Neler Yeni

Yardım AMD Radeon Ekran Kartları, Driver Sorunları, Baş Ağrıtıcı Durumlar...

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
Uzun zamandır 5700 serisi kullanıyorum ben de hiç bir sorun yaşamadım. Çok memnunum fiyatına göre muazzam sonuçlar verebiliyor. Her elektronik üründe sorunlar çıkabiliyor garantiye yollarsın ürünü değiştirir veya paranı iade ederler. Bence garantiye yollamalısın.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Uzun zamandır 5700 serisi kullanıyorum ben de hiç bir sorun yaşamadım. Çok memnunum fiyatına göre muazzam sonuçlar verebiliyor. Her elektronik üründe sorunlar çıkabiliyor garantiye yollarsın ürünü değiştirir veya paranı iade ederler. Bence garantiye yollamalısın.

Malesef sorunsuz diyip geri yolluyorlar :).

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Daha önce garantiye yolladın mı? Nereden satın almıştın?

Sinerjiden aldım, sinerjiden yana hiç bir sıkıntı yok mükemmeler ama çalıştıkları servis sıkıntılı, servise gönderdim, oyun içinde sorun var dememe rağmen, oyunda test etmeden sadece furmak ile test edip gönderdiler.

toros

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Erkan Yiğit Toros
RX 5600 XT bios güncellemesini yaptıktan sonra ekran bir daha gelmedi ilk ve son amd ekran kartı alışımdı. İyiki para iadesi oldu yenisini göndermediler.

K@dirr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Kadir Çağlar
Merhaba Dostlar, bu konuda AMD Radeon ekran kartı kullananların toplanmasını ve dertlerini belirtmesini istiyorum (WHQL İmzalı sürüm kullananların sorunları önceliğimdir), Optinal sürücülerdeki değil de WHQL sürümler de bile olan sorunları bilmek istiyorum çünkü Optinal sürücüler beta olduğundan ondaki sorunları görmezden gelebiliriz.

Ben başlıyayım, Ekran kartım, çok ama çooook sevdiğim (!) Sapphire Pulse RX 580 8GB OC modeli, kullandığım driver sürümü 20.4.2 WHQL sürüm, yaşadığım sorunlara bakar isek, Black Squad (CS GO tarzı rekabetçi bir oyun) oynarken 2 kez ardı ardına mavi erkan aldım, hemde Rank maçında, nasıl çıldırdığımı rekabetçi oyun oyniyanlar anlar... Başka bir sorun ise Need For Speed 2016, Forza Horizon 3 ve GTA 5 de (PC de zaten 4 tane oyun var şuan) bu oyunlarda da son zamanlar da çok artan ve uzun süredir yaşadığım oyunun ortasın da "Hiç bir değer de sorun yok iken (Sıcaklık, FPS vs.)" Bir anda oyun donuyor ve sesler takılarak PC kendine reset atıyor. Bi ara Need For Speed 2016 ve GTA 5 de doku ve renk bozulması yaşadım ardından oyundan attı bu durumlarda.

Oyun dışında bir konuya daha değinir isek, 1080p 60FPS bir videoyu Adobe Premiere de editlerken siyah ekran verdi PC ve reset attı, hemde durduk yere hiç bir sorun yok iken. (Editleri GPU hızlandırıcı desteği ile yapıyorum yani ekran kartından destek alıyorum)

Artıdan oyun içi ekran kaydı alırken de oyunda yine donma oldu ve PC reset attı.

Benim yaşadığım ve hala daha yaşamakta olduğum baş ağrıtıcı sorunlar bunlardır, RX 580 benim ilk AMD ekran kartım, öncesinde de son kullandığım Nvidia kartım olan 1050 Ti vardı, belki daha az FPS alırdım ama başım ağrımazdı böyle. Sanırım RX 580nin ömrü dolduğunda Nvidia ya geri döneceğim :D.

Sizin Yaşadığınız sorunlar nedir ?
5500xt pulse 8gb kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok

Scuderia.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkcan Nalçakan
RX 5600 XT bios güncellemesini yaptıktan sonra ekran bir daha gelmedi ilk ve son amd ekran kartı alışımdı. İyiki para iadesi oldu yenisini göndermediler.
Hangi 5600xt modeliydi acaba?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Sisteminde SSD var mı?
Benim eski bilgisayarda da donup sesler takılıyordu.
SSD aldım geçti, HDD vardı sadece.

Sistemde sadece SSD var. 3 tane, Kingston A2000, Kingston Hyperx falan.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
907,064