Neler Yeni

Lenovo Legion R25i-30 Panel Testi 🔥

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdullatif Çetin
@Abdullah Hacıgül Hocam ben bu monitoru 0.5 ms diye aldım şimdi dava açabilirmiyik bunlara PARAMI GERİ İSTİYORUM PARAMI-GERİ-İS-Tİ-YO-RUM

Fantastiktürk

80+ Bronze
ben sorduğumda böyle dediler ghosting level 4 te yaşadım sadece kafam karıştı bir de testte hangisi en düşük gecikmeyi vermiş ben tam anlamıyorum hocam hangi ayarlarda en düşük gecikmeyi ve en güzel renkleri elde ederim
Sallamış onu diyenler. Ayrıca hayır overdrive zarar vermez. Level 2 veya 3'e al. Ayrıca overdrive görüntü kalitesine etki etmez.
Burada bilinmesi gereken bir şey var bunlar aynı modelde bile üründen ürüne değişiklik gösterir. Overdrive dediğimiz panele daha yüksek bir voltaj uygulama sonuçta.
Hayır hocam. Tepki süresi panel özelliğidir ve firmware sürümü değişmedikçe hepsine aynı yazılım konur. Dolayısıyla tepki süreleri üründen ürüne değişmez, modelden modele değişir.
Not: Bazı ürünlerde birden fazla panel kullanılabiliyor. Onlarda tabii değişir.
Overdrive nedir ve nasıl kapatılıyor hocam?
Overdrive zararlı değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül Hocam ben bu monitoru 0.5 ms diye aldım şimdi dava açabilirmiyik bunlara PARAMI GERİ İSTİYORUM PARAMI-GERİ-İS-Tİ-YO-RUM
Monitör gayet güzel iadeye gerek yok. Lenovo'ya özel değil tüm üreticiler kullanamaycağın kadar yüksek overdrive ayarındaki en hızlı süreyi verir. Gerçek senaryodaki ortalama süreyi değil.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Hayır hocam. Tepki süresi panel özelliğidir ve firmware sürümü değişmedikçe hepsine aynı yazılım konur. Dolayısıyla tepki süreleri üründen ürüne değişmez, modelden modele değişir.
Not: Bazı ürünlerde birden fazla panel kullanılabiliyor. Onlarda tabii değişir.
Çiplerdeki silikon mantığı. Çok örneği var bunun. Ürünler bire bir aynı üretilmiyor.

Fantastiktürk

80+ Bronze
-----------------------
@Abdullah Hacıgül ÇOK ÖNEMLİ.
Bu model HP Omen 25i ile aynı paneli ve benzer yazılımı kullanıyor. Omen 25i'de dinamik kontrast ayarı HDR açılınca farklı çalışıp kontrastı IPS olmasına rağmen 9500:1'e kadar çıkarabiliyordu bazı yerlerde. Kaynak:
1711483962087.png

Lenovo Legion R25i de öyle mi? Dinamik kontrast ve HDR400 açıp kontrastını ölçer misiniz?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
-----------------------
@Abdullah Hacıgül ÇOK ÖNEMLİ.
Bu model HP Omen 25i ile aynı paneli ve benzer yazılımı kullanıyor. Omen 25i'de dinamik kontrast ayarı HDR açılınca farklı çalışıp kontrastı IPS olmasına rağmen 9500:1'e kadar çıkarabiliyordu bazı yerlerde. Kaynak:
Alıntıyı görüntüle

Lenovo Legion R25i de öyle mi? Dinamik kontrast ve HDR400 açıp kontrastını ölçer misiniz?
sen benden öyle testler istiyorsun ki yakında kendi monitörümü üretmeye başlayabilirim. En son vericem sana benim aletleri al sen kendin yap :D

Şaka bir yana dediklerine bakıcam haftaya, seçim muhabbeti var öncesinde bir kaç içeriğim var yetiştirmem lazım. Bu testleri de çok istek var diye kıramadım yaptım yoksa konuların içeriğini zenginleştirip farklı testler ile konular güncellenecek

Fantastiktürk

80+ Bronze
sen benden öyle testler istiyorsun ki yakında kendi monitörümü üretmeye başlayabilirim. En son vericem sana benim aletleri al sen kendin yap :D

Şaka bir yana dediklerine bakıcam haftaya, seçim muhabbeti var öncesinde bir kaç içeriğim var yetiştirmem lazım. Bu testleri de çok istek var diye kuramadım yaptım yoksa konuların içeriğini zenginleştirip farklı testler ile konular güncellenecek
Ya sırf bunu demeyesin diye özel mesajda opsiyonel kısımları silecektim silmedim emek verdim diye :ROFLMAO:

Ama ciddi ciddi bazı yerlerde çok eksik var. Özel mesajda kritik yazdıklarım genelde cihazlı ölçüm yapan herkes tarafından yapılıyor çünkü önemliler. Örneğin renk doğrulu bilmeden gamutu tek başına yorumlayamayız, kontrast bilmeden siyah performansını (IPS için malum çok önemli) ve renk kalitesini bilemeyiz, ufotest olmadan tepki süresinin pratikteki karşılığını göremeyiz...

Mesela kontrastı HDR'da 9500:1 olan bir monitörü incelerken buna değinmemek büyük eksiklik değil mi? Müthiş bir özellik sonuçta. Yarış arabası alıp motoru göstermemek gibi :ROFLMAO:

yigithandeniz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yigithandeniz
AOC 24G2ZU yapabilir miyiz kendi monitörümü getirebilirim hatta :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular