim
marilyn
Glocalzone kullanın illa bir şey alacaksanız vergiyi de glocalzone almış oluyor ülkeme vergi vermediğim i
için memnun olurum bu durumdan
Kaçakcı arkadaş sağolsun %20 vergiyi ona veririm istediğimi getirir sadece yd siparişlerimde 10k dan fazla vergi ödemişimdir keşke hiç vermeseydim 2 hafta değil 1 ay bekleyip arkadaşa getirtseydim

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
Mehmet emre börekçi
Kaçakcı arkadaş sağolsun %20 vergiyi ona veririm istediğimi getirir sadece yd siparişlerimde 10k dan fazla vergi ödemişimdir keşke hiç vermeseydim 2 hafta değil 1 ay bekleyip arkadaşa getirtseydim
Aynen zaten vergiler birilerinin keyfine keyif katmak için kullanıldığı için boşuna vermekten başka hiçbir şey olmuyor en azından eşe dosta veririm o gönlünce harcar

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,655
İsim
marilyn
Aynen zaten vergiler birilerinin keyfine keyif katmak için kullanıldığı için boşuna vermekten başka hiçbir şey olmuyor en azından eşe dosta veririm o gönlünce harcar
Ptt gorevlileri aliyorda şahsen bana cepliyorlarmış gibime geliyor vergiyi odediğime dair herhangi bir evrak vs yok ortada birde kafalarına göre giriyorlar vergiyi zaten geçen lastik aldım arkadaş 120 tl odedi ben 170 tl odedim o aradaki 50 tl fark neden anlayamadık

onurkaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
Onur
o kadar saçma işlerle uğraşıyorlar ki devletimiz sağlsun halkını nasıl çökerim derdinde

Yaw arkadaş insanlar boşamı alıyor yurtdışından ne yapsınlar.

geçen ay columbia bir tane ayakkabı beğendik 9bin TL satıyorlar bilindik büyük firmalar mağazalarında

Aynı ayakkabı amazon Almanya'da 4 bin TL hemde vergisi kargosu içinde

Sen burada faiş fiyat koyanlara göz yum sonra insanlar aynı ürünü gidip yarı fiyatının altında yurtdışından getirecek diye adamlara engel koy

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
Mehmet emre börekçi
Ptt gorevlileri aliyorda şahsen bana cepliyorlarmış gibime geliyor vergiyi odediğime dair herhangi bir evrak vs yok ortada birde kafalarına göre giriyorlar vergiyi zaten geçen lastik aldım arkadaş 120 tl odedi ben 170 tl odedim o aradaki 50 tl fark neden anlayamadık
Bi kısmı vergiye bir kısmı cebe gidiyordur elbet
Yersen vergi 170tl. 50si cebe kalanı vergiye gitmiyorsa hiçbir şey bilmiyorum
Hem yöneticilerin hem insanlarımızın büyük çoğunluğunun içi çürümüş
Mesaj otomatik birleştirildi:

o kadar saçma işlerle uğraşıyorlar ki devletimiz sağlsun halkını nasıl çökerim derdinde

Yaw arkadaş insanlar boşamı alıyor yurtdışından ne yapsınlar.

geçen ay columbia bir tane ayakkabı beğendik 9bin TL satıyorlar bilindik büyük firmalar mağazalarında

Aynı ayakkabı amazon Almanya'da 4 bin TL hemde vergisi kargosu içinde

Sen burada faiş fiyat koyanlara göz yum sonra insanlar aynı ürünü gidip yarı fiyatının altında yurtdışından getirecek diye adamlara engel koy
Allah bilir böyle bir vergilendirme için gene bahsettiğimiz büyük firmalar bastırmışlardır 'haksız rekabet' oluyor diye

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
mustafa yaser
Şuan 150€ sınırıdan kargo fiyatı dahil mi mesela 140€+25€ kargo olsa gümrükte kalır mı 21 ağustosa kadar ürünüm gelebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
doğan yücel
Hocam peki bu aldıklarımız ayrı ayrı paketlerde gümrüğe girdimmi sorun olmuyor sanırım öyle mi ?

LostNoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Caner Karadağ
Glocalzone kullanın illa bir şey alacaksanız vergiyi de glocalzone almış oluyor ülkeme vergi vermediğim
için memnun olurum bu durumdan
bu nasıl bi sistem merak ettim yurtdışında gezen adamdan ürün mü istiyosun

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
Mehmet emre börekçi
bu nasıl bi sistem merak ettim yurtdışında gezen adamdan ürün mü istiyosun
Bende aşırı bilgili değilim ama dediğin gibi örnek olarak uygulamayı kullanan ve almanyadan gelen bir vatandaşa siparişin düşüyor veya gelen arkadaş kendi seçiyor getireceği siparişi kendi adına alıp sınırdan geçirip kargolayarak/elden teslim ediyor

LostNoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Caner Karadağ
Bende aşırı bilgili değilim ama dediğin gibi örnek olarak uygulamayı kullanan ve almanyadan gelen bir vatandaşa siparişin düşüyor veya gelen arkadaş kendi seçiyor getireceği siparişi kendi adına alıp sınırdan geçirip kargolayarak/elden teslim ediyor
MANTIKLI Bİ sistem

Top Bottom