Neler Yeni

ethernet kablosu takılı ama internet yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ramazan
merhabalar ethernet kablosu takılı ama internet yok ne yapmam lazım aygıt yöneticisinde ağımın üstünde ünlem işareti var devre dışı bırakıyorum kaldırıyorum geri yüklüyorum fakat gitmiyor

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
572
İsim
Ahmet Melih Alemdar
merhabalar ethernet kablosu takılı ama internet yok ne yapmam lazım aygıt yöneticisinde ağımın üstünde ünlem işareti var devre dışı bırakıyorum kaldırıyorum geri yüklüyorum fakat gitmiyor
Anakartın sitesinden Lan Driver güncellemesini yaptın mı

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
572
İsim
Ahmet Melih Alemdar
hayır yapmadım nasıl yapıcağım
Anakartın hangi model ise google a yaz. resmi sitesine gir. orada support-destek kısmı vardır. Driver seçeneğinde LAN Drivers-Realtek PCI-E Ethernet Drivers vardır. Onu indir güncel olsun. Eğer düzelmezse tekrar düşünelim

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ramazan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartın hangi model ise google a yaz. resmi sitesine gir. orada support-destek kısmı vardır. Driver seçeneğinde LAN Drivers-Realtek PCI-E Ethernet Drivers vardır. Onu indir güncel olsun. Eğer düzelmezse tekrar düşünelim
yükledim günceller şuan fakat aynı sorun hala var

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
572
İsim
Ahmet Melih Alemdar

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
572
İsim
Ahmet Melih Alemdar
hepsini yaptım başka kablo fln taktım modem kapat aç reset herşeyi yaptım ama olmadı
Bilgisayarım- Sağ Tık- Yönet - Aygıt Yöneticisi- Ağ Başdaştırıcıları seç. Realtek Ethernet olanı sağ tıkla Kaldır de.
Silindikten sonra yine aynı ekranda üstte Eylem yazan yere tıkla- Donanım Değişikliklerini tara de. Tekrar Ağ bağdaştırıcıları içine Ethernet gelmesi lazım. Dene bakalım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ramazan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarım- Sağ Tık- Yönet - Aygıt Yöneticisi- Ağ Başdaştırıcıları seç. Realtek Ethernet olanı sağ tıkla Kaldır de.
Silindikten sonra yine aynı ekranda üstte Eylem yazan yere tıkla- Donanım Değişikliklerini tara de. Tekrar Ağ bağdaştırıcıları içine Ethernet gelmesi lazım. Dene bakalım
onu yaptım geldimi aynı şekil orda gözükenin üstünde ünlem işareti çıkıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ramazan
sarı ünlem var yani realtek yazanın üstünde

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
572
İsim
Ahmet Melih Alemdar
sarı ünlem var yani realtek yazanın üstünde
Valla kardesim düşünüyorum da aklıma başka bisey gelmiyor. Yazilimsal sorun yoksa donanımsal birsey var o zaman. Ya kabloda ya modemin cikisinda yada pc nin girişinde sorun var o zaman.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ramazan
Valla kardesim düşünüyorum da aklıma başka bisey gelmiyor. Yazilimsal sorun yoksa donanımsal birsey var o zaman. Ya kabloda ya modemin cikisinda yada pc nin girişinde sorun var o zaman.
dediğim gibi aygıt yöneticisinde gözüküyor fakat sarı ünlem var

Top Bottom