Neler Yeni

Yardım Am5 Anakartlar da Expo sorun yaratıyor olabilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Özgür
corsair yıllardır garip ram sorunları çıkartan firma hiç önermem ilk önceliğim hep önerilen modeli almak oldu ve hayatımda ram sorunu yaşamadım amd de önemli bi konu intelde ram sorunu genelde olmaz

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Volkan
Patriot yok mesela 7000 7200 sorunsuz calıştırıyor. Corsairin 7200 olanı çalışmadı xmp açarak mesela :) Listelere fazla takılmamak lazım kullanılan chip önemli ramde.

XPG Lancer Black 16GB DDR5 6000MHz CL30 Ram (AX5U6000C3016G-CLABK)​

bu var mı msi pro b650s wifi da uyumlulukta ondan mı yapıyor ki

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Volkan
baştaki 1 ve 2 numarasını 2'li slot şeklinde düşün. 1. slottaki 1 numaralı konuma tek ram takarsan 7200'e kadar destekliyor.

x2 ram 1. ikili veya 2. ikiliye de taksan ayrı ayrı da taksan 6000'e kadar destekliyor

x4 ram takarsan 5400'e kadar destekliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bendeki biosta baştan veri vardı. Auto yapsanız da bir şey değişmiyor başka seçenek yok zaten seçtiğinizi çalıştıracak.

Görev yöneticisi performans kısmında sağ altta hız var orası kaç MT/s?

Tek kanala tek ramde 7200'e kadar çalışır, hangi kanala taktığınız fark etmez, 2 tane rami nereye takarsanız takın 7200'de çalışmaması lazım.
Yok baba ben ddr4 kaçanzi ddr5 için çok erken derecelinin ortasında ses gitti yine

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Volkan
Ses gitme problemi ram ile ne alaka ilk kez duyuyorum. OCCT (1 SAAT), Aida64, Memtest86 testleri yapar mısınız sorun nerde
muhtemelen arızali anakart hocam arkada lehim kalıntı izleri vardı garanti yolladım iade çıkarmadılar şimdi göndereceğim sorun tam oalrak şu ben xmp sanıyordum sabahtan beri açık sorun yok ama hep gece yarısından sonra oluyor yada gece yarısı ses gidiyor çıt çıt edip en alt usb soketlerinde bir üste stakıyorum oyuncuların konuşmaları yok oyunun sesi var benim mic açılmıyor böyle bir sorun klavye okumuyor sapıtıyor en altta

marvexy

80+
muhtemelen arızali anakart hocam arkada lehim kalıntı izleri vardı garanti yolladım iade çıkarmadılar şimdi göndereceğim sorun tam oalrak şu ben xmp sanıyordum sabahtan beri açık sorun yok ama hep gece yarısından sonra oluyor yada gece yarısı ses gidiyor çıt çıt edip en alt usb soketlerinde bir üste stakıyorum oyuncuların konuşmaları yok oyunun sesi var benim mic açılmıyor böyle bir sorun klavye okumuyor sapıtıyor en altta
Bence ramlerle alakalı değil, tüm sistemi stres, stability gibi testler yapın sorunun neyde olduğunu anlayın ona göre hareket edin. Boşuna zaman kaybetmeyin garanti vs. ile çalışan ürünü gönderip.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Volkan
Bence ramlerle alakalı değil, tüm sistemi stres, stability gibi testler yapın sorunun neyde olduğunu anlayın ona göre hareket edin. Boşuna zaman kaybetmeyin garanti vs. ile çalışan ürünü gönderip.
şimdi occt indiriyorum bu yeni fan aldıktan sonra olmaya başladı ilk adlığım günden bir sorun yoktu sistemde

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Volkan

marvexy

80+
psu yok test te ama
OCCT tek başına yetmez, aida64 extreme indirin. Üst panelde alev simgesi var sistem kararlılık testi. Yine tüm parçaları seçip başlatın, 1 saat yeter.

PSU'da sorun varsa sistem bu testleri geçemez zaten, kapanır veya restart atar.

OCCT tek başına yetmez, aida64 extreme indirin. Üst panelde alev simgesi var sistem kararlılık testi. Yine tüm parçaları seçip başlatın, 1 saat yeter.

İki testi aynı anda yapmayın tabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Volkan

Şuan power test açık işlemci 78.5 derece

Phantom spirit ile

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Önceden sorun yoksa eski bios kurun

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Volkan
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular