Neler Yeni

Bilgisayarım bir anda donuyor.

Uconounex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Selçuk Kavak
Yeni bir bilgisayar aldım alalı 1 ay gibi bir süre oldu. Son 1 haftadır bu sorunla uğraşıyorum sebebi nedir? Oyun oynarken, bir şey izlerken ya da takılırken tık bir anda donuyor her şey discord ya da spotify açıksa ordan ses geliyor ama hiç bir şekilde bilgisayara müdahale edemiyorum. AMD uygulaması da "Beklenemeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan Radeon WattMan ayarları geri yüklendi" bildirimi gönderiyor sorun nedir? ve çözmeme yardımcı olursanız sevinirim.

mmiracy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
muhammed miraç karadağ
ramlerinde sorun olabilir çok bilgim yok

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Mert Camran
Yeni bir bilgisayar aldım alalı 1 ay gibi bir süre oldu. Son 1 haftadır bu sorunla uğraşıyorum sebebi nedir? Oyun oynarken, bir şey izlerken ya da takılırken tık bir anda donuyor her şey discord ya da spotify açıksa ordan ses geliyor ama hiç bir şekilde bilgisayara müdahale edemiyorum. AMD uygulaması da "Beklenemeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan Radeon WattMan ayarları geri yüklendi" bildirimi gönderiyor sorun nedir? ve çözmeme yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam bunu izleyerek belki bir çözüm bulabilirsin umarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende onu düşündüm Ramlerim 3200Mhz ama 2677 Mhz'de çalışıyor. Frekansla alakalı bir şey olabilir mi ?
Biosa girip XMP aç hocam 3200Mhz olsun ramler düzelir öyle pozitif düşünelim düzelsin :)

Uconounex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Selçuk Kavak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Biosa girip XMP aç hocam 3200Mhz olsun ramler düzelir öyle pozitif düşünelim düzelsin :)
İlk aldığımda yapmaya çalıştım bunu da xmp1 profilinde de 2677 mhz'de çalışıyor. Attığın video açılmıyor link atabilir misin ?

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Mert Camran
İlk aldığımda yapmaya çalıştım bunu da xmp1 profilinde de 2677 mhz'de çalışıyor. Attığın video açılmıyor link atabilir misin ?

Amd Radeon Wattman Problemi ve Çözümü. yaz youtube'ye çıkıyor hocam ilk sıradaki​

mmiracy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
muhammed miraç karadağ
bios ayarlarında değişmiş olabilir ben hiç anlamıyom bilen yazar.

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Hocam driverınız güncel değilse onu en yeni ve önerilen whql sürücüsüne güncellemeyi deneyebilirsiniz

Uconounex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Selçuk Kavak

Knk XMP profil 1 seçtiğimde 3200 olmuyordu biraz baktım ettim. Gelişmiş ayarlarında profili XMP1 seçip frekans değerini otomatik 3600 yapmıştı DDR4 3200 Mhz yaptım.

Sorun inşallah bundan kaynaklıdır da düzelir.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,186
İsim
Emre Zengin
Bütün sistemini yazar mısın?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
912,924
Üyeler
141,647
Son üye