Neler Yeni

Yardım Ddr4 devri kapandı mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Paşadöner

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,955
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

kasa ama 750watt olucak max 35500tl

Bunu tercih edebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Paşadöner

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,955
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
fiyatını yazarmısın anlamadım tam fiyatından hangisi bakayım

IMG_20231231_193030.jpg

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Murat Cemal
şu anda ddr5 anakart ve işlemcilerin ram destekleri çok düşük, tahminimce 1-2 seneye 7000-8000 mhz ramler ve bu günkinden çok daha düşük cl'li ramler çıkacaktır. ve o zaman senin gene anakart ve ram alman gerekecek. ben olsam 1-2 sene daha ddr4'ten devam ederim. geleceğe dönüş açısından bir mantığı yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Paşadöner
şu anda ddr5 anakart ve işlemcilerin ram destekleri çok düşük, tahminimce 1-2 seneye 7000-8000 mhz ramler ve bu günkinden çok daha düşük cl'li ramler çıkacaktır. ve o zaman senin gene anakart ve ram alman gerekecek. ben olsam 1-2 sene daha ddr4'ten devam ederim. geleceğe dönüş açısından bir mantığı yok
@Furkan Karagülle hocam sizce

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Murat Cemal
şöyle bir ram kullanmayacaksan ddr5 e geçmek aptallıktır, bu gün üst seviye gibi gelebilir. bahse girerim 1-2 sene içinde çok daha yaygınlaşıp normal görülecek. şu an doğru düzgün bir mimari görmedik ddr5 için. yeni nesil işlemcilerle çok daha fazla fark açılacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Paşadöner
şöyle bir ram kullanmayacaksan ddr5 e geçmek aptallıktır, bu gün üst seviye gibi gelebilir. bahse girerim 1-2 sene içinde çok daha yaygınlaşıp normal görülecek. şu an doğru düzgün bir mimari görmedik ddr5 için. yeni nesil işlemcilerle çok daha fazla fark açılacaktır
5200 mhz ramler şuanki sistemde

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,955
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Murat Cemal
Her şey oyun performansı değildir. Arka planda DDR5 RAM'lerin farkı oldukça üst düzeydedir. Ayrıca AM5 platformunda DDR5 şarttır.
tamamda erken değil mi? 2015'e gidelim o zamanda 2133 mhz ramler vardı bu gün ddr4'te 3600mhz ramler yaygın olarak kullanılıyor. yani bu adam 5200 mhz ram alıp 1-2 sene sonra sana sövmesin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben şahsen üst seviye bir sistem toplanmıyorsa ddr5'e geçmenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum bu yüzden

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,955
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
tamamda erken değil mi? 2015'e gidelim o zamanda 2133 mhz ramler vardı bu gün ddr4'te 3600mhz ramler yaygın olarak kullanılıyor. yani bu adam 5200 mhz ram alıp 1-2 sene sonra sana sövmesin?

Yani erken diye gidip de eski nesil sistem mi toplayalım aynı bütçede? Bu mantıkla ilerlersek her yeni donanım çıktığında bir sonraki nesli beklemek gerekir.

9.9 GHz işlemciler çıkacak, bu zamanda bilgisayar alınmaz. (!)

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Murat Cemal
2015'de ddr4'e geçip sonra 3000mhz ram alıp anakart yenileyen insanların başına gelen gelecek bu adamında başına

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,189
Üyeler
145,125
Son üye
LosdStrafe
Top Bottom