Neler Yeni

ANTALYADA KAWASAKİ H2??

tnhnkyl1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Tunahan Akyol
daha çok dönerler. doğru tektir birdir kawasaki japonların efsanesidir heavy endustri adamlar jet motorundan tut uzay mekiğine kadar üretiyorlar. ducatiyi üreten robotlar bile kawasaki marka :D şaka gibi ama gerçek bunlar pek söylenmez. kawa'nın resmi sitesinde detaylar mevcut aslında girip baksalar hayranlık uyandıracak bir marka.

ilk kawam 2006 model bir er-5'ti ön disk arka kampana no abs :D motor freni ile durduruyorduk makinayı. azrailin göbek adıydı. makina gidiyor deli gibi ama durmuyordu.

şimdi mt09'un daha teknolojik olduğunu söyleyenler olabilir ama ben eski bir motorcu olarak herşeyin teknoloji olmadığını 09 tercih edebilecek iken kawasaki'yi çok daha güvenli bulduğum için tercih ettiğimi söyleyebilirim. en basiti tank slapper konusu. m09 deli gibi kafa silkelerken ben bu makinanın kafasının oynadığını daha görmedim. araştırdım netten de tank slapper yiyen z900 videosu göremedim. her şey ağırlık ve denge üstüne kurulu. japon gelenekçiliği ve üstün mühendislik örneği bu makina bana göre.

konusu açılmışken benim canavarı da bırakayım buraya işçilik kalitesi vb dedik satın almak isteyenlere yol gösterir belki.

Alıntıyı görüntüle
hocam sizin motor çok iyiymiş bizimkisi de heves tabii :D

GirayHan

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Onur Yücel
para motosikleti alır ama tecrübeyi parayla satın alamazsın.

adamın şaşırdığı nokta h2r'ı görmesi ve kullanan birine şahit olması. o makinayı kullanan adamın 15+ tecrübesi + parası vardır. bu ikisi birleşmezse patlarsın gözünü mezarda açarsın. :D ( tecrübesiz isen red mist'e girersin )

ben 18+ üstü motosiklet tecrübesine sahibim ileri sürüş teknikleri eğitimim de mevcut. bugün h2r yada bmw s1000rr yada zx10rr göreyim bende hayranlıkla bakarım. bunlar güzel, estetik ve hızlı makinalar. sadece türkiyede değil tüm dünyada da pahalılar.
Hocam sadece o motor özelinde söylemedim, mesela yolda lüks araç görünce falan bakakalıyor insanlar sanırsın ne. Sen de ver parasını al bin , o aracı üreten mühendisi tanısam tamam ona hayran kalmak normal veya aracın tasarımına bak ne güzel yapmışlar diye hayran kalmak normal de onun dışı ulan adamdaki araca bak demek çok abes. Sen nası gidip ekmek alıyosan onun gibi alıyosun işte nesi şaşılacak , hayran kalınacak bir durum o kısmı anlamıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Talha Açıkgöz
Hocam ben de gt3rs hastasıyım ama hayatım boyunca hiç görmedim (992 kasa) trde kaç tane var acaba

GirayHan

80+ Platinum
Hocam sadece o motor özelinde söylemedim, mesela yolda lüks araç görünce falan bakakalıyor insanlar sanırsın ne. Sen de ver parasını al bin , o aracı üreten mühendisi tanısam tamam ona hayran kalmak normal veya aracın tasarımına bak ne güzel yapmışlar diye hayran kalmak normal de onun dışı ulan adamdaki araca bak demek çok abes. Sen nası gidip ekmek alıyosan onun gibi alıyosun işte nesi şaşılacak , hayran kalınacak bir durum o kısmı anlamıyorum
detaylandırdığın için teşekkürler anladım şu an ne demek istediğini.

Wilot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Alp Kaan CEYLAN
Adamın almasına değilde şaşırdığım noktada bu zaten arabanın mühendisliği tasarımı sesi bunlar zaten arabaya hayran bırakan şeyler. Arkadaşıma h2 gördüğümü söylediğimde dedi sürenler nasıl birileriydi falan bilmiyorum ki bakmadım dedim çünkü ben tamamen motora kilitlendim ne üzerindeki adam ne plakası baktım olay motordaydı. Araba içinde aynı şekilde

Merhaba, antakyadayım ve sabah otobüs durağında beklerken bir motor sesi duydum çok güzel bir ses geliyordu zaten en baştan sesi bile donup kalmama yetti. Gelişini izledim karşı yönden geliyordu il emniyet müdürlüğünün yakınında ufak bir gaz verişinde bile üzerindekileri geriye atıyordu. Gelirken kafa grenajını sabah uykuluyken algılayamadım en başta daha sonrasında tam önümden geçerken yandan görünce H2 olduğunu gördüm ve bir kaç dakika ağzım açık bir şekilde donup kaldım ciddi anlamda. Hayalimde bile olmayan bir motoru gördüm ve daha üstü yok. Konuyu açma sebebim ise bu motor hakkında bilgisi olan var mı? Normalde antalyada mı? antalyada h2 var mı? Eğer antalyada ise normalde hangi bölgede dolanıyor ve kime ait? Şimdiye kadar antalya içi sürekli dolaşan birisiyim araba ve motora ilgim var fakat buna rağmen artık M1000RR S1000XR R1 hayabusa rocket3r gibi motorlara, rolls royce, ferrari gibi arabalara şaşırmazken Gt3rs gördüğümde bile bu kadar şaşırmamışken ki ferrari çok ilgimi çeken bir marka olmasada(ferrari,lambo gibi superspor sivri burun alçak arabalar pek ilgimi çekmiyor aynı gücğ suv sedan veya en azından biraz daha normal bir arabaya benzeyen gt3rs de olması daha çok dikkatimi çekiyor ve hayran bırakıyor bu yüzden ferrari sanırım sf90 görmüştüm bile görmüşken yerine gt3rs bile görmüşken diyorum) gt3rs cidden hayran olduğum bir araç buna rağmen hiç biri arkalardan donup kalcak bir etki yaratmadı ve bu yüzden böyle bir motoru görünce antalyada mı kime ait vs diye merak ediyorum bilgisi olan varsa yazabilir mi acaba veya daha önce gören vs varsa nerede nasıl gördü
Antalya'da Porche taycan görmüştüm geçen sene Kawasaki neymiş 😃

Wilot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Alp Kaan CEYLAN

Wilot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Alp Kaan CEYLAN
Pahalı olma açısından ama senin gördüğünde nadir gibi
Pahalılık olarak araba-motor kıyaslaması bana kalırsa saçma ama, yinede artık 911, targa, rollsroyce,gtr ,ferrari vs defalarca görmekten taycan nadirliği geç fiyat olarakta çok dikkat çekici kalmıyor bunların yanında benim için, tesla plaid görsem şaşırırım ama taycanda şaşıramuorum artık. Yinede ucuz diyemem hayalimdeki arabaya ucuz demek saçmalık olur ucuz olsa zaten hayalimde değil gerçekte olurdu heralde :D
(Porsche genel olarak hayalimde özellikle taycan değil)

Top Bottom