Neler Yeni

Engelli indirimi ile araba almak.

tabii ki sen de haklısın başlarda böyle bir düşüncemiz yoktu fakat şimdi işler ciddiye bindi allah izin verirse 2 seneye nişan düşünüyoruz. Benim zaten öyle benle ilgilenen bir ailem yok gibi bir şey olduğu için genel hayatımı onlar ile geçiriyorum ister istemez evladı gibi bir şey oldum bu yüzden kadın bana güvendiği için böyle bir şey yapıyor. İmkan olsa direk benim üzerime alıcaz zaten fakat malum araç piyasası belli alım gücü belli.
2 seneye nişan düşünüyorsanız arabaya binemezsin geç o işleri. evli olman lazım

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Neyi onlar vermiş. Max 75-100k çıkar diyor. Üstünü tamamlama derdinde. Bi yerde tutmayan bir şey var. 250-300k maaş giren evde araba mı yok şimdi? Ya da 500 k mı çıkaramıyorlar.
Kankam gelen para direk cepte durmuyor hani oturdukları evin kredi taksidi var evlenecek 2 kızları var 3. de benim kız arkadaşım üstüne ailesinin masrafları falan var kızın babası kendi babasına yani kızın dedesine ve dedesinin ailesine de bakıyor baktıkları fındık falan var tarla var kıaca o para direk cebe giren bi para değil tabii ki harcamalar oluyor final de eline kalan para 40 50 k civarı oluyor.

Karta sürekli 250 300k girdiği için o kadar limit var diyoruz sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 seneye nişan düşünüyorsanız arabaya binemezsin geç o işleri. evli olman lazım
Onlar için çalışan kişiler de kullanabilir falan diyor bildiğim kadarı ile noter ile brilikte kullanabiliyor olmam lazım fakat emin değilim.

Kankam gelen para direk cepte durmuyor hani oturdukları evin kredi taksidi var evlenecek 2 kızları var 3. de benim kız arkadaşım üstüne ailesinin masrafları falan var kızın babası kendi babasına yani kızın dedesine ve dedesinin ailesine de bakıyor baktıkları fındık falan var tarla var kıaca o para direk cebe giren bi para değil tabii ki harcamalar oluyor final de eline kalan para 40 50 k civarı oluyor.

Karta sürekli 250 300k girdiği için o kadar limit var diyoruz sadece.

Onlar için çalışan kişiler de kullanabilir falan diyor bildiğim kadarı ile noter ile brilikte kullanabiliyor olmam lazım fakat emin değilim.
engel oranı 90 mı ortopedik 40-90 arasıysa kullanamazsın. ayrıca parayı senden aldı arabayı aldı seni şutladı ne yapacaksın

daha evli bile değilsiniz

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
engel oranı 90 mı ortopedik 40-90 arasıysa kullanamazsın. ayrıca parayı senden aldı arabayı aldı seni şutladı ne yapacaksın

daha evli bile değilsiniz
O tarz bir şey yapacak bir insan olduğunu sanmıyorum ek olarak annesi baya bi yaşlı o yüzden araç kullanabilir vaziyette deil zaten ehliyeti de yok onun amacı hastane işi cart curt olduğunda altında bi araba olsun da rahat git gel yapsın derdinde kadın.
Ek olarak kadının tüm akrabaları ve benim tüm akrabalarım ailelerimiz tanışık kızıyla da söz kesmişiz neden bu süreden sonra geri dönsünki.

Her neyse konumuz şu an kızın ailesi değil bi şekilde araba almayı düşünüyoruz işte ben kullanabiliyor muyum ruhsata adım işlenebiliyor mu?

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,246
İsim
Muhammet Çağrı
O tarz bir şey yapacak bir insan olduğunu sanmıyorum ek olarak annesi baya bi yaşlı o yüzden araç kullanabilir vaziyette deil zaten ehliyeti de yok onun amacı hastane işi cart curt olduğunda altında bi araba olsun da rahat git gel yapsın derdinde kadın.
Ek olarak kadının tüm akrabaları ve benim tüm akrabalarım ailelerimiz tanışık kızıyla da söz kesmişiz neden bu süreden sonra geri dönsünki.

Her neyse konumuz şu an kızın ailesi değil bi şekilde araba almayı düşünüyoruz işte ben kullanabiliyor muyum ruhsata adım işlenebiliyor mu?
söylediğim gibi evli olmadığınız için uzak akraba bile sayılmıyorsunuz.Özel şoför olarak göstermen en mantıklısı olur.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
söylediğim gibi evli olmadığınız için uzak akraba bile sayılmıyorsunuz.Özel şoför olarak göstermen en mantıklısı olur.
Mantıken öyle zaten ailede ve yakın akarbalarında da araç ehliyeti olan yok tek ben varım

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,246
İsim
Muhammet Çağrı
Mantıken öyle zaten ailede ve yakın akarbalarında da araç ehliyeti olan yok tek ben varım
bi h.o hediyesi şart ama bulucam artık :D.

arabayı şu şekil yapma
1713253430931.png

Mert

80+ Silver
Bu dönemde ayda 15k kredi ödeme gücüyle arabaya girilmez. O paraya araç bulsanız dahi çok iyi durumda olmayacaktır. Geçen ay sigortalar ve bakıma 30K üzerinde para verdim, bütçenizi inanılmaz şekilde sarsacaktır.
Ayrıca evlenilmeyen kişinin annesi üzerine mal asla alınmaz, her ne kadar ciddi olsa da.

MeRTFenS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mert Fener
abim 20 yaşında evlilik nedir ? çok erken daha hayatı tam olarak görmemişin daha çocuk veya çoculuktan yeni çıkmış sayılırsın bu işler aceleye gelmez evlilik o dizilerde veya filmlerde ki gibi kolay veya eğlenceli bir şey değil kulağa güzel geliyor olabilir ama değil 1 2 gün güzel gider 3 4 gün sorunlar arka arkasına

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,246
İsim
Muhammet Çağrı
abim 20 yaşında evlilik nedir ? çok erken daha hayatı tam olarak görmemişin daha çocuk veya çoculuktan yeni çıkmış sayılırsın bu işler aceleye gelmez evlilik o dizilerde veya filmlerde ki gibi kolay veya eğlenceli bir şey değil
iki yıla diyor ya.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
333
İsim
Murat Cemal
İlişkimiz ciddiye gittiği ve evlilik konusunda kesin olduğumuz için
vallahi 20 senelik evli dayımda kaynanasının üzerine böyle araç almışlardı onlarda bile aile içi sıkıntı çıkmıştı. özel olduğu için anlatmam ama babanda olsa kredi çekip kimseye araba alma. paranın yettiği bir 2. el hurda al çok daha az sorun yaşama riskin var

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,246
İsim
Muhammet Çağrı
yinede erken ha şimdi ha 21 22 yaşında
ben bunu başarı olarak görüyorum sabit bir işi var,hayatının aşkını bulmuş,ayrı evi var bence bunlar varken asla erken değil.

Top Bottom