Neler Yeni

Yardım Işık sızması normal mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Uğur Darıcalı
Bu monitörü youtube da gördüğüm GamePower Bull T10 monitör incelemesinden sonra aldım. Genel olarak memnunum fakat bir ışık sızması testi yapayım dedim. Sonuç bu şekilde sizce normal mi?
Üstteki fotoğraf gözümün gördüğüne yakın bir şekilde olsun diye kamera parlaklığını kıstım, alttaki ise normal kamera ayarlarında çekildi.
1.jpg

Normal kamera ayarlarında çekilen;
2.jpg

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,090
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
normal değill.

Knispel

80+ Bronze
IPS panele sahip monitörlerin %90'ında ışık sızması vardır fakat senin monitörünün ışık sızması çok abartılı bu kadar olmamalı. Süre geçmediyse iade et.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,934
İsim
Mehmet Aslan
Bu monitörü youtube da gördüğüm GamePower Bull T10 monitör incelemesinden sonra aldım. Genel olarak memnunum fakat bir ışık sızması testi yapayım dedim. Sonuç bu şekilde sizce normal mi?
Üstteki fotoğraf gözümün gördüğüne yakın bir şekilde olsun diye kamera parlaklığını kıstım, alttaki ise normal kamera ayarlarında çekildi.
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
fazla olmadığı sürece normal. Seninki fazla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Ersöz
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Hocam bu kadar fazlası normal değil bence iade edin genel olarak hasarlardan dolayı meydana geliyor diye biliyorum benim leptopumdada az bir miktarda var

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
Kime göre neye göre hocam ? Kullanıcı sensin seni rahatsız eder iade edersin, benim gözüme bile takılmıyordur kullanırım. Fotoğrafta ışık sızmaları normalden fazla görünür. Kendin bi kullan çok gözüne çarpıyor mu bak ona göre değerlendir.Sadece siyah ekranda çıkıyordur misal pek denk gelmez kullanırsın. Ama her renkte köşeden ışık patlıyordur direk iade edersin bu sana kalmış. IPS lerin hepsinde var bu sorun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Uğur Darıcalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kime göre neye göre hocam ? Kullanıcı sensin seni rahatsız eder iade edersin, benim gözüme bile takılmıyordur kullanırım. Fotoğrafta ışık sızmaları normalden fazla görünür. Kendin bi kullan çok gözüne çarpıyor mu bak ona göre değerlendir.Sadece siyah ekranda çıkıyordur misal pek denk gelmez kullanırsın. Ama her renkte köşeden ışık patlıyordur direk iade edersin bu sana kalmış. IPS lerin hepsinde var bu sorun.
Teşekkür ederim fazla rahatsız etmiyor zaten diğer renklerde bir problem yok. Benim gözüm karanlık ortamda ilk fotoğrafta parlaklığını kıstığım gibi görüyor, monitörden de genel olarak memnunum sanırım iade etmeyeceğim.

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
Teşekkür ederim fazla rahatsız etmiyor zaten diğer renklerde bir problem yok. Benim gözüm karanlık ortamda ilk fotoğrafta parlaklığını kıstığım gibi görüyor, monitörden de genel olarak memnunum sanırım iade etmeyeceğim.
Valla hocam karar senin ben monitörden çok ağzı yanan biriyim. Geçen kasım indirimlerinde bi monitör alayım dedim 5 monitör geldi gitti kargo ile bi geliyor ölü piksel bi geliyor ışık sızması en son ölü pikselsiz 1 tane alabildim, biraz ışık sızması var ama sadece simsiyah ekranda dikkatli bakarsan belli oluyor diğer renklerde zaten hiç görünmüyor, gerçi o kadar git gel yaptıktan sonra ışık ordan fışkırsa gene değiştirmeyip kabullenecektim.

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Doğuş Akyürek
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Parlaklığı kıstığın gerçeği yansıtmıyor normalde bir miktar kabul edilir ama senin ekran biraz fazla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Uğur Darıcalı
Parlaklığı kıstığın gerçeği yansıtmıyor normalde bir miktar kabul edilir ama senin ekran biraz fazla.
Evet fakat monitörün parlaklığını kısmadım orada sanırım yanlış anlaşılma olmuş ben orada kameranın parlaklığını kısarak gözümün gördüğü gibi göstermeye çalıştım aslında. Karanlık ortamda o şekilde görüyorum ekranı yani, alttaki fotoğrafı da normal kamera ayarlarında nasıl gözüktüğüne dair bir fikir vermesi amacı ile koymuştum, teşekkür ediyorum.

Top Bottom