Neler Yeni

🔥İndirim İntel ARC A750 6750 TL 🔥🔥🔥

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
heh şöyle gel hoca amd daha çok vram tüketiyor o yüzden 12gb nvidia ile 16gb amd arasında vram bakımından öyle aşırı büyük fark yok. valla fanboy olmak da zor tabi ıncığını cıncığını araştıra araştıra daha iyi olduğu sonucu bulmaya çalışıyorsun sen de
Nvidia' nın BİRAZ daha az VRAM tüketmesinin sebebi Nvidia' nın büyücülüğü değil oyundaki ışık ve textureleri sıkıştırmasından. Yani AMD kartta gördüğün görüntü Nvidia karttan biraz daha kaliteli (teoride). Tabii sen vramdeki kullanımın oluşturmadıgı farkı görmediğin gibi bunu da göremezsin zaten. Boş işler. Epi topu 2gb bile fazla tüketse yine 2gb fazlası kalıyor zaten. Asıl bomba olay vram yetmediği zaman başlıyor zaten textureler bariz bozulup geç yüklenmeye başlıyor o zaman bu 1-2 gb kazandırıan sıkıştırma kurtarmıyor işte

Armi3067

80+ Bronze
Nvidia' nın BİRAZ daha az VRAM tüketmesinin sebebi Nvidia' nın büyücülüğü değil oyundaki ışık ve textureleri sıkıştırmasından. Yani AMD kartta gördüğün görüntü Nvidia karttan biraz daha kaliteli (teoride). Tabii sen vramdeki kullanımın oluşturmadıgı farkı görmediğin gibi bunu da göremezsin zaten. Boş işler. Epi topu 2gb bile fazla tüketse yine 2gb fazlası kalıyor zaten. Asıl bomba olay vram yetmediği zaman başlıyor zaten textureler bariz bozulup geç yüklenmeye başlıyor o zaman bu 1-2 gb kazandırıan sıkıştırma kurtarmıyor işte
Kendi kendime yıllarca insanlara bunu anlatmaya çalıştım sonunda nedenini öğrendim sormakta aklıma gelmedi hiç nvidia kartlar ile amd kartlar aynı göstermiyor diyorum kullananlar ben fark etmedim diyor, nasıl diyorum, öyle diyor fark var ya ben görüyorum o farkı demek ki bundanmış.

Kendi kendime yıllarca insanlara bunu anlatmaya çalıştım sonunda nedenini öğrendim sormakta aklıma gelmedi hiç nvidia kartlar ile amd kartlar aynı göstermiyor diyorum kullananlar ben fark etmedim diyor, nasıl diyorum, öyle diyor fark var ya ben görüyorum o farkı demek ki bundanmış.
AMD kartlarda daha iyi ve net bir görüntü gördüğünü mü ima ediyorsun ?

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Gökhan
valla hocam o senin dediğin 1-2 gb fark oluyor sana optimizasyonu kötü vram delisi harcayan oyunlarda 5-7gblarda kalkıp 8-9 gb tüketen oyunda karşılaştırma amdde 15-16 gb vram kullanan oyunlara bak

Armi3067

80+ Bronze
AMD kartlarda daha iyi ve net bir görüntü gördüğünü mü ima ediyorsun ?
Daha iyi demedim fark dedim ikiside aynı göstermiyor diyorum haha
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saldırma hemen kanks nvidia büyüktür tamam

Ben nvidianın görüntüsünü beğeniyorum zamanım boyunca GT9500>GTX 560Ti>RX 570>RX 6600 kullandım şuanda 6600 kullanıyorum fark var bence ve ben nvidianın oyunlarda daha iyi gösterdiğini düşünüyorum.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
En bariz fark renk ve gölgelerde var özellikle sivri yerlerde zaten. İşin içine Image Sharpening falan girince ben 5500XT den geçtiğimde 1070' in görüntüsü çamur gibi gelmişti. Tabii bu Radeon Image Sharpening yüzünden ayrı bir şey yani konuyla ilgisi yok

En bariz fark renk ve gölgelerde var özellikle sivri yerlerde zaten. İşin içine Image Sharpening falan girince ben 5500XT den geçtiğimde 1070' in görüntüsü çamur gibi gelmişti. Tabii bu Radeon Image Sharpening yüzünden ayrı bir şey yani konuyla ilgisi yo
Ben 3060 kullanıyorum ama AMD'nin arayüzü daha özelleştirebilir bir ton şey var, ki Playstationa ekran kartı ürettiklerini düşünürsek AMD görüntü kalitesi olarak bana daha net geliyor neden bilmiyorum. slight diff ama su yazılım sorunları felan tamamen kalksa denemek isterim acıkcası.

Armi3067

80+ Bronze
Banada doku keskinliği değilde fxaa ve msaa dediğimiz kenar yumuşatma keskinliği olarak amd nvidiaya göre kötü geliyor oyunlarda veya arayüzünde ne yaparsam yapayım çok keskin ve tırtıklı gözüküyor görüntü nvidia daha sinematik gösteriyor. Ben bu sinematiklikten hoşlanıyor olabilir tabii orası ayrı.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,234
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Banada doku keskinliği değilde fxaa ve msaa dediğimiz kenar yumuşatma keskinliği olarak amd nvidiaya göre kötü geliyor oyunlarda veya arayüzünde ne yaparsam yapayım çok keskin ve tırtıklı gözüküyor görüntü nvidia daha sinematik gösteriyor. Ben bu sinematiklikten hoşlanıyor olabilir tabii orası ayrı.
Bu denli bir fark olmaması lazım 2 sini yan yana bakıp %400 falan zoomlayınca belki anca minik farklar görmen lazım. AMD ayarlarından bir şeyler açık olabilir mi

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
888
İsim
Kadir Efe Ulusoy
İnanılmaz fp kartmı evet ama 0 alınır mı? hayır 2.el rx590ın biraz üstüne bulunur

Bu denli bir fark olmaması lazım 2 sini yan yana bakıp %400 falan zoomlayınca belki anca minik farklar görmen lazım. AMD ayarlarından bir şeyler açık olabilir mi
HAYATSIZ BAĞIMLI 45K MESAJ NE DEMEK NESIN SEN YAHU O kadar akrtif kullanıcı yok ya

bu arada yöneticilik filan iste @Abdullah Hacıgül hocam bu 45klık arkadaşı moderatör yapın ha

Armi3067

80+ Bronze
Hayır değil, dediğim gibi bana görüntü nvidiaya nazaran daha keskin geliyor ama buradaki keskinlik dediğim konuyla alakalı, özellikle Radeon Image Sharpeningi açarsam bu daha fazla göze batıyor bence amd gibi dokular keskin fakat nvidia gibi daha sinematik olmasını isterdim. Image Sharpeningede alışınca kapaması zor oluyor görüntü çok bulanıklaşıyor bazı oyunlarda kapalı kullanıyorum. Mesela GTA V ve Forza 4'te bu fark bariz msaa köklüyorum ama hala bir keskinlik var yumuşatması lazımken ve AMD ayarlarında ise varsayılanda kullanıyorum, performans kalite veya güç tasarrufu modunda da değil.

Şuan RDR2 oynuyorum AFMF ve R.Image Sharpening açık dokular keskin fakat mesela o kadar çok kenar keskinliği yok oyun içinden msaa kapalı olmasına rağmen garip yani 570'te de böyleydi ama bu durum 560Ti da yoktu eminim nivida kullanan arkadaşlarımda da test ettim aynı. Nvidia daha sinematik ve bulanık gerçekçi veriyor BENCE görüntüyü.

AMD ya çok bulanık veriyor RIS açıncada çok kesin RIS ayarını 10-20 yapınca mükemmel oluyor dokular ama kenar yumuşatmada geride ki zaten kenar yumuşatma performansı ve sergilediği güç olarak da nvidiaya göre geride diye biliyorum.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,021
Üyeler
157,876
Son üye
Umurarkn
Top Bottom