Neler Yeni

Rehber AMD Ekran Kartlı Sistemlerde Yazılımsal Wattman Sorunlarını En Aza İndirmek!

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Ya sorun belli aslında adamlar driver notlarını okusa problemi görecek. 3 gündür tiner mi taner mi arabalı pp adam var adama diyorum ki kapı gibi yazmış amd ALT TAB da sorun var Win + Tab kullan diye adam hala uğraştırıyor bizi. 1 driver bekleyemez. He tabii AMD suçlu mu evet böyle bir sorun mu olur ilk kez gördüm ama sorun zaten basitçe çözülüyor. Mesela video izlerken çökme sorunları var onu da yazmışlar donanım hızlandırmayı kapat! Bu konuda aslında o. Konu uzun gibi durabilir de işlemler 3 dakika falan sürmüyor bu arada. Şuan bu rehberi ben uygulasam 40-45 saniyemi alır hatta
İşte bende uygulasam 45-50 saniyemi alır ama neden uygulayayım ki amd bunu düşünemiyor işte.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,163
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
İşte bende uygulasam 45-50 saniyemi alır ama neden uygulayayım ki amd bunu düşünemiyor işte.
Düşünüyorlar kanka. AMD bu sektörde nvidia' ya göre çok acemi. Hatta zaten AMD normalde bu sektörün adamı bile değildi. Bu arada düşündüklerini şöyle anlıyorsun zamanla çözüyolar. RX 5000 ilk çıktığı zaman cidden ben 5500XT alırken bir tırsmıştım. Ama hiçbir sorun yaşamadım. Çözmüşler çünkü %90 problemleri. Ki şuanda mesela 22.5.1 gibi sürümlerin notlarına bakarsan çoğu hatanın orada olmadığını görürsün. Ama tabii bir yandan o hatalar yerine yenileri geliyor. Ama eskiden büyük hatalar şimdi basit ALT TAB yerine WİN + TAB tuşlarına basınca çözülecek kadar basite indirgenmiş. Bu rehber, 22.10.2 sürümündeki neredeyse tüm hataları çözüyor mesela. Knowing issues kısmında kayda değer bir hata kalmıyor :D Bu rehbere rağmen sorun yaşayan olursa ya kartı bozuk ya da o uygulama AMD kartlarda düzgün çalışmıyor demektir.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
DDU kullanırken güvenli moda geçmemiz gerekiyor mu?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,163
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
DDU kullanırken güvenli moda geçmemiz gerekiyor mu?
Tavsiye edilen o ama şuana kadar bir fark görmedim. 30-40 saniye ekstra vaktin varsa geç. Ayarlarda bir ayar vardı senin yerine geçiyor onla da geçebilirsin

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
Tavsiye edilen o ama şuana kadar bir fark görmedim. 30-40 saniye ekstra vaktin varsa geç. Ayarlarda bir ayar vardı senin yerine geçiyor onla da geçebilirsin
anladım teşekkürler, bide son açtığım konuya bi bakabilir misiniz rica etsem
Mesaj otomatik birleştirildi:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,163
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

Benim rehberi bir dene. Çözülmezse deneriz bir şeyler

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
Benim rehberi bir dene. Çözülmezse deneriz bir şeyler
tamamdır bi deniyim

hocam ddu ile driverı silme işlemi başlattım ancak driver hala duruyor ne yapmam lazım

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,163
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
windows 11 usb si hazırlıyorum şimdi gerçekten çok sıkıldım kredi çekip macbook fln alıcam en sonu

ddu ile silme işlemi yaptıktan sonra driverı mı açmaya çalışınca böyle diyor
1667937576917.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
windows 11 usb si hazırlıyorum şimdi gerçekten çok sıkıldım kredi çekip macbook fln alıcam en sonu

ddu ile silme işlemi yaptıktan sonra driverı mı açmaya çalışınca böyle diyor
Alıntıyı görüntüle
Bu ekrandaki hatanın sebebi Windows Update'in sürücüyü direk kurması. İnternet bağlantını kesip sil sonra kur sürücüyü.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
Bu ekrandaki hatanın sebebi Windows Update'in sürücüyü direk kurması. İnternet bağlantını kesip sil sonra kur sürücüyü.
tamam da bende pro sürücü vardı yine pro sürücü var driver değişmemiş yani, ama deneyeyim yine bi saniye

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Top Bottom