Neler Yeni

Yardım CS GO 100 MBPS PING SORUNU

osman4242

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
osman
Herkese iyi forumlar.
Tayin sebebiyle doğu iline taşındım. Türk Telekom altyapısıyla vodafone evde internet satın aldım.
Evde fiber mevcut ve 100 mbps internet aldım. Lakin CS:GO TR sunucularında bile 45 50 ping alıyorum.
Faceit veya MM de 80 85 pinglerle sıkıcı bi oyun içindeyim.
Hız testinde 80 mbps ve üzeri hız alabiliyorum.
1. Soru: Modem arayüzünden ekstra bir ayarla ping düşürebiliyor muyum?
2. Soru: DNS değiştirerek avrupa sunucularına daha kolay bağlanabilir miyim?
3. Soru: Oyun VPN leri kullanarak bu sorunu çözebilir miyim? Çözebileceksemde hangi VPN tercih etmeliyim?

Ekler

• HIZ TESTİ.png
    HIZ TESTİ.png
    151.2 KB · Hit: 73

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
Öncelikle Ping ve internet hızı pek orantılı değil. Csgo'nun Türkiyede Serveri olmadığı için bu pingler normal. Ama ara bağlantı noktası olmadan direk Gpon ile Fiber bağlantısı yaptırırsanız daha iyi bir ping değeri elde edebilirsiniz. DNS ve VPN pingi düşürmez aksine araya bir sunucu daha soktuğu için pinginizi yükseltir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,390
İsim
Burak Karadağ
Öncelikle Ping ve internet hızı pek orantılı değil. Csgo'nun Türkiyede Serveri olmadığı için bu pingler normal. Ama ara bağlantı noktası olmadan direk Gpon ile Fiber bağlantısı yaptırırsanız daha iyi bir ping değeri elde edebilirsiniz. DNS ve VPN pingi düşürmez aksine araya bir sunucu daha soktuğu için pinginizi yükseltir.
Kaç sene oldu Türk oyuncuları bi sevindirmediler arkadaş ya.

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili

osman4242

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
osman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gpon ile Fiber bağlantı derken Teknik servis çağırıp mı yaptıracağım yoksa kendi yapabileceğim bir şey mi?

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
Gpon ile Fiber bağlantı derken Teknik servis çağırıp mı yaptıracağım yoksa kendi yapabileceğim bir şey mi?
Şöyle ki eğer binaya direk fiber bağlantınız var ama kutudan daireye bakır kablo çekilmiş ise sağlayıcınız ile konuşup direk fiber Gpon ve Modem talep edebilirsiniz. Ama fiber binanında içinde değilde sadece bölgenizde ise binanıza fiber kutusu gelmesini beklemeniz lazım.

osman4242

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
osman
Şöyle ki eğer binaya direk fiber bağlantınız var ama kutudan daireye bakır kablo çekilmiş ise sağlayıcınız ile konuşup direk fiber Gpon ve Modem talep edebilirsiniz. Ama fiber binanında içinde değilde sadece bölgenizde ise binanıza fiber kutusu gelmesini beklemeniz lazım.
İnterneti bağlayan arkadaşı hemen aradım sordum Orada GPON fiber takılı dedi:(

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
DNS ve VPN kısmı kısmen doğru. VPN ile geçilebilir ama bu sunucu ve konum itibariyle olmaz. Ek olarak bu ping'ler de artık çok da normal değil. Birçok firmanın Valve ile ara bağlantısı var. İstanbul 20-25, Kayseri 30-40 verebiliyorken en doğuda 50-60 verebilecek konumdadır.

Vodafone'den hizmet alarak yapabileceğiniz en kötü kararı vermişsiniz diyebilirim. Özellikle doğu illerinde yaşıyorsanız TT o bölgeler için en iyi seçenek.

Firmaların internete çıkış yerleri vardır, vodefone zaten öncelikle iyi bir sağlayıcı değil. Önerim firma değiştiremeniz. O bölgeler için Tukrnet'te sanmıyorum iyi değerler sunmaz.

TT - Superonline sizin sorununuzu çözebilecek 2 firma olabilir. Bunun yanında doğrudan TT yönlendirmeleri kullandığı için belki Netspeed çözüm olabilir.

osman4242

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
osman
DNS ve VPN kısmı kısmen doğru. VPN ile geçilebilir ama bu sunucu ve konum itibariyle olmaz. Ek olarak bu ping'ler çok da normal değil.

Vodafone'den hizmet alarak yapabileceğiniz en kötü kararı vermişsiniz diyebilirim. Özellikle doğu illerinde yaşıyorsanız TT o bölgeler için en iyi seçenek.

Firmaların internete çıkış yerleri vardır, vodefone zaten öncelikle iyi bir sağlayıcı değil. Önerim firma değiştiremeniz. O bölgeler için Tukrnet'te sanmıyorum iyi değerler sunmaz.

TT - Superonline sizin sorununuzu çözebilecek 2 firma olabilir. Bunun yanında doğrudan TT yönltendirmelerini kullandığı için belki Netspeed çözüm olabilir.
Türktelekomu fiyatlandırmalarından dolayı tercih edemedim. Superonline alt yapısı yok ve superbox 1000tl civarı. sanırım bununla idare edeceğim.

etnetalw

80+ Bronze
Herkese iyi forumlar.
Tayin sebebiyle doğu iline taşındım. Türk Telekom altyapısıyla vodafone evde internet satın aldım.
Evde fiber mevcut ve 100 mbps internet aldım. Lakin CS:GO TR sunucularında bile 45 50 ping alıyorum.
Faceit veya MM de 80 85 pinglerle sıkıcı bi oyun içindeyim.
Hız testinde 80 mbps ve üzeri hız alabiliyorum.
1. Soru: Modem arayüzünden ekstra bir ayarla ping düşürebiliyor muyum?
2. Soru: DNS değiştirerek avrupa sunucularına daha kolay bağlanabilir miyim?
3. Soru: Oyun VPN leri kullanarak bu sorunu çözebilir miyim? Çözebileceksemde hangi VPN tercih etmeliyim?
İyi forumlar.
Tercihi ettiğin altyapıda tercih edilen sağlıyıcı yanlış olmuş.
1-Maalesef sağlıyıcının mpls,pop,peering,ıx yonlendirme ile ulaştığı ara bağlantıdaki şirketi kaynaklı sorunlar yaşamaktasındır.
2-DNS Amacı kısa özet aslında web servisler için girişi hızlandırır ve önceden girdiği web sitelerine daha hızlı girebilmene yardımcı olur cahce server mantığı aslında.
3-Sağlıyıcın VPN Yasaklamadı ise VPN Kullanabilir normalden iyi olabilir fakat oyun şirketi proxy,vpn gibi hizmetleri korumaları yasaklama,banlama olanağı olabilir.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Türktelekomu fiyatlandırmalarından dolayı tercih edemedim. Superonline alt yapısı yok ve superbox 1000tl civarı. sanırım bununla idare edeceğim.

Hattınızı dondurup veya ek hat açıp tavsiyem Netspeed'i test etmeniz, sözleşmesiz olduğu için 4-5 gün test edebilirsiniz en azındından ve daha iyi değerler sunuluyor mu onu görürsünüz. Kapattığınızda ödeyeceğiniz tek tutar kurulum oluyordu galiba, bir de kullandığınız günler. Superbox'lar vs. zaten bir işe yaramaz online oyunlar için.

etnetalw

80+ Bronze
TT Altyapısı: Fixnet,Tbtnet,Turuncunet,Milleni gibi sağlıyıcılar mevcut ve daha yüzlerce firma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hattınızı dondurup veya ek hat açıp tavsiyem Netspeed'i test etmeniz, sözleşmesiz olduğu için 4-5 gün test edebilirsiniz en azındından ve daha iyi değerler sunuluyor mu onu görürsünüz. Kapattığınızda ödeyeceğiniz tek tutar kurulum oluyordu galiba, bir de kullandığınız günler. Superbox'lar vs. zaten bir işe yaramaz online oyunlar için.
Şuanda tt valve bağlantılarıda iyi değil eskisi gibi eğerki bu abonede netspeed veya tt veya tt ile yonlendirme yapan bir sağlıyıcı tercih edecekse ntt denk gelicekse pingi yükselicektir. Arelion ile ntt valve bağlantılarında 10-20ms fark etmekte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

CS GO Da valve resmi sunucularında genelde hangi ülkelere bağlanıyorsa ülkeleri belirtirsen ip ileteceğim bu iplere ping plotter üzerinden testler gerçekleştir. Hangi il?

osman4242

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
osman
İyi forumlar.
Tercihi ettiğin altyapıda tercih edilen sağlıyıcı yanlış olmuş.
1-Maalesef sağlıyıcının mpls,pop,peering,ıx yonlendirme ile ulaştığı ara bağlantıdaki şirketi kaynaklı sorunlar yaşamaktasındır.
2-DNS Amacı kısa özet aslında web servisler için girişi hızlandırır ve önceden girdiği web sitelerine daha hızlı girebilmene yardımcı olur cahce server mantığı aslında.
3-Sağlıyıcın VPN Yasaklamadı ise VPN Kullanabilir normalden iyi olabilir fakat oyun şirketi proxy,vpn gibi hizmetleri korumaları yasaklama,banlama olanağı olabilir.
DNS olarak ne kullanabilirim

Top Bottom