Neler Yeni

800TL ve Altı Kablosuz Mouse Önerinize İhtiyacım Var

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ozan Turgut
Öncelikle merhabalar. Razer deathadder chroma, g402, ve mm710 kullanımımdan sonra kablosuz mouse almaya karar verdim. Razer deathadderdaki sensör sorunundan sonra g402 aldım ve kötü seçim olduğunu düşündüğüm için değiştirme kararı aldım. Kuzenimden rival300s aldım. Onun da sensörü sıkıntılıymış. Elime tam oturmuştu(o zamanlar palm tutuyorum zannetmiştim). Daha sonrasında büyük boyutlu kablolu mouse arayışına geçtim. Bir tane konu açtım. Bir tane arkadaş "Rocket Jump Ninja" adında bir site önerdi. Bu sitede el boyutuna göre mouse bulabiliyorsunuz. El boyutlarımı girdim(20.6x10.2). Bu siteden sonra mouse tutuşumu öğrenmek için araştırma yaptım. Tarayıcıda gezerken istemsizce fingertrip kullandığımı farkettim. Aslında ben mouseu fingertrip tutuyormuşum. Şu hafif mouselarda şu zamanda çok popüler. Rocket Jump Ninja'da Cooler Master'ın mm710 modeli vardı. 53gr ağırlık ve PMW3389 sensör 400tl için oldukça makuldu. Hemen sipariş verdim. Ürün elime ulaştığında ilk hissiyat beklediğim gibi olmadı. Ürün çok hafifti ama bi o kadar da esnek ve tuş kalitesi kötüydü. Yapacak bir şey yok öyle möyle kullanacağız dedim ve kullanmaya başladım. 1. haftadan sonra kuzenim g305 mouseunu getirdi denemem için. Mouseun kablosuz oluşu o kadar hoşuma gitti ki. İnsan özgür hissediyor kablosuz mouseda. Hemen mm710'u iade ettim.

İade ettikten sonra kablosuz mouse arayışına geçtim. Seçenek olarak; 2.el G Pro Wireless, Razer Viper Ultimate; G305 (mm710'dan sonra kullandığım için ağırlığı boyutuna göre biraz fazla geldi ve ağırlık merkezi pilin konumundan dolayı arkada olduğu için beni rahatsız etti), Razer Mamba Wireless; Asus Pugio II ve Steelseries rival 650.

Birkaç araştırmadan sonra Logitech Mouselar'ın uzun kullanım sonrasında çift click sorunu olduğunu gördüm. RVU'nun da sağ clickinde sorun olduğunu gördüm. Bu sorunlardan dolayIı Logitech mouselardan ve RVU'den biraz soğudum.

Mouse'da aradığım özellikler;

* Fingertrip kullandığım için ambidextrous tasarımlı mouse önerirseniz daha iyi olur (İlla olması gerekmiyor).

* Kaliteli ve uzun ömürlü olsun.

* Ağılık pek önemli değil ama çok ağır olmasın. 😂

* Şarjlı olması 1. tercihimdir çünkü piller mousea çok ağırlık yapıyor.

* PUBG, Valorant ve CSGO oynuyorum.

Çok detaya indiğimin farkındayım 😂. Çok araştırınca bu kadar oluyor. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

https://www.itopya.com/corsair-dark-core-rgb-kablosuz-16000-dpi-optik-sensor-siyah-gaming-mouse/ mükemmel bir mouse bakmanı tavsiye ederim.

LURKER

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Yiğit Erbabı
bence acayip güzel bir mouse tepkime süresi acayip az modular var takıp cıkarabiliyorsun ama sen bilirsin

ucsN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Umut Can Kalay
bence acayip güzel bir mouse tepkime süresi acayip az modular var takıp cıkarabiliyorsun ama sen bilirsin
Araştıracağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman 100 TL daha koy rival 650 al sensörü gerçekten çok iyi
İnceHesap
O zaman 100 TL daha koy rival 650 al sensörü gerçekten çok iyi
Araştıracağım. Geçen hafta İnceHesap baya indirim yapmıştı. 700TL'ye kadar düşmüştü.

Son düzenleme:

clyber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Çağrı Hüseyin Dinç
Araştıracağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnceHesap

Araştıracağım. Geçen hafta İnceHesap baya indirim yapmıştı. 700TL'ye kadar düşmüştü.
Çok iyi fiyat bence Cuma gününü bekle gaming gecesinden alabilirsin belki

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
Kablosuz olanı çok pahalı.
açıkçası razerin speedflex kablosu sayesinde pekte kablolu kullanıyormuş gibi olmuyorsunuz sensör kalitesi daha iyi olduğu için aklıma bir tek o geliyor kolay gelsin fare arayışında :D

ucsN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Umut Can Kalay
açıkçası razerin speedflex kablosu sayesinde pekte kablolu kullanıyormuş gibi olmuyorsunuz sensör kalitesi daha iyi olduğu için aklıma bir tek o geliyor kolay gelsin fare arayışında :D
Teşekkür ederim. MM710'da da baya hafif kablo vardı. Kabloyu hissediyordum. Kablosuz mouse kullanmak çok rahat :D

Top Bottom