Neler Yeni

🔥İndirim İntel ARC A750 6750 TL 🔥🔥🔥

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
665
İsim
selams
Hata yememek için iki ay önce ki güncellemeyi yükledigimiz amd yazılımından iyi olduğu kesin en azından 0,001 MHz oc yaparken wattman yemiyorum 🗿
Nvidia 3060ti kullaniyorum kafam rahat ekran kartina guncelleme mi grliyor bildirim geliyor tak guncelliyorum oyuna devam

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,737
İsim
Eren Yeager
Kendim Nvidia kullanıyorum adam bana AMD fanboyu diyor ne garip adamlarsınız vallahi

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Cevdet Suna
Alın kullanın o zaman

Seni bir s*kerim iki gün oturamazsın
Yazıların tamamını okumuşmuş yazıların tamamını okusan konuyla ilgili azıcık olan zeka birikintini bile kullanarak anlardın hala daha gelmiş AmD yAZıLIMdA gErİ moRUq iNtEl önde yazmış orangutan a*k
AMD hala daha sürücü problemleri yaşayan
Ama eskisine nazaran kendini düzeltmiş bir firma git üstte yazdıklarımı bir daha oku yoksa bir kere daha s*kerim 1 hafta kendine gelemezsin alaturka da sıçmak zorunda kalırsın
İşte size cahil olduğunun kanıtı nasılda kudurdu veled abim büyüde gel sjsjjssj
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyide intel zaten apu olarak aslında ekran kartı üreten bir firma diyebiliriz tabikide gün sonunda aynı şey değil...
intelin neredeyse her güncellemede %40 oranında hatta daha fazla performans artışı yaşadığını gördüm ki bu bir yandan iyi diğer yandan kötü çünkü kart o kadar berbat çıkmış ki her güncelllemede uçuk rakamlarda performas artışı oluyor. Bir driver güncellemesinde %5 performans artışı bile fazla bence.

Amd iyi gitmiyor zaten bakın intel ekran kartı çıkardığından beri amd düzgün driver çıkarmaya başladı intel amd'ye rakip zaten şuan büyük ihtimalle yazılımcıları sıkıştırıyorlardır önceden çok bir şey dememişlerdir çünkü nvidia ile rekabet edemezler çok üst seviye bir şey gelmesi lazım adamlar nvidia ne çıkarırsa copy paste yapıyor.

İntelde niye wattman hatası yokun cevabı da bence para.... İntel amd'ye göre daha değerli ve zengin bir şirket adamların yazılımcıları iyi 10-14nm üretim sürecine rağmen evet fazla güç çekiyor ama adamlar yinede satış yapıyor ve her ne kadar ekran kartı kadar güç çekselerde iyide performans sonuçları veriyor ama yinede almam orası ayrı amd şuan işlemcilerde iyi.

xess dlls gibi. Nasıl dlls sadece nvidia kartlarda çalışıyorsa xess de öyle donanımla çalışıyor (iki versiyonu var) fsr öyle değil amd yazılım ile yapıyor büyük ihtimalle yeni seride donanımla yaparlar. Tabi xess'in yazılımla çalışan hali bazı oyunlarda fsr'a göre çok iyi mesela cp 2077i sony oyunlarının bazıları. Bence burda fsr için oyun geliştiricisinde suçu var çünkü fsr3 modu oyunlara gömülü olan fsr3'ten çok daha iyi.

ss aldım ne kadar belli bilmiyorum ama sol oyun firmasının entegre fsr 3.1 sağ taraf fsr mod
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Evet aceleye gelmiş bir kart buna lafım yok.Ancak öyle driverlar geldi ki bunu amd yapamazdı mesela.Kartı çok iyi toparladılar.Aslında amdnin piyasa değeri intelden daha fazla fakat ne hikmetse gerisinde kalıyor.Para açısından olduğuna katılmıyor.Atiyken daha iyidiler.Amd satın alınca yazılımsal sorunlar daha fazla oldu.

Son düzenleme:

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Arda doğan
Şuan hala amdnin sorunlarından konuşuyor olmamız bile gpu tarafında başarısız olduğunun göstergesidir.İntel sadece ilk modelleriyle bile amdnin yaşattığı büyük sıkıntıları yaşatmadı.İlerki modellerde geçebileceği bariz ortada.Niçin intelde wattman gibi bir problem olmadı mesela? Ya da her sürücü güncellemesinde ekstra problem çıkmadı? İntelin tek bir sıkıntısı oldu güç yönetimini toparlayamadılar.Kart hala boşta çok güç çekiyor.İntel gpu tarafında amdnin direk rakibi konumumunda ve bariz tehdit oluşturuyor.Çünkü onlar uygun fiyatlı kart satışı yapıyor ve daha sorunsuz daha güncelleme veren bir firma oldu.Performansı her geçen gün arttı.Muhtemelen battlemage kartlar ile artık ciddi ciddi rakip olucaklar.XeSS kısmına gelirsek burada büyük bir başarı söz konusu.Sen yıllardır ekran kartı üretmişsin sözde fsrı her defasında üstüne koyarak ilerletmişsin.Peki nasıl oluyorda XeSs seni gelip geçebiliyor? Kalite konusunda bariz fark var.FSR her koşulda XeSs gerisinde kalıyor.Bunu ben değil testler gösteriyor.Kendi kartlarında tabii ki daha iyi performans gösterecek ona lafım yok ama amdnin kendi kartlarında dahi XeSs performansı sunamıyor.Kusura bakmayın ama amd gpu tarafında yıllardır rekabetin gerisinde kaldı ve batmaya mahkum.İşlemcileri iyi olsada gpu tarafı berbat halde.Zaten hala ışın izleme konusunda nvidiaya yetişecek bir kart üretememesi bile utanç verici.Saf güçtede kaybediyor.Ancak rakibinin bir alt kademe kartına yetişiyor.Rtx 4070 ti super sonrası rakipsiz kaldı.Bu senede üst seviye kart çıkartmayacak olması kaybettiğinin göstergesi bence.

Tabi canım siz sayfalarca birbirinizle didişin sonra forum laf dalaşı üzerine kurulu değil de yersen sjsjsjsjs.Senin kapasiten yetmez bana esnaf kardeş hadi dükkanınla ilgilen sen ayak altında dolaşma.
İntel hangi kartı ile amd'ye kafa tutuyor? Hemde fiyat performans olarak diyorsun bana o dediğin kartı bir atsana ve xess vs fsr 2.1 arasında fsr çevredeki detaylardan bi tık çalarak 5-15 fps daha önde bir performans sunuyor xess ise çevredeki detaylar yerine atmosferdeki tozlanmalar ve kimi efektler olsun bunlardan çalarak 5-15 fps daha aşşa bi performans sunuyor yani yine fsr her detayı kısmamasınile daha önce bir teknoloji ki birde bu fsr2.1 için ve nvidia evet şuan rakipsiz kaldı amd istese'de yetişemeyecek bir noktada 4070tisüper'i bile geçemeyecek bir durumda fakat amd'nin fiyatlarına oranla rakiplerine karşı vermiş olduğu saf jas gücü ve fps değerleri vram kapasiteleri amd'nin fiyatına oranla daha uzun bir ömür sunabileceğini kanıtlayabilir bir nitelikte piyasada kalmasına olanak sunuyor fakat dediğim gibi amd yazılımsal olarak sistemin stabilizasyonundan çabuk etkilenen bir driver'a sahip

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Cevdet Suna
Üstte benim AMD ile ilgili söylediklerimi gelmiş bana yazıyor hepsini okudum yazmış bir de hasta ediyorlar adamı yeminlen
Şu yazış biçimine bak cümleleri kuruşuna maksimum net 17 18 yaşında gelmiş burada afra tafra yapıyor
Güle güle hadi sana iyi banlanmalar paket!!! Küfürünü böyle adama oturturlar.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Arda doğan
Şuan hala amdnin sorunlarından konuşuyor olmamız bile gpu tarafında başarısız olduğunun göstergesidir.İntel sadece ilk modelleriyle bile amdnin yaşattığı büyük sıkıntıları yaşatmadı.İlerki modellerde geçebileceği bariz ortada.Niçin intelde wattman gibi bir problem olmadı mesela? Ya da her sürücü güncellemesinde ekstra problem çıkmadı? İntelin tek bir sıkıntısı oldu güç yönetimini toparlayamadılar.Kart hala boşta çok güç çekiyor.İntel gpu tarafında amdnin direk rakibi konumumunda ve bariz tehdit oluşturuyor.Çünkü onlar uygun fiyatlı kart satışı yapıyor ve daha sorunsuz daha güncelleme veren bir firma oldu.Performansı her geçen gün arttı.Muhtemelen battlemage kartlar ile artık ciddi ciddi rakip olucaklar.XeSS kısmına gelirsek burada büyük bir başarı söz konusu.Sen yıllardır ekran kartı üretmişsin sözde fsrı her defasında üstüne koyarak ilerletmişsin.Peki nasıl oluyorda XeSs seni gelip geçebiliyor? Kalite konusunda bariz fark var.FSR her koşulda XeSs gerisinde kalıyor.Bunu ben değil testler gösteriyor.Kendi kartlarında tabii ki daha iyi performans gösterecek ona lafım yok ama amdnin kendi kartlarında dahi XeSs performansı sunamıyor.Kusura bakmayın ama amd gpu tarafında yıllardır rekabetin gerisinde kaldı ve batmaya mahkum.İşlemcileri iyi olsada gpu tarafı berbat halde.Zaten hala ışın izleme konusunda nvidiaya yetişecek bir kart üretememesi bile utanç verici.Saf güçtede kaybediyor.Ancak rakibinin bir alt kademe kartına yetişiyor.Rtx 4070 ti super sonrası rakipsiz kaldı.Bu senede üst seviye kart çıkartmayacak olması kaybettiğinin göstergesi bence.

Tabi canım siz sayfalarca birbirinizle didişin sonra forum laf dalaşı üzerine kurulu değil de yersen sjsjsjsjs.Senin kapasiten yetmez bana esnaf kardeş hadi dükkanınla ilgilen sen ayak altında dolaşma.
Küçük esnafın yanında çalışan küçük eleman olarak çok konuşuyorsun taşörenliğini yaparak sistem hayallerine devam et sen nvidia olarak gt1030 alırsın belki hadi ikile rütbelende gel konuş

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Cevdet Suna
Peki'ya sen ne okudun'da bu şekil üstten konuşuyorsun bana? O adamların bizlere ilk konuşmasını biliyor musun? Bizlere nasıl üstten baktığını ben şimdi senin cehaletini yüzüne iyi vurucam

Kudurmuş derken? Ha doğru sabahtan beri t gibi ısırıyorsun kudurmam ondandır gidip bir aşı olayımda senin gibilerden'de arınayım ve orada 4060ti aynı çekirdeklere vramlara ve soğutmaya sahip olan vram kapasiteleri hariç her değeri eşit olan iki kartın arasındaki vram karşılaştırması mevcut hani amd daha çok vram yiyormuşya vramlar boş havaymışya size geliyo bu video ikisi aynı kartın arasındaki vram değerlerine bakın'da cehaletiniz ekranınıza yansısın
Çünkü senin cahilliğin 10km öteden kabak gibi gözüküyor.Tartıştığın adama kariyer ve eğitim bakımından üstünlük kuramamışken, bir cahil cesaretiyle kendini öne çıkarmaya çalıştın.Senin ne haddine onunla ölçüşmek.Yok efendim ben ticaretle uğraşıyorum arkeologta kimmiş başkasından emir alıyor bla bla.Oğlum o adam seni havada karada gömer sen ne anlatıyorsun? Aşağılık kompleksinin yaşattığı eziklikle böyle kendini önemli biriymiş gibi göstererek üstünlük kurmaya çalışıyorsun.Sanırsın iş adamı dükkanın esnaflık yapan sıradan birisin.En sinir olduğum nokta eğitimsiz insanların eğitimli insanlara karşı olan gereksiz egolanmasıdır.Ya siz kimsiniz abi cahilsiniz oturun susun.

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
eyyüb
9000 serisi performans farkı az gibi de x3d de öyle olacağını düşünmüyorum. Sadece şu x3d'ye yazılım getirseler bile yeter. 7950x3d uçak gibi olması lazım ama 7800x3d daha iyi çünkü 7950x3d vcache ikiye ayrılmış ve bilgisayar hangisini kullanacağını secemiyor yazılımla düzeltilir bence. Büyük ihtimalle 9000 serisinde bunu göreceğiz.

Anakartta almam lazım daha b650m s2h aldım çok kötü anakart çıktı hiçte ozelleklerne bakmadan aldım zamanım yoktu çünkü 2 tane USB 3.0 girişi var böyle rezalet bir anakart olamaz. Live mixer alacaktım ama yeni anakartlar gelecek artık direkt yenisini alırım. Benim ramler cl32 6000mhz 2200tl'ye almıştım :D daha iyi bir şey gelirse bütçe olursa onu da yükselttim 2x16 yaparım en azından

La
live mixer aldım :D 3tane pci express grişi 2tane tırnak kırıldı qp aradım ilk seri denk gelmiştir dedi oda 2022 bios la geldi :D
anakart harika tırnaklar cürük 2 kere çıkar tak yaptım önceden 1kere başıma geldi 3000bin taneden fazla anakart takmışımdır oda msi cıkıyordu geri takıyordum bu direk aynı yerden kırıldı tırnak istedim yok sağa sola baktım yok gönder değişelim komple dedi saolsunlar servisleri iyi :D
altan 3cü sökeyim diyorum kırılacak eminim normal kolay sökülür elimi vurmadım kırılır diye.
48f2ef4b-2a0e-4a2d-97fd-195845b6a848.jpeg

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Cevdet Suna
İntel hangi kartı ile amd'ye kafa tutuyor? Hemde fiyat performans olarak diyorsun bana o dediğin kartı bir atsana ve xess vs fsr 2.1 arasında fsr çevredeki detaylardan bi tık çalarak 5-15 fps daha önde bir performans sunuyor xess ise çevredeki detaylar yerine atmosferdeki tozlanmalar ve kimi efektler olsun bunlardan çalarak 5-15 fps daha aşşa bi performans sunuyor yani yine fsr her detayı kısmamasınile daha önce bir teknoloji ki birde bu fsr2.1 için ve nvidia evet şuan rakipsiz kaldı amd istese'de yetişemeyecek bir noktada 4070tisüper'i bile geçemeyecek bir durumda fakat amd'nin fiyatlarına oranla rakiplerine karşı vermiş olduğu saf jas gücü ve fps değerleri vram kapasiteleri amd'nin fiyatına oranla daha uzun bir ömür sunabileceğini kanıtlayabilir bir nitelikte piyasada kalmasına olanak sunuyor fakat dediğim gibi amd yazılımsal olarak sistemin stabilizasyonundan çabuk etkilenen bir driver'a sahip
Daha geçen gün yabancı kaynakta incelemesi yapıldı.Fsrın kalite kaybı XeSs göre çok ama çok fazla.Yıllardır üzerinde çalışılan bir projeyi masaüstü gpu pazarına yeni olarak girmiş bir firmanın teknolojisi geçebiliyor.Bu bildiğin rezillik.Frame generationu bile adamlar düzgüncene beceremedi.Amdnin savunulacak bir tarafı yok.Yazılım konusunda leş bir firma.İntelin Arc 770i eğer amdnin üst seviye kartının teknik özelliklerinde piyasaya çıkmış olsaydı şuan piyasayı hem domine etmişti hemde amdye ciddi oranda darbe vurmuştu.Çünkü gelen bu güncellemeler ile birlikte ilk çıktığı zamana göre en az yüzde 40 performas artışı oldu.Bakın şimdi battlemage kartlar çıkınca amdnin işi nasıl bozulcak sadece seyret.Son dedikodular rtx 4080 gücünde olacağına dairdi.Eğer bunu başarabilirse amdnin 3.lük koltuğuna inmesi an meselesi.Daha amdnin rtx 4080 karşısına koyabildiği kart yok.Bunun birde yazılım tarafı var çıktığı günün üzerine yüzde 20 artış koysa intel zaten yeter.Saf kas gücünde amdnin önde olduğu bir taraf yok.Nedeni ise rakibinin bir alt modeliyle anca kapışabiliyor olması.Saf güçtede nvidia üstüm.Vram kısmında haklısın ancak intelinde vrami yüksek hatta yeni kartlarda 32gb konuşuluyor.Amd bir şey yaparken diğerini bozan bir şirket.Düzgün test edilmeden piyasaya sürülüyor.İntel o kadar güncelleme verdi genede sorun çok az oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Uğur ceylan
Ben amd nin yerinde olsam bu wattman yazılımını tamamen kaldırırım . İnsanların kafasını karıştırmaktan başka bir halta yaradığı yok .

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Cevdet Suna
Küçük esnafın yanında çalışan küçük eleman olarak çok konuşuyorsun taşörenliğini yaparak sistem hayallerine devam et sen nvidia olarak gt1030 alırsın belki hadi ikile rütbelende gel konuş
Sjsjsjsj küçük esnaf aklınca kendini dağ görüyor.Ya oğlum bir git işine hadi dükkanına müşterinle ilgilen.Masana para koysam yalakalığıma savunucak esnaf adam bana dediği lafa bak hiç utanmıyorda.Ayrıca ben zaten rx 6700xt kullanıyor hali hazırda amd var sistemimde.Buna rağmen savunmuyorum.

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
665
İsim
selams
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom