Neler Yeni

🔥İndirim İntel ARC A750 6750 TL 🔥🔥🔥

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Uğur ceylan
Çünkü 4060 parasına 6900XT veriyor size
Kötü yanlarını gömeceksiniz iyi yanlarını öveceksiniz
Gömüyorum al sana sürücüleri hala daha Nvidia kadar problemsiz değil ama kullanılmayacak durumda mı kesinlikle hayır uğraşmıyorsunuz uğraşmadan kastımda sürücü silip yüklemek bir kaç defa
Ama Fiyat Performans konusunda AMD'den üstün bir firma var mı yaz bakalım buraya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olum Nvidia kullanıyorum lan şu an bile yani siz ne anlatıyorsunuz anlamıyorum sananda Fanboyluk yapıyorum zannedecek
Nvidia tarafında da:
1030
3060
3070Ti
3090 kullandım sorun yaşadım mı yaşamadım AMD'den daha mı sorunsuzdu evet ama pahalı mı yine evet olum kafanız mı basmıyor kıt mısınız

FSR3 FG'i çıkartıp Nvidia'ı rezil rüsva eden yine AMD siz yine de AMD SüRÜcÜ pROblEMli LaNeT olSUn sOn SürüCÜyÜ yÜkleDİM SoRunlU diyorsunuz
Geçen sene sıfır 4060 ti 16gb satıp aynı fiyata 2nci el garantili 6800xt ye geçtim hiç de pişman değilim açıkcası .

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Cevdet Suna
Uygunsuz davranış
Yorumları baştan aşağıya okudumda oğlum skynel sen nasıl cahil bir adamsın :D Resmen delirdim burada.Cahil olunur eyvallahta bu inatla kendi söylediklerini kabul ettirmeye çalışıyor tam bir cahil cesareti hahaha yıkıldım.Birşeyden anlamıyorsan susman gerektiğini bilmesin çocuk.Adamlar haklı.AMD yıllardır sürücü problemlerini düzeltememiş tembel bir firmadır.Sonradan oyuna dahil olan intel bile yazılım konusunda amdyi geçebiliyorsa ortada ciddi problem var.FSR 3.1 bile XeSS gerisinde kalıyor.Sanırım bir sonraki kartlar çıkınca intel ikincilik koltuğuna oturacaktır.

😂😂Emir altında çalışan sensin dünya genelinde ticaret yapan benim
Arkadaş kısaca vasıfsız boş bir eleman.Herif armutla elmayı kıyaslıyor.Cahilliğini böyle örtmeye çalışıyor hahahaha bu konu altında aşırı cahil insan görüyorum.Oğlum ticaret ne la onu 3 yaşındaki bebede yapıyor.Adam okumuş arkeolog olmuş bilim insanıyla kendini bir mi tutuyon cahil.Söylemim söylemim diyorumda kendini bir şey sanıyorlar ya ayar oldum.

Son düzenleme:

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
Sinan Aba
6800XT, 8+8 16GB DDR4 CL16 Gskill Ripjaws Ram , Cougar CGR-VX750W psu, 970 M.2 SSD, R7 5800X3D, MSI B550-A Pro
Aynen kanzi parçalar kötü birbiriyle uyumsuz ondan dolayı wattman alıyorum kanzi anlarsın ya 🤙
Parçaşarının kaliteli olunca wattman almazsın diye bir şey yok sadece daha güvenilir olur çünkü o kaliteli marka da bozuk olabilir.

Tabi sorun wattman olunca sadece pc de ki birleşenler değil ekran kartıda olabilir ama bu düşük bir olasılık çünkü genelde parçaların arasındaki iletişimde kopukluk olduğu zaman wattman veriyor tabi burası yine amd'nin problemi orası ayrı.

Ama çoğunlukla wattman hatası elektirkt, psu yada ram den kaynaklı oluyor.
Mesela ram testi yap, xmp kapat aç, tek slot ram dene, akım korumalı priz kullan, ekran kartına gelen güç kablolarını değiştir (8+8 pin ise varsa psu'dan ayrı iki kablo çek yani 16pini tek kablodan verme) bunlar çözümlerden bir kaçı.

Sorun bazende ekran kartının fazla oclenmesi sonucu da olabiliyor ben hep sapphire modellerde sorun yaşamadım mesela onun için asla o marka almam. Onun da ayarı var ama bir sitede gördüm adamlar tüm kart modellerini yazmış 100,200mhz düşürmek gerekiyor da site aklımda değil şuan

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
750
İsim
Arda doğan
Yorumları baştan aşağıya okudumda oğlum skynel sen nasıl cahil bir adamsın :D Resmen delirdim burada.Cahil olunur eyvallahta bu inatla kendi söylediklerini kabul ettirmeye çalışıyor tam bir cahil cesareti hahaha yıkıldım.Birşeyden anlamıyorsan susman gerektiğini bilmesin çocuk.Adamlar haklı.AMD yıllardır sürücü problemlerini düzeltememiş tembel bir firmadır.Sonradan oyuna dahil olan intel bile yazılım konusunda amdyi geçebiliyorsa ortada ciddi problem var.FSR 3.1 bile XeSS gerisinde kalıyor.Sanırım bir sonraki kartlar çıkınca intel ikincilik koltuğuna oturacaktır.

Arkadaş kısaca vasıfsız boş bir eleman.Herif armutla elmayı kıyaslıyor.Cahilliğini böyle örtmeye çalışıyor hahahaha bu konu altında aşırı cahil insan görüyorum.Oğlum ticaret ne la onu 3 yaşındaki bebede yapıyor.Adam okumuş arkeolog olmuş bilim insanıyla kendini bir mi tutuyon cahil.Söylemim söylemim diyorumda kendini bir şey sanıyorlar ya ayar oldum.
Sen baya zekisin?

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Cevdet Suna
La fps ile vramin öyle ne alakası var o kafayı sana bi atarım beyin hücrelerin içine göçer
al bak bakayım çok çok bi fark var mı daha vram,çipler ve kalitelerini,frekanslarını,arabirimlerini,bant ve bit aralıklarını mevcut teknolojisini bilmiyorsun burada boş yapıyorsun bana argolu bir şekilde sohbet yaparak seni bildiklerimle gömerim buraya canımı sıkma ben terbiyemi bozmuyorum bana terbiyemi bozduruyorsun

Bak
ikiside aynı gpu çekirdeklerine ve vram kalitesine sahip biri 8gb biri 16gb bak bakalım arada çok fark var mı?
Nasıl kudurmuş ama cahil arkadaş sjsjsjsj

Sen baya zekisin?
Aynen öyleyim esnaf kardeş senin kapasiten bana yetmez otur çayını iç dükkanda sjsjjs

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
eyyüb
Parçaşarının kaliteli olunca wattman almazsın diye bir şey yok sadece daha güvenilir olur çünkü o kaliteli marka da bozuk olabilir.

Tabi sorun wattman olunca sadece pc de ki birleşenler değil ekran kartıda olabilir ama bu düşük bir olasılık çünkü genelde parçaların arasındaki iletişimde kopukluk olduğu zaman wattman veriyor tabi burası yine amd'nin problemi orası ayrı.

Ama çoğunlukla wattman hatası elektirkt, psu yada ram den kaynaklı oluyor.
Mesela ram testi yap, xmp kapat aç, tek slot ram dene, akım korumalı priz kullan, ekran kartına gelen güç kablolarını değiştir (8+8 pin ise varsa psu'dan ayrı iki kablo çek yani 16pini tek kablodan verme) bunlar çözümlerden bir kaçı.

Sorun bazende ekran kartının fazla oclenmesi sonucu da olabiliyor ben hep sapphire modellerde sorun yaşamadım mesela onun için asla o marka almam. Onun da ayarı var ama bir sitede gördüm adamlar tüm kart modellerini yazmış 100,200mhz düşürmek gerekiyor da site aklımda değil şuan
amd watmandan ömrüm çekildi ama eski olan 580 :D 6700xt yoktu 5600xt yoktu 6800xt yaşadım 6750xt 2 kere değişim en son iade ettim hx1200 power ile kullaniyordum sırf ramı 400mhz artırtım diye bile hatalar veriyordu amd her kartı kendince güzel bence fiyat performans güzel nvidia güzel ama bu vram yüzünden tiksinti duyuyorum 1660 super 3080 1kere senmisin demedi fazla mhz bile problem cıkarmadı amd şu saçma şeylerden alan hataları kendi çözse milleti yormaya iyi olucak :D
o bir arkadaş herkese saldırmış watmandan nereye gelmiş konu bu arada :D
amd hata versede benim için halen candır.
nvidia döndüm bu arada.
yüksek ekran kartların fan sesini sevmiyorum yoksa 7900xt sattım xtx alıcaktım 4080 super suprim x aldım ucuza çok mutluyum :D
bazı hatalar driverdan yazılımsal oluyor keşke kimse bu durumu yaşamasa :) firmanın derdini alıcı çekmese iyi.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
750
İsim
Arda doğan
Nasıl kudurmuş ama cahil arkadaş sjsjsjsj

Aynen öyleyim esnaf kardeş senin kapasiten bana yetmez otur çayını iç dükkanda sjsjjs
- denilen seviye birimlerine inemiyoruz konuşma

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
Sinan Aba

Hocam size katılmıyorum. Sen hali hazırda sisteminde sorun yaşıyorsan driver da sorunlu oluyor otomatikmen. Amd nin son 6 aydır getirdiği driverlar çok iyi (önceden sorun yaşamayan adam için) Ben 5 kart değiştirdim gerekli testleri yaptım sapphire modeller hariç diğer ekran kartlarını sorunsuz kullandım.

İntel konusuna gelirsek intel halen bozuk ve amd'ye göre stabil filan değil ha ilerde olabilir ama şuıan değil.
xess'e gelirsek evet bazı oyunlarda fsr'a göre bir tık iyi ama xess'in iki versiyonu var biri sadece intel kartlarda çalışan diğerde tüm kartlarda çalışan sadece intel kartlarda çalışan xess iyi. Bu arada fsr 3 modu normal oyunlarda kullanılan fsr 3'ten neredeyse 3 kat daha iyi oyun firmalarını düzgün yapıp yavaş yavaş düzeltmeleri lazım.

İntelin yeni kartları ikinciliğe oturması imkansız amd'nin çöp çıkarması lazım

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
Sinan Aba
amd watmandan ömrüm çekildi ama eski olan 580 :D 6700xt yoktu 5600xt yoktu 6800xt yaşadım 6750xt 2 kere değişim en son iade ettim hx1200 power ile kullaniyordum sırf ramı 400mhz artırtım diye bile hatalar veriyordu amd her kartı kendince güzel bence fiyat performans güzel nvidia güzel ama bu vram yüzünden tiksinti duyuyorum 1660 super 3080 1kere senmisin demedi fazla mhz bile problem cıkarmadı amd şu saçma şeylerden alan hataları kendi çözse milleti yormaya iyi olucak :D
o bir arkadaş herkese saldırmış watmandan nereye gelmiş konu bu arada :D
amd hata versede benim için halen candır.
nvidia döndüm bu arada.
yüksek ekran kartların fan sesini sevmiyorum yoksa 7900xt sattım xtx alıcaktım 4080 super suprim x aldım ucuza çok mutluyum :D
bazı hatalar driverdan yazılımsal oluyor keşke kimse bu durumu yaşamasa :) firmanın derdini alıcı çekmese iyi.
Yüksek bütçelerde amd alınmaz zaten 4080 iyi seçenek olmuş.
Bende yeni kartları ve işlemcileri bekliyorum 9800x3d yanınada düzgün bir kart alacam.
Bakacam amd f/p ve en önemlisi istediğim şeyleri getirirse alırım yoksa nvidia alacağım.

Amd'nin yazılımcıları berbat değiştirmeleri lazım artık. Mesele amd de rtx kısmını yapan en üst birimdeki adam Qualcomm'a geçmiş ve Qualcomm da haber yapmış bunu sanki amd rtx de çok başarılı da :D

Bildiğim kadarıyla wattman önceden nvidia kartlarda da vardı adamlar düzelti amd de kaç yıldır bu sökterde ve düzeltemediler herhalde elde ettiği gelirlerden memnunlar.

Tabi intel de işin içine girdi artık düzeltmeleri lazım yoksa elde ettikleride gider

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
750
İsim
Arda doğan
Tamam esnaf kardeş.Hadi sen dükkanınla ilgilen çünkü laf dalaşı konusunda hiç iyi değilsin.
Forum laf dadaşı üstüne kurulu değil istersen sana tek bir laf dahi ettirtmem

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,879
Üyeler
155,489
Son üye
Ggarin