Neler Yeni

.......boşş

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
almaya devam ediyorum ama hiç durmadı kilo alımım. arada 1-2 kiloluk dalgalanmalar oldu ama.
Aynada kendine bir bak. Kilolu musun? Kiloların yağ olarak mı geliyor yoksa kas olarak mı? Yağ oranın artmıyorsa sıkıntı yok. Ergenliğin başlarında normal bu şekilde ani boy uzaması ve kilo alımı. Evde diğerlerinin yediğinden daha fazla yeme yeter. Spor da yapsan fena olmaz. Daha yapılı olursun.

Aynada kendine bir bak. Kilolu musun? Kiloların yağ olarak mı geliyor yoksa kas olarak mı? Yağ oranın artmıyorsa sıkıntı yok. Ergenliğin başlarında normal bu şekilde ani boy uzaması ve kilo alımı. Evde diğerlerinin yediğinden daha fazla yeme yeter. Spor da yapsan fena olmaz. Daha yapılı olursun.
Boyum neden 1 senedir aynı peki?? Bi de yağ oranımı nası anlarım? sanırım yağ olarak alıyor olabilirim ama aynada hafif göbek dışında bişey görmüom ben.

crawles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Can Yurtaçan
15 yaşındayım boyum 175 kilomda 75-78 civarı. Size zaman zaman boy ve kilolarımı yazayım. Sizce çok mu hızlı kilo alıyorum?? 2 sene önce 2021 eylül ayında 168 boy 58 kiloydum. 2022 Nisan ayında boyum 173 kilom ise 63 oldu. 2022 eylül ayında boyum 175 kilom 65 oldu. (bundan sonrada boyum uzamadı neden olabilir) 2023 ocak ayında kilom 175 69 kilo, 2023 mayıs ayında kilom 175 70 kilo, haziranda 73 şu an ise 75-76 civarında. Neden böyle oldu? çok mu anormal kilo alıyorum? bişey yapmalı mıyım?
Biraz hızlı almışsın bir tık da fazla kilon var gibi ama çok problem olacağını sanmıyorum ben 23 yaşındayım boy 183 kilo 80 fit duruyorum. Sana önerim bir süre kahvaltıda yulaf ye hem besleyici hem kilo yapmaz. Ekmek, şeker gibi gıdaları da azalt mümkünse tamamen kes. kilo almak kolay vermek zor unutma.

Biraz hızlı almışsın bir tık da fazla kilon var gibi ama çok problem olacağını sanmıyorum ben 23 yaşındayım boy 183 kilo 80 fit duruyorum. Sana önerim bir süre kahvaltıda yulaf ye hem besleyici hem kilo yapmaz. Ekmek, şeker gibi gıdaları da azalt mümkünse tamamen kes. kilo almak kolay vermek zor unutma.
ekmek kesilirse nasıl doyulur ki? bu arada ocaktan sonra çok hızlı almaya başladım di mi? Çünkü ocaktan sonra daha hızlı almaya başlamış gibi hissettim ben. Kaç kilo olmam lazım bu arada?

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
ekmek kesilirse nasıl doyulur ki? bu arada ocaktan sonra çok hızlı almaya başladım di mi? Çünkü ocaktan sonra daha hızlı almaya başlamış gibi hissettim ben. Kaç kilo olmam lazım bu arada?
Az önce görsel attım görmedin mi? Vücut kitle indesini hesaplarsan boyuna göre kilolu olup olmadığını anlarsın. Kilonu, boyunun metre cinsinden karesine bölersen vücut kitle indeksini bulmuş olursun. Ben seninkini hesapladım 24,8 civarı çıktı. Görseli tekrar atıyorum, inceleyebilirsin.
bmi.png

Az önce görsel attım görmedin mi? Vücut kitle indesini hesaplarsan boyuna göre kilolu olup olmadığını anlarsın. Kilonu, boyunun metre cinsinden karesine bölersen vücut kitle indeksini bulmuş olursun. Ben seninkini hesapladım 24,8 civarı çıktı. Görseli tekrar atıyorum, inceleyebilirsin.
bmi.png
yaşıma göre kiloluymuşum. çocukların vki farklı oluyor sanırım. bu yeişkinler için sanırım.

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
yaşıma göre kiloluymuşum. çocukların vki farklı oluyor sanırım.
Değilsin kardeşim boyuna göre kilon normal. Çocuk, yetişkin farketmiyor. Boyun uzun sonuçta. Eğer kendini kilolu hissediyorsan yemene dikkat et az hareket et yeter. Korkulacak bir şey yok.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Yaş, zaman kavramı kalmadı bende. Hangi yaştakiler kaça gidiyor bilmiyorum.

Okulu şu yüzden sordum, eğer 6 - 7.sınıfa gidiyorsa, 8.sınıftan itibaren çok fazla boyu uzamaya başlar. Bunu bana ortaokul öğretmenim söylemişti.
Ortaokul 6'da boyum max 1.67'ydi. Şuan üniversiteye gideceğim boyum 1.90

Kilona bir rakam olarak bakarsan boyun uzadıkça kilon düşük kalır. Mesela 1.90 boyda birinin 70-90 kilo olması çok normal. 90 Kiloyu örnek alırsak kilolu "sayılabilir". Fakat boyuyla orantılı, göstermez bile o kiloyu.
14 yaş lise1 genelde
bidahakine konularda burdan feyz al

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
924,637
Üyeler
144,170
Son üye
SKAL
Top Bottom