Neler Yeni

Evrimi kabul edersem dinden cıkmış olur muyum?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Beyler ben bilmediğimden soruyorum şimdi maymunlardan (veya her neyse) geldiysek neden şu anki maymunlar insan değil?
Evrimde tür değişmez. Türün içinden bir kısım ayrılır. A noktasındaki ""maymunlar"" insana doğru evrim geçirdiyse (ki biz ilk insan değiliz bizden önce çoook fazla insan türü var uzun boylu kısa boylu akıllı daha az akıllı gibi) B noktası maymunlar günümüzde şempanzeler olarak kaldılar. Yani evrim BİRANDA olan bir şey değildir. Evet. Evrim dine terstir. Birleştirmeye çalışanlar ya yalan söylüyorlar ya da kendilerini avutuyorlar. İnsanları korkutuyorlar. Korkuyu yenenler bilime ulaşıyor.

HasanBG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
858
İsim
Hasan
Evrimde tür değişmez. Türün içinden bir kısım ayrılır. A noktasındaki ""maymunlar"" insana doğru evrim geçirdiyse (ki biz ilk insan değiliz bizden önce çoook fazla insan türü var uzun boylu kısa boylu akıllı daha az akıllı gibi) B noktası maymunlar günümüzde şempanzeler olarak kaldılar. Yani evrim BİRANDA olan bir şey değildir. Evet. Evrim dine terstir. Birleştirmeye çalışanlar ya yalan söylüyorlar ya da kendilerini avutuyorlar. İnsanları korkutuyorlar. Korkuyu yenenler bilime ulaşıyor.
Yani hocam biri evrimi kabul ederse dinden cıkmış mı olur

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,101
İsim
Hakan
Şimdi Büyük ihtimalle HZ Ademi önce süreceksiniz fakat evrim ile çelişmiyor.

Ali İmran 33 ; Allah, birbirinden gelme nesiller olarak Âdem’i, Nûh’u, İbrâhim ailesini ve İmrân ailesini seçip âlemlere (bütün yaratılmışlara) üstün kıldı. Allah hakkıyla işitmekte ve bilmektedir.

Adem seçildiyse dünya da demek ki insan var ama onlara Beşer diyoruz yani Homo Erectus,HomoSapiens gibi Adem bunlar arasından seçiliyor ve Bir bahçe de yaratılıyor ve ilk halife, ilk bilinçli ilk iradeli insan oluyor Kur'an da ki insan tanımı bu zaten, he tabi Eski Ahit'e bakacak olursan adem yaratılan ilk insan homosapienler falan yok.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,101
İsim
Hakan
Hocam çıkmak için bir neden söyle, HZ Ademi ilk insan da kabul etsen Kur'an daki anlamlada kabul etsen çıkmazsın, Adem bir insan ama Evrimin 1 kişiyi alakadar etmiyor grupları türleri ilgilendiriyor İsa Mesihin topraktan yaptığı kuş evrim ile olmadı ama evrimi çürütmüyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hocam çıkmak için bir neden söyle, HZ Ademi ilk insan da kabul etsen Kur'an daki anlamlada kabul etsen çıkmazsın, Adem bir insan ama Evrimin 1 kişiyi alakadar etmiyor grupları türleri ilgilendiriyor İsa Mesihin topraktan yaptığı kuş evrim ile olmadı ama evrimi çürütmüyor.
Ademle havva konusu zaten evrim ile çürüyor gidiyor. Onu geçtim dini kitapların çoğu kıtadan haberi bile yok. Gezegenlerden, dünyadan haberleri yok. Astronomi bilgileri yok yalan saçma bilgiler dolu. Allah var ise mantıken hata yapamaz. Bu da demektir ki insan elinden çıkmış şaheserler dini kitaplar. Bu da kitaptakilerin doğruluğunu sorgulamaya iter insanı. Yani sonuca varmanızı.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,101
İsim
Hakan
Ademle havva konusu zaten evrim ile çürüyor gidiyor.
Kur'an daki anlatımla çürümüyor denebilir tabi bir çok model kurabiliriz, Eski Ahit ile çürüyor. Kur'an da Ademin özel kılındığı söylenir ki özel kılınıp seçilmesi için dünya da bu homo türlerinin olması gerekir, bunlarda beşerler işte insanımsılar alet edavat yapabiliyorlar ama daha ilerisi yok Rab da Ademi yaratıyor bir bahçede ilk iradeli ve bilinçli insan oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Cam korkmaz
Arkadaşlar evrimi tam bilmiyorum ama araştıracağım ve diyelim evrim mantıkı geldi ve evrimin olduğnu kabul ettim o zaman müslümanlıkdan cıkmış olur muyum ? (Bu arada evrim ile ilgili video olur ya da herhangi bir şey atar mısınız bilgilenmek istiyorum da)
Sorunuza cevap olur diye umuyorum

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,101
İsim
Hakan

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Kur'an daki anlatımla çürümüyor denebilir tabi bir çok model kurabiliriz, Eski Ahit ile çürüyor. Kur'an da Ademin özel kılındığı söylenir ki özel kılınıp seçilmesi için dünya da bu homo türlerinin olması gerekir, bunlarda beşerler işte insanımsılar alet edavat yapabiliyorlar ama daha ilerisi yok Rab da Ademi yaratıyor bir bahçede ilk iradeli ve bilinçli insan oluyor.
Bilinen şeyleri yazmak kolay. Ateşe tek sahip insan sapiens değildi. Alet edevat yapıp ateşe ulaşabilen başka bir insan türüde var hatta bizzat %1 oranında DNA' larına sahibiz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,564
Üyeler
141,311
Son üye
experttt
Top Bottom