Neler Yeni

Rehber CS GO'da hesabımızın güvenli olduğunu nasıl anlarız?

imasa32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Sami Kökmen
Merhabalar. Şu aralar CS GO'da spam, dolandırıcı siteler iyice çoğaldı ve çoğu kişi bunların oyununa gelip dolandırıldı ve dolandırılmaya da devam ediyor. Bunun önüne geçmek için ilk başta bilmediğiniz sitelere girmemeniz konusunda sizleri uyarırım.
Peki bir sitenin scam site olduğunu nasıl anlarız dediğinizde:
scam.png

Eğer siteye hesabınızı bağlamak istediğiniz zaman şöyle bir ekran geliyorsa bilin ki bu dolandırıcı bir site. Çünkü çoğumuzun kullandığı steam Türkçe ve bu ekranda başka bir yerlere basamıyorsunuz. Aynı steam görünümlü fakat fake bir site. Peki buna bilmeden giriş yaptınız ve ne yapmam gerekiyor diye soracak olursanız çözümü çok basit. İlk başta steam api keyinizi kontrol ediniz. Onu kontrol etmek için ''https://steamcommunity.com/dev/apikey'' buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Eğer bu alan
boş api.png

Böyle boş ise endişelenmeyin güvendesiniz ve bir şey yapmanıza gerek yok. Ama ben herkesin burayı bir kontrol etmesi taraftarındayım. Eğer burası dolu ise
dolu api.png

Aynı böyle ifadeler var ise. Sırayla:
1. ''Steam Web Api Anahtarını iptal et'' tıklayın
2. Şifrenizi değiştirin
3. Takas linkinizi sıfırlayın. (Bunu da Steam'da Profil>Envanter>Takas Teklifleri> Kimler bana takas teklifi gönderebilir kısmından yeni bir url oluştura basarak yeni takas linki oluşturabilirsiniz.)

Bu işlemleri yaptıktan sonra Api keyinizi tekrar kontrol ediniz ve bu kez api key kısmı yukarıda attığım resimdeki gibi boş gözükecektir. Ve artık güvendesiniz.
Aslında bu sadece CS GO için değil diğer tüm takas yapılan oyunlar için geçerlidir.
Tavsiye: Ara ara steam api keyinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Buraya kadar geldiyseniz çok teşekkürler...

imasa32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Sami Kökmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhabalar. Şu aralar CS GO'da spam, dolandırıcı siteler iyice çoğaldı ve çoğu kişi bunların oyununa gelip dolandırıldı ve dolandırılmaya da devam ediyor. Bunun önüne geçmek için ilk başta bilmediğiniz sitelere girmemeniz konusunda sizleri uyarırım.
Peki bir sitenin scam site olduğunu nasıl anlarız dediğinizde:
Alıntıyı görüntüle
Eğer siteye hesabınızı bağlamak istediğiniz zaman şöyle bir ekran geliyorsa bilin ki bu dolandırıcı bir site. Çünkü çoğumuzun kullandığı steam Türkçe ve bu ekranda başka bir yerlere basamıyorsunuz. Aynı steam görünümlü fakat fake bir site. Peki buna bilmeden giriş yaptınız ve ne yapmam gerekiyor diye soracak olursanız çözümü çok basit. İlk başta steam api keyinizi kontrol ediniz. Onu kontrol etmek için ''https://steamcommunity.com/dev/apikey'' buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Eğer bu alan
Alıntıyı görüntüle
Böyle boş ise endişelenmeyin güvendesiniz ve bir şey yapmanıza gerek yok. Ama ben herkesin burayı bir kontrol etmesi taraftarındayım. Eğer burası dolu ise
Alıntıyı görüntüle
Aynı böyle ifadeler var ise. Sırayla:
1. ''Steam Web Api Anahtarını iptal et'' tıklayın
2. Şifrenizi değiştirin
3. Takas linkinizi sıfırlayın. (Bunu da Steam'da Profil>Envanter>Takas Teklifleri> Kimler bana takas teklifi gönderebilir kısmından yeni bir url oluştura basarak yeni takas linki oluşturabilirsiniz.)

Bu işlemleri yaptıktan sonra Api keyinizi tekrar kontrol ediniz ve bu kez api key kısmı yukarıda attığım resimdeki gibi boş gözükecektir. Ve artık güvendesiniz.
Aslında bu sadece CS GO için değil diğer tüm takas yapılan oyunlar için geçerlidir.
Tavsiye: Ara ara steam api keyinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Buraya kadar geldiyseniz çok teşekkürler...
bende geçmedi kanka
dediklerini yapım yneiledim api keyi yeni takas linki aldım ama halen aynı şey çıkıyor

imasa32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Sami Kökmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende geçmedi kanka
dediklerini yapım yneiledim api keyi yeni takas linki aldım ama halen aynı şey çıkıyor
Ne çıkıyor. Alan adı falan orada sayılar mı yazıyor?

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Doğukan
Discord
cr4ck#2046
Ne zaman bir steam linki görsem teker teker harflerini inceler oldum :D

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bakmama bile gerek yok Evimdeki Pc Ve telefonum hariç hiç bir yerden girmiyorum hesabıma.
Okadar güvenliğini sıkı tutuyorum.

imasa32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Sami Kökmen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular