Neler Yeni

Yardım Apple 2022 Macbook M2 Air mı Pro mu?

TahaYigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Taha Yiğit Atasoy
Selam dostlar aldım 16 gb ram olarak sitesinden gönderimi 2 hafta diyor gerçekten o kadar uzun sürer mi?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,163
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Merhabalar, geçtiğimiz günlerde monster bilgisayarımı sattım ve bir macbook almak istiyorum.
Fakat hangi macbook un benim için doğru olacağını bilemedim ve sizlere danışmak istedim.

Macbook Air M2 base modeli nasıldır? Midnight renginde port renklerinde aşınma oluyormuş, Space Gray renginde de aynı sorunu yaşar mıyım?
Macbook Pro M2 yi mi yoksa Macbook Air M2 yi mi tercih etmeliyim?
Macbook Pro’da touchbar donma yapıyor mu?
Ramlerini ve depolamayı ikisinde de 512gb + 16gb şeklinde yapmayı düşünüyorum. Yapamaz isem base modeli bana yeterli olur mu?

Not: Bu bilgisayarı yazılım, office, müzik dinleme, arada sırada (nadiren bile olabilir) video editleme/yükleme, ve basit youtube,netflix gibi yerlerden video/fil/dizi izlemek, ve son olarak web üzerinde gezinti yapıp araştırma yapmak için kullanacağım. Ek bir şey aklıma gelirse yorum olarak yazarım. Şu anlık biraz acil karar vermem gerekiyor yardımlarınız için teşekkürler.
Pro M2

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
m1 pro 2020 touchbar 8 gb ram 256 ssd modeline sahibim lol oynarken sıcaklık 60-70 arasında takılıyor fps değerleride ortalama 100-120 arasında m2 ile arasındaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Ancak m1 m2 air veya pro olması önemli değil kesinlikle 16 gb ram modelini alın.

TahaYigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Taha Yiğit Atasoy
m1 pro 2020 touchbar 8 gb ram 256 ssd modeline sahibim lol oynarken sıcaklık 60-70 arasında takılıyor fps değerleride ortalama 100-120 arasında m2 ile arasındaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Ancak m1 m2 air veya pro olması önemli değil kesinlikle 16 gb ram modelini alın.
M2 air 16gb ramli olanı tercih ettim dün sabah siparişimi geçtim. 256 gblık versiyonu tercih ettim çünkü çok indireceğim bir şey yok. Harici ssd ile işim hallolur. Teslim süresi uzun gösteriyor umarım hızlı gelir..

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
M2 air 16gb ramli olanı tercih ettim dün sabah siparişimi geçtim. 256 gblık versiyonu tercih ettim çünkü çok indireceğim bir şey yok. Harici ssd ile işim hallolur. Teslim süresi uzun gösteriyor umarım hızlı gelir..

Direkt apple'nin sitesinden aldıysanız maalesef şimdiye kadar ki hiçbir alışverişimde o tarihten önce elime ulaşmadı :(

TahaYigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Taha Yiğit Atasoy
Direkt apple'nin sitesinden aldıysanız maalesef şimdiye kadar ki hiçbir alışverişimde o tarihten önce elime ulaşmadı :(
Yapma ya 😩 neyse bekleyelim bakalım..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlısı olsun

bartu_kk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Bartu Kesikkulak
Yapma ya 😩 neyse bekleyelim bakalım..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlısı olsun
hocam öncelikle ürün ulaştıysa güle güle kullanın ilk deneyimleriniz nasıl ben de m2 air almayı düşünüyorum. yazılım da falan rahat mı

TahaYigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Taha Yiğit Atasoy
hocam öncelikle ürün ulaştıysa güle güle kullanın ilk deneyimleriniz nasıl ben de m2 air almayı düşünüyorum. yazılım da falan rahat mı
air 16gb ramli versiyonu aldım ortalama 1 haftadır kullanıyorum sanırsam bir sıkıntısını görmedim. amazon üzerinden kılıf da aldım. arada girip 2-3 el lol atıyorum 100 fpsin altına düşmüyor ısınma konusunda oynarken ısınıyor fakat oyunu kapattığım 4-5dk içinde ısısı toparlanıyor. yazılımda rahat olduğunu varsayıyorum zira ekran parlaklığı güzel,taşınabilir ve bilgisyarın pil süresi gayet uzun. hoparlörleri çok hoşuma gitti sesleri çok temiz verdiğini düşünüyorum. Space gray modelini tercih ettim pişman değilim herkese de öneririm. siyah olan da tercih edilebilirmiş kılıf ille kullanılacaksa ama eğer hiç temizlemek istemiyorsanız sürekli space gray tarafında kalın derim. adobe uygulamalarını ve office uygulamalarını yükledim. eğer bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin deneyip sizlere geri dönüş yaparım.

bartu_kk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Bartu Kesikkulak
air 16gb ramli versiyonu aldım ortalama 1 haftadır kullanıyorum sanırsam bir sıkıntısını görmedim. amazon üzerinden kılıf da aldım. arada girip 2-3 el lol atıyorum 100 fpsin altına düşmüyor ısınma konusunda oynarken ısınıyor fakat oyunu kapattığım 4-5dk içinde ısısı toparlanıyor. yazılımda rahat olduğunu varsayıyorum zira ekran parlaklığı güzel,taşınabilir ve bilgisyarın pil süresi gayet uzun. hoparlörleri çok hoşuma gitti sesleri çok temiz verdiğini düşünüyorum. Space gray modelini tercih ettim pişman değilim herkese de öneririm. siyah olan da tercih edilebilirmiş kılıf ille kullanılacaksa ama eğer hiç temizlemek istemiyorsanız sürekli space gray tarafında kalın derim. adobe uygulamalarını ve office uygulamalarını yükledim. eğer bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin deneyip sizlere geri dönüş yaparım.
c ve pyhton üzerine rahat çalışabilmek için almak istiyorum. gerek dışarda gerek işte. oyun için masaüstünü tercih ediyorum. genel olarak yazılım tarafında rahat derseniz macbooklara daha da ısınmış olurum :D

Top Bottom