Neler Yeni

❌İndirim Bitti! 🔥DarkFlash DK431 E-ATX KASA 1292 TL 🔥 STOK GELDİ

Ryzen-22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Beytullah Karabaş
dikey ekran kartı destekliyor galiba

efztrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Efe
Kasa fanları ve bu kasanın aynısı ZOKO olarak gelecek sanırım. Üzerindeki gelen fanlarda df yapımı. Zoko melody darkflash dk352 galiba o kasanın aynısı. Kendileri Zoko yu marka yapmaya çalışıyorlarmış.
Bu fan df nin mi oluyor o zaman bir de yanlışım varsa düzeltin zoko alt seviye olarak biliyorum sadece isim olarak mı bu fanlar zoko gelecek kasa df ile işbirliği olarak mı gelecek yoksa bu iki firma aynı mı. Bu fanları değiştirmeye gerek var mı yeterince soğutur mu

Ekler

• 20230503_171358.jpg
    20230503_171358.jpg
    2.1 MB · Hit: 60

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
Saticiya ben sordum 1200 rpm ve 26 db mi oyle bir sey dedi. Bence idare eder. Ama tabii ki bir noctua arctic thermaltake corsair vb performanslar beklememek lazim. Ne kaa ekmek o kaa kofte kisacasi. Bu paraya bu kadar.

Bu fan df nin mi oluyor o zaman bir de yanlışım varsa düzeltin zoko alt seviye olarak biliyorum sadece isim olarak mı bu fanlar zoko gelecek kasa df ile işbirliği olarak mı gelecek yoksa bu iki firma aynı mı. Bu fanları değiştirmeye gerek var mı yeterince soğutur mu

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Df nin üstüne zoko yazdırıyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben almam abi bu kasayı 1400 pahalı
Kimse 1400 vermedi ki zaten.

efztrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Efe
Ben Bi bilgisayarcıda mevcut kasamdan buna geçeceğim ileride fanları değiştirmek istesem full sök tak mı olur yoksa sadece fanlar mı

Fanzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Enis
Kasa elime ulaştı 1400 pahallı diyen arkadaşın kasa bilgisi olduğunu düşünmüyorum elime 10 larca kasa geçti malzeme kalitesi olsun fan desteği filtre sayısı neredeyse herşeyi muazzam tasarlanmış ve premium duruyor kaçırmayın

dosojin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
sedo
CM m520 den geçtim ilk izlenimlerim, biraz daha dar kasa 160mm cpu desteği bazen problem olabiliyor keza noctua U14-S sığmıyor, genel anlamda malzeme kalitesi beklediğim gibiydi. CM`deki malzeme kalitesi 8 se bu da 7 dir aşırı ince değil sacı. Yukarıya 360mm sıvı soğutma iyi oldu ama biraz daha uzun ve geniş olmasını isterdim kasanın 2-3 cm bile baya ferahlatırdı, ama zaten yeterli ölçüde büyük. Kasada sevmediğim bir kaç nokta var. Gaming X Triolarla gelen metak ekran kartı desteğini takınca arkadaki küçük metal kapak kapanmıyor baya kötü duruyor. Diğer durum 1 tane sata ssd için aparat var ama 2.si için bir aparat yok o yüzden psunun yanına bir yerlere salladım geçtim ssdyi. Hdd için slotlar var ama çıkardım aşağısı rahatladı. Kasadan çıkan vidalar da çok kalitesi değil 3 tanesini kırdım ama neyse ki yedekte vardı zaten. 12 fan ve yukarıda 360mm sıvı soğutma desteği olan bir kasanın 1000-1100 bandında olması çok iyi.

Hashus000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Cihan Bozkır
CM m520 den geçtim ilk izlenimlerim, biraz daha dar kasa 160mm cpu desteği bazen problem olabiliyor keza noctua U14-S sığmıyor, genel anlamda malzeme kalitesi beklediğim gibiydi. CM`deki malzeme kalitesi 8 se bu da 7 dir aşırı ince değil sacı. Yukarıya 360mm sıvı soğutma iyi oldu ama biraz daha uzun ve geniş olmasını isterdim kasanın 2-3 cm bile baya ferahlatırdı, ama zaten yeterli ölçüde büyük. Kasada sevmediğim bir kaç nokta var. Gaming X Triolarla gelen metak ekran kartı desteğini takınca arkadaki küçük metal kapak kapanmıyor baya kötü duruyor. Diğer durum 1 tane sata ssd için aparat var ama 2.si için bir aparat yok o yüzden psunun yanına bir yerlere salladım geçtim ssdyi. Hdd için slotlar var ama çıkardım aşağısı rahatladı. Kasadan çıkan vidalar da çok kalitesi değil 3 tanesini kırdım ama neyse ki yedekte vardı zaten. 12 fan ve yukarıda 360mm sıvı soğutma desteği olan bir kasanın 1000-1100 bandında olması çok iyi.
Mevcut kasam da 205mm genişliğinde ve rtx 4070 ti güç kablosu dışarı taşıyor, ben de kabloyu kırmak istemediğimden yan kapağı açık bırakıyorum. Acaba ucu ucuna bunda kurtarır mı yoksa yine sığmaz mı? Şu kasaları 240mm ya da daha geniş yapsalar pek güzel olacak.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Kasayı topladım. Gayet güzel oldu.
Montaj rahat.
Kablo boşluğu yeterince fazla.
Saç kalınlığı markasız kasalar kadar ince değil.
Ön ızgaranın arkasında toz filtresi var (Benim için çok önemli detay).
Sağ kısma 2 fan takılıyor olması daha havalı görüntü ve hava akışı sağlıyor.
Kasa içinde gelen fanlar eh işte değiştirilebilir fakat çok gerekte yok.
360mm rahat rahat sığıyor. ARCTİC 360mm çok rahat sığar.
420mm soğutma gelmediği için deneyemedim ama üst tarafa sığmaz. Ön tarafa sığabilir.
Kasanın her yeri bal peteği desen ile açık. Hava almaması imkansız gibi bir şey.
Üstteki arkadaş SSD yeri yok demiş ama SSD yeri gayet fazla aslında. Ekran kartının alt kısmında vida yerleri var oraya takılabilir.
Arkada zaten var.

Eksi diyebilir miyiz bilmiyorum ama bu fiyattaki kasalarda zaten olmuyor. Kablo geçiş yerlerinde kauçuk olsa muazzam olurdu.

Bir kaç fotoğraf bırakayım. Elimdeki parçalar ile kasayı topladım. Bence gayet güzel oldu.

WhatsApp Image 2023-05-04 at 01.24.40 (2).jpegWhatsApp Image 2023-05-04 at 01.24.40 (1).jpegWhatsApp Image 2023-05-04 at 01.24.40.jpeg

viki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Viki pedia
1-;kablo boşluğu yetersiz..modüler psu nun kabloları zaruri olarak anakart tepsisinin arkasına birikiyor..bu nedenle arka kapak şişip yerine oturmuyor..
2-;sac kalınlığı diye bir şey yok..fanları tutan sözde sac ( kağıt gibi) vidalarken içine göçüp deforme oluyor..konuyu açan arkadaş kalınlık 0.6 mm yazıp durdu oysa max 0.6 mm diye belirtilmiş..yani 0.1 ile 0.6 arasında sac malzemesi kullanılmış!
3-; kasa orjinalinde psu ile gelmiş..psu vidaların yuvalarında ki boya kalkmış..
4-; fanlarin renk şeması extra extra berbat ..ilk işim ışıklandırma ya guc sağlayan orta kabloyu kesmek oldu ki fanlar ancak bir şeye benzedi..
5-; fanlar sessiz haliyle düşük cfm ve statik basınci yok
6-;ürün orjinalinde argb olarak satılmakta..lakin gelen ürünlerde forumda bahsedilen 50 TL lik fanlar mevcut..ya argb ler sökülüp ayrı satıldı/ satılacak yada fansiz/ replika/ 2. Kalite ürünler.. Amazon fansiz olarak 1200 TL ye satiyorken , vergi,ÖTV kar marji ilave edilerek yine aynı tutarda satılması biraz şüpheli..
7-;kasa arkasında made in China yazılmış (ucuz çin malı anlayacağınız)

kapağınin menteşeli olması, 360 mm aio desteği, fan yuvasının komple delikli olması , ile işlevsel ve kullanışlı..argb lerinin olmaması ( fan önemsiz olmasa da olur diyen arkadaşlar için: 4 argb fan için en az 1200 TL + argb çoklayıcı 300 TL ekstra masraf yapacagimizi göz önünde bulundururak , kağıt gibi ince malzemesiyle satış tutarını asla hakketigini soyleyemem

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Oğuz Ünlüerler
1-;kablo boşluğu yetersiz..modüler psu nun kabloları zaruri olarak anakart tepsisinin arkasına birikiyor..bu nedenle arka kapak şişip yerine oturmuyor..
2-;sac kalınlığı diye bir şey yok..fanları tutan sözde sac ( kağıt gibi) vidalarken içine göçüp deforme oluyor..konuyu açan arkadaş kalınlık 0.6 mm yazıp durdu oysa max 0.6 mm diye belirtilmiş..yani 0.1 ile 0.6 arasında sac malzemesi kullanılmış!
3-; kasa orjinalinde psu ile gelmiş..psu vidaların yuvalarında ki boya kalkmış..
4-; fanlarin renk şeması extra extra berbat ..ilk işim ışıklandırma ya guc sağlayan orta kabloyu kesmek oldu ki fanlar ancak bir şeye benzedi..
5-; fanlar sessiz haliyle düşük cfm ve statik basınci yok
6-;ürün orjinalinde argb olarak satılmakta..lakin gelen ürünlerde forumda bahsedilen 50 TL lik fanlar mevcut..ya argb ler sökülüp ayrı satıldı/ satılacak yada fansiz/ replika/ 2. Kalite ürünler.. Amazon fansiz olarak 1200 TL ye satiyorken , vergi,ÖTV kar marji ilave edilerek yine aynı tutarda satılması biraz şüpheli..
7-;kasa arkasında made in China yazılmış (ucuz çin malı anlayacağınız)

kapağınin menteşeli olması, 360 mm aio desteği, fan yuvasının komple delikli olması , ile işlevsel ve kullanışlı..argb lerinin olmaması ( fan önemsiz olmasa da olur diyen arkadaşlar için: 4 argb fan için en az 1200 TL + argb çoklayıcı 300 TL ekstra masraf yapacagimizi göz önünde bulundururak , kağıt gibi ince malzemesiyle satış tutarını asla hakketigini soyleyemem
Haydaaaa.

Top Bottom