Neler Yeni

Aile Ruh Sağlığı Sorunları Nasıl Ateizme Sürüklüyor

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
heh bunu bana değil gavur işi diyip red eden dinindekilere anlatıcan kanki
Müslümanlar : Bilime Karşı Değiliz
Yine Müslümanlar: Matbaa istemezük, Matbaa ile kuran basılır mı ? Hattatlar da işsiz kalacak.

Az biraz sakin

80+ Bronze
Din sırf bu yüzden bireysildir aslında. O dinde biri yanlış yaptı diye genelleme yapmak çok yanlış bence.
dinin bireysel olduğunu savunuyorum bende ama benim düşünceme yanlış diyen arkadaşların bu tip durumlarda düştüğü durum cok trajikomik(sözüm size değil yanlış anlamayın lütfen)

121709

80+ Silver
Bazı yaşı yetmeyenler de ne demek istediğini anlamamış boş boş konuşmuşlar, evet konunda islama davet kısmı gereksiz olmuş ama aile içi sorun dolaylı yoldan inançsızlığa neden olabilir. bu kötü bir şey mi? Hayır. Ama sonuç olarak etkisi var.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Aynen Kanka, Amaçsız ibadetler, sırf insanları kolay yönetmek için , her hayat zorluğunda mutluluk 31'i için oluşturulan 1500 yıl önceki çağ dışı kuramlara inanmıyoruz diye kolaya kaçmış oluyoruz öyle mi ? Peki senin "tanrın" için yaptığın şeylerin tanrına ne faydası var, tanrın seni neden yaratma ihtiyacı hissetti diye sorguladın mı ? Yoksa cennette 1000 huriyle tomurcuk göğüsler seni yeterince tatmin ediyor mu ?
Ya cumaya bile gitmeyen Allahın varlığını bile reddeden dinimin sistemini sallıyor o dediğin 1500 yıl önceki buradaki günümüze kadar hiçbir zaman değişmedi İnanç dediğin zaten vicdandır ne halt yiyeceksen ye Ama benim dinime sallama, benim dinimde İnsanlara yayıp bilgilendirmektir işine gelirse bakarsın dediğime işine gelmese görmezden gelirsin

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Burak Bal
Dediklerin doğru, iyi bir alilede büyümedim. Annem babam ayrı babam siroz.
Okul performansım berbat 11.sınıfım geçen yıl kaldım bu yıl ortalamam 34 yine kalacağım. (2kez üst üste kalmak okuldan atılma sebebi). 7 tutanağım var fakat dönem sonu olduğu için atıladım, seneye atacaklar. Zaten kalıyorum, her şekilde atılıcağım yani. Aile içi sorun sadece ateizme değil her şeye sebep olur. Aslında ateizm kötü değildir bende inançsızım ve aile içi sorun ateizme değil inançsızlığa sebep olur. Her inançsız ateist değildir hepsinin ayrı felsefesi var. Aile içi sorun doğrudan inançsızlığa neden olmasada dolaylı yoldan nedendir..
Açıkçası benim umrumda olmadığı için ve bana kattığı bir şey olmadığı için inanmıyorum. Kendimi ateist,panteist falan diye de nitelendirmiyorum.

121709

80+ Silver
Travmatik ve psikotik sorunların varsa destek almayı gözden geçirdin mi? Yoksa hazırda alıyor musun?
Sorunlarımın olduğuna eminim, ama umudu kestim. Destek almayı istemem..

Az biraz sakin

80+ Bronze
Ya cumaya bile gitmeyen Allahın varlığını bile reddeden dinimin sistemini sallıyor o dediğin 1500 yıl önceki buradaki günümüze kadar hiçbir zaman değişmedi İnanç dediğin zaten vicdandır ne halt yiyeceksen ye Ama benim dinime sallama, benim dinimde İnsanlara yayıp bilgilendirmektir işine gelirse bakarsın dediğime işine gelmese görmezden gelirsin
Vicdan veya kişilik dinden gelmez dostum

121709

80+ Silver
Açıkçası benim umrumda olmadığı için ve bana kattığı bir şey olmadığı için inanmıyorum. Kendimi ateist,panteist falan diye de nitelendirmiyorum.
Bende agnostiğim, inanmamak yanlış değil inanmakda yanlış değil. Ne olduğunu bilmeden inanmak ve ne olduğunu bilmeden inanmamak yanlış.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
heh bunu bana değil gavur işi diyip red eden dinindekilere anlatıcan kanki
Lan zaten Müslümanların çoğu doğru düzgün yapmıyor ki o kişileri bende dinlemiyorum sende görmezden gel sırf 2-3 insanı görüp Direkt dinin kendisine saldırıyorsunuz biz bir şey diyincede müslümanlar çok kaba hani hoşgörü dininizdi diye gevelersiniz önce siz hoşgörülü davranın sabır sabır bir yere kadar

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Tam Olarak nasıl sallıyormuş senin din ? Benim Felsefe her gün gelişen ve değişen bir kuram ancak senin dinin 1500 yıl boyunca sabit kalmış bir kuram. Madem Senin Dinin Benim Felsefeyi Sallıyor, Neden Sürekli Olarak Dininizi Bizim Felsefeye Göre Eğip Büküyorsunuz ? Örn: evrim teorisi

Az biraz sakin

80+ Bronze
Lan zaten Müslümanların çoğu doğru düzgün yapmıyor ki o kişileri bende dinlemiyorum sende görmezden gel sırf 2-3 insanı görüp Direkt dinin kendisine saldırıyorsunuz biz bir şey diyincede müslümanlar çok kaba hani hoşgörü dininizdi diye gevelersiniz önce siz hoşgörülü davranın sabır sabır bir yere kadar
kişilerden dolayı kişiler inanç değiştirmez zaten din toptan yanlış gelir o yüzden inanç değiştirir

Top Bottom