Neler Yeni

Ateizm Nedir, Ne Demektir?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Ahmet Sevinç
İstediği dine inanma özgürlüğü elde etmiş sanıp derken ne demek istiyorsunuz ? Zaten var özgürlükleri.
Sen öyle san hocam bu memlekette müslüman değil diye kesilenler var
Ve orda demek İSTEDİKLERİM daha reşit değiller ve bu karar çok erken

abdurrahman!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Abdurrahman
10 dakikaya cevap vereceğim. Şu kusurları yazayım da :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

1- İnsanlardaki kulak eklemleri gereksizdir. Hareket kabiliyetini kaybetmiş bu eklemler kafatası etrafında bulunur. İnsanların bu eklemelere ihtiyacı yoktur, gereksiz. Darwin Yumrusu deniyor.
2- 20'l yaş dişlerini anlatmıştım zaten.
3- Gözümüzün sağında ve solunda bulunan 3. Göz kapağı kalıntısı. Kuş, balık, kedi gibi canlılarda devam ederken bizde son bulan bir Evrimsel süreçtir. Etkisi varsa belirtin?
4- Erkeklerin Meme uçları. İlk haftalar bebeğim Kromozomları belli olmadığı için çıkıyor, peki neden? Gereksiz.

İstiyorsan daha sayayım, telefondan ancak bu kadar oluyor :D

Evet, aynı kapıya çıkıyor. Kusursuz insan, canlı, varlık yoktur. Kusursuz tek varlık Tanrıdır.

Kızların Adet görmesi şarttır. 20'li yaş dişleri ile kıyaslamak saçmalığın daniskası. 20'li yaş dişlerinde sağlıksal problemler çıkması bir kusurdur. Ekran Kartında Driver de yazılım hatası çıkınca nasıl kusur oluyorsa bu da bir kusurdur.
Bu Anlattıklarının Hepsinin Tek ve Kolay Bir cevabı var ALLAH ister birşeye sebep koyar ister koymaz bu onun iradesine bağlıdır Birde Bana burada asıl düzen olduğunu söylüyorsun kromozomarı belli olmadığı için erkek meme uçlarıda çıkıyor demişssin bu her zaman olduğu için bu bir düzendir diğerleri içinde geçeleri Ve Evrim Benim görüşlerime ve bana uymuyor evrimde güya körelmiş denilen organların belkide daha yararını bilmiyoruz şuan yararı yok diye kulak eklemlerimizi yok mu edelim napalım?

Kuyruk Sokumuna Körelmiş diyen evrimci bilim adamları kuyruk sokumunun bazı kaslara yardımı olduğunu öğrendiklerinde biz yanıldık dedilermi?

Bura.K

80+ Silver
Bu Anlattıklarının Hepsinin Tek ve Kolay Bir cevabı var ALLAH ister birşeye sebep koyar ister koymaz bu onun iradesine bağlıdır Birde Bana burada asıl düzen olduğunu söylüyorsun kromozomarı belli olmadığı için erkek meme uçlarıda çıkıyor demişssin bu her zaman olduğu için bu bir düzendir diğerleri içinde geçeleri Ve Evrim Benim görüşlerime ve bana uymuyor evrimde güya körelmiş denilen organların belkide daha yararını bilmiyoruz şuan yararı yok diye kulak eklemlerimizi yok mu edelim napalım?
Bakın bu yüzden gelismiyoruz. "Allah bilir, yaptıysa sebep vardır" gibi cümleler saçmalıktan ibaret. Ben ne anlatıyorum siz ne anlatıyorsunuz? Allah Her şeye sebep koyduysa bunların sebebi ne? Yine varsa (ki yok) Bilim açıklayacak ancak açıklamaya uğraşmaz çünkü Evrimsel süreç var. Allah yaptı deyip Bilimin Eklem Taşı olan Evrimi reddedip "Bilim açıklar" demek saçmalık. Nedeni varsa belirtin, yoksa kusurdur. Allah yaptı deyip kaçmayın, böyle yapacaksanız engelleyin beni de tartışmaya devam etmeyelim. Teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,874
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Bakın bu yüzden gelismiyoruz. "Allah bilir, yaptıysa sebep vardır" gibi cümleler saçmalıktan ibaret. Ben ne anlatıyorum siz ne anlatıyorsunuz? Allah Her şeye sebep koyduysa bunların sebebi ne? Yine varsa (ki yok) Bilim açıklayacak ancak açıklamaya uğraşmaz çünkü Evrimsel süreç var. Allah yaptı deyip Bilimin Eklem Taşı olan Evrimi reddedip "Bilim açıklar" demek saçmalık. Nedeni varsa belirtin, yoksa kusurdur. Allah yaptı deyip kaçmayın, böyle yapacaksanız engelleyin beni de tartışmaya devam etmeyelim. Teşekkürler.
Hocam sizi bekliyorum

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
0:36-0:45
En Sevdiğim Konu 🤡

abdurrahman!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Abdurrahman
ALLAH yaptıysa bir sebebi vardır demek neden saçma olsun? O Herkesten Üstün Sebebini bize söylemesi ve söylememesi ona bağlı
Evrimin reddedilme sebebi Hz Adem ile evrim başlangıcının farklı olmasıdır Ben ALLAH yapı deyip kaçmıyorum sebebini şuan bilmediğimiz için böyle söylüyorum Bilim Açıklamaya uğraşmayacaksa bilimin bir anlamı kalmaz evrimsel süreç çoğunlukta tahmindir ve inançtır kromozomlar bazı organlar dnalar benziyor diye tahmin yapılıyor evrimin kanıtlanması için daha çok fazla kanıt gerek şuan evrimi %100 gerçek olarak anlatmak bana göre kandırmacadan ibarettir

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Sen öyle san hocam bu memlekette müslüman değil diye kesilenler var
Ve orda demek İSTEDİKLERİM daha reşit değiller ve bu karar çok erken
Reşitliğin din belirlemeyle alakası yoktur. Akıl yaşta değil baştadır diye bir söz var mesela. Olgunlukla alakalı bu konu. Bir insan dinleri her yaşta araştırabilir ki dediğiniz yaşlar lise yaşları. Lise yaşlarında bir insan bilebilir dinleri (Zaten bilmesi gerekiyor ergenlik yaşları sonuç olarak İslam'a göre o yaşlarda başlıyor dini yükümlülükler ''Taklidi İman'' zaten islam dininde yanlıştır ''Tahkiki İman''a dönüşmesi gerekir en kısa sürede). Dediğiniz gibi insanlar elbette var havalı olmak için din değiştiren falan yorumunuza o noktada kısmen katılıyorum.
''Sen öyle san hocam bu memlekette müslüman değil diye kesilenler var'' Cümlenizle alakalı bir yorum yapmayacağım konu ile alakasını anlayamadım.

Bura.K

80+ Silver
ALLAH yaptıysa bir sebebi vardır demek neden saçma olsun? O Herkesten Üstün Sebebini bize söylemesi ve söylememesi ona bağlı
Ben Bilimsel konuşup Bilimsel cevap isterim, basit kaçamak cevaplar değil.
Evrimin reddedilme sebebi Hz Adem ile evrim başlangıcının farklı olmasıdır Ben ALLAH yapı deyip kaçmıyorum sebebini şuan bilmediğimiz için böyle söylüyorum
Yani birbiri ile kesişmeseler Evrimi kabullenir misin? Bir tane bile çürüten kaynak yokken, milyonlarca makale varken reddetmek, yani İnanca, dine Bakarak çürütememiş bir kaynağı reddetmek saçmalık. Ama kendi inancınız olduğu için bir şey diyemem, kabullenme, sana kalmış.
Bilim Açıklamaya uğraşmayacaksa bilimin bir anlamı kalmaz
Bilim zaten açıkladı, bunlar Evrimsel süreçte körelmiş organlar diye. Neden tekrar açıklasın?
evrimsel süreç çoğunlukta tahmindir ve inançtır
Sadece güldüm. Dine inanç demeyip gözü kapalı inanmak ve Evrime inanç demke gülünç. Çok gülünç 😂 Sinirlerim Bozuldu :D
evrimin kanıtlanması için daha çok fazla kanıt gerek
Peki, milyonlarca makaleyi salla, Dünya Bilim Örgütünü salla, kabullenme boş veer! İserde trilyonlarca kaynak olsun siz yine kabullenmezsiniz. Bide inanç diyorsunuz, Bilim değişkendir yani çürümez, gelişir. Teknoloji geliştikçe Bilimde gelişir. Daha fazla cevap yazmayacağım, bilginizin olmadığını anladım. Hadi iyi akşamlar, oruç tutuyorsanız Allah Kabul etsin.

Hocam müsait olunca yani 1 kaç gün sonra da olur 1 şu 2 şu 3 bu diye yazarsanız iyi olur
Yarın unutmazsam yazarım. Özelden yazarım, daha rahat görürsünüz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,874
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Ben Bilimsel konuşup Bilimsel cevap isterim, basit kaçamak cevaplar değil.

Yani birbiri ile kesişmeseler Evrimi kabullenir misin? Bir tane bile çürüten kaynak yokken, milyonlarca makale varken reddetmek, yani İnanca, dine Bakarak çürütememiş bir kaynağı reddetmek saçmalık. Ama kendi inancınız olduğu için bir şey diyemem, kabullenme, sana kalmış.

Bilim zaten açıkladı, bunlar Evrimsel süreçte körelmiş organlar diye. Neden tekrar açıklasın?

Sadece güldüm. Dine inanç demeyip gözü kapalı inanmak ve Evrime inanç demke gülünç. Çok gülünç 😂 Sinirlerim Bozuldu :D

Peki, milyonlarca makaleyi salla, Dünya Bilim Örgütünü salla, kabullenme boş veer! İserde trilyonlarca kaynak olsun siz yine kabullenmezsiniz. Bide inanç diyorsunuz, Bilim değişkendir yani çürümez, gelişir. Teknoloji geliştikçe Bilimde gelişir. Daha fazla cevap yazmayacağım, bilginizin olmadığını anladım. Hadi iyi akşamlar, oruç tutuyorsanız Allah Kabul etsin.

Yarın unutmazsam yazarım. Özelden yazarım, daha rahat görürsünüz.
Olur çünkü burada çok karışıklık oluyor

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
924,070
Üyeler
143,968
Son üye
PT-123585321