Neler Yeni

Aile Ruh Sağlığı Sorunları Nasıl Ateizme Sürüklüyor

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Tam Olarak nasıl sallıyormuş senin din ? Benim Felsefe her gün gelişen ve değişen bir kuram ancak senin dinin 1500 yıl boyunca sabit kalmış bir kuram. Madem Senin Dinin Benim Felsefeyi Sallıyor, Neden Sürekli Olarak Dininizi Bizim Felsefeye Göre Eğip Büküyorsunuz ? Örn: evrim teorisi
Ya kardeşim en basitinden 11. sınıfı okuduysan biliyorsundur felsefede Arkhe diye bir şey var Evrenin ilk maddesi olduğunu ve her şey onunla olmuştur diye bir tanım var birisi ateş diyor birisi toprak birisi atom, bunların hepsi cansız bir varlık bir suyu koyup binlerce yıl bekletsen canlanıp bir anda bilinçli bir şey olurmu? Bu koskoca hala genişlemekte olan evrende bizim aklımızın sığamadığı kadar şey varken Evrim Teorisi diye yapışıp bırakıyormusun dinini
Mesaj otomatik birleştirildi:

kişilerden dolayı kişiler inanç değiştirmez zaten din toptan yanlış gelir o yüzden inanç değiştirir
Dinin hiçbir yanlışı yok inancını değiştiren kişinin kendisi sorumlu doğmuşsun hayat yaşıyorsun istediğini yapıp öylece geçeceğinimi sanıyorsun

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,076
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
daha önemli soru insanlar çocukları neden islama sürüklüyor

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Ya kardeşim en basitinden 11. sınıfı okuduysan biliyorsundur felsefede Arkhe diye bir şey var Evrenin ilk maddesi olduğunu ve her şey onunla olmuştur diye bir tanım var birisi ateş diyor birisi toprak birisi atom, bunların hepsi cansız bir varlık bir suyu koyup binlerce yıl bekletsen canlanıp bir anda bilinçli bir şey olurmu? Bu koskoca hala genişlemekte olan evrende bizim aklımızın sığamadığı kadar şey varken Evrim Teorisi diye yapışıp bırakıyormusun dinini
Hahaha, Koca Big Bang ve Darwinin Evrim Teorisi Çürüdü Görüyor Musun ? Cansız Toprak ve Su canlanmaz aynen kanzi, koca makaleler, onlarca araştırma boşa gitti. Hatta Ceketi Şuraya Asalım Ceket İnsan Olur Mu ?

Birde İslam Bilime karşı değil diyorlar ya kopuyorum.

121709

80+ Silver

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hahaha, Koca Big Bang ve Darwinin Evrim Teorisi Çürüdü Görüyor Musun ? Cansız Toprak ve Su canlanmaz aynen kanzi. Hatta Ceketi Şuraya Asalım Ceket İnsan Olur Mu ?

Birde İslam Bilime karşı değil diyorlar ya kopuyorum.
Lan dediğimin neresinde bilim karşıtlığı var bilimde her bulduğun yeni şey Allahı hatırlatıyor Kuranın ilk ayetlerinde bile Embriyo kelimesi geçmiş o zamanlarda ne olduğu bile bilinmiyordu keşfedildiğinde bu çoktan Kuranda yazıyordu

121709

80+ Silver
Konuya bilgisiz boş insanların islama niye inanıyoruz, insanlar cocukları neden islama yonlendiriyor gibi saçma şeyler yazması kadar kötü bir şey yok... bende inanmıyorum ama hem saygım var hem konu bu değil. Konuyla gram alakası yok zırvalıyorsunuz. Bu konun kilitlenmesine bile sebebiyet verebilir. Yıl olmuş 2023 Türkiye'de hâlâ forumlarda dinsel mevzuları tartışamıyoruz kıyamet kopuyor konu kilitleniyor. Biri zorla inan diyor inanmayanı bilmem ne ilan ediyor, biri gelip boş boş neden inanıyorsun vs diyor. Bu yüzden gelişemiyoruz.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Lan dediğimin neresinde bilim karşıtlığı var bilimde her bulduğun yeni şey Allahı hatırlatıyor Kuranın ilk ayetlerinde bile Embriyo kelimesi geçmiş o zamanlarda ne olduğu bile bilinmiyordu keşfedildiğinde bu çoktan Kuranda yazıyordu
Tamam kanka kuranın türkçe mealini okuyup kafana yatmadığında tekrar konuşalım olur mu ?
Bu tartışmayı onlarca kişiyle yaptım bir yere varmıyor genelde. Efor sarf etmeyeceğim.

Az biraz sakin

80+ Bronze

Dinin hiçbir yanlışı yok inancını değiştiren kişinin kendisi sorumlu doğmuşsun hayat yaşıyorsun istediğini yapıp öylece geçeceğinimi sanıyorsun
FWIPTWĞIĞWTTWPITW o kadar komiksin ki. Aciz olmayan bir tanrı ne için ibadete zorlar insanlarını? Sana vaad edilen bir cennete bak tamamen Arapları kandırmak için onların azgınlığını tatmin edecek her şey var? Korkuttuları cehennemin tam kendisini yaşıyorsun hem bu hayatta hem sözde gideceğin cennette. Kadınları özgürleştirdik der birde dinin ama köle etmekten başka hiçbir şey yapmamıştır cok aciz cok

Konuya bilgisiz boş insanların islama niye inanıyoruz, insanlar cocukları neden islama yonlendiriyor gibi saçma şeyler yazması kadar kötü bir şey yok... bende inanmıyorum ama hem saygım var hem konu bu değil. Konuyla gram alakası yok zırvalıyorsunuz. Bu konun kilitlenmesine bile sebebiyet verebilir. Yıl olmuş 2023 Türkiye'de hâlâ forumlarda dinsel mevzuları tartışamıyoruz kıyamet kopuyor konu kilitleniyor. Biri zorla inan diyor inanmayanı bilmem ne ilan ediyor, biri gelip boş boş neden inanıyorsun vs diyor. Bu yüzden gelişemiyoruz.
katılıyorum

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Burak Bal
Hocam embriyo olarak geçmesi bir kere saçmalık ve yanlış. Alak diye geçiyor onun pek çok anlamı var, embriyo keşfedildikten sonra embriyo denmeye başladı o ayete. Bilginiz olsun.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Tamam kanka kuranın türkçe mealini okuyup kafana yatmadığında tekrar konuşalım olur mu ?
Bu tartışmayı onlarca kişiyle yaptım bir yere varmıyor genelde. Efor sarf etmeyeceğim.
Sadece bir değil birsürü tasvirini mealini okumalısın türkçe bir şekilde bir anda çeviremezsin İngilizcede bazı cümleler olur onları çeviremezsin buda onun gibi

FWIPTWĞIĞWTTWPITW o kadar komiksin ki. Aciz olmayan bir tanrı ne için ibadete zorlar insanlarını? Sana vaad edilen bir cennete bak tamamen Arapları kandırmak için onların azgınlığını tatmin edecek her şey var? Korkuttuları cehennemin tam kendisini yaşıyorsun hem bu hayatta hem sözde gideceğin cennette. Kadınları özgürleştirdik der birde dinin ama köle etmekten başka hiçbir şey yapmamıştır cok aciz cok

katılıyorum
Ya Aciz aciz diyip duruyorsunda işin komik tarafı insanın hep varlığa koşup sizin yokluğa koşmanız çok güzel dimi knk 1 kere geldik ya ye iç dolaş öldür öldürt kimse seni yargılamayacak

Top Bottom