Neler Yeni

İnceleme HP OMEN neden alınmamalı?

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hocam istersen yüzyüze önüne 5 farklı marka koy canlı canlı victusla karşılaştır gene inanmaz bunlar ben artık tartışmıyorum bile 😂 yani victus alıp mağdur olup milleti bilinçlendirmek için açılmış bir konuda neden fanboyluk yaparsın ki inatla 😂 forumdan soğudum bu insanlar yüzünden 40 yılda bir giriyorum o da bunlara bakıp gülmek için. Cs girip ölünce ağlıyorlardır adamı göremedim bile hile diye 😂 144hz olması monitörün yeterli olduğunu sanan insanlar bunlar ne anlatabilirsin ki
Hocam mantık da yok bak ali usman diyor ki fazla FPS alsan nolcak e o zaman senin ekranın 144 hz sabitle 144 e zaten 144 görüyorsun ama benim dediğim cihaz 165 hz ve 165 fps görüyor o senden daha iyi ve de 2k ekrana sahip benim önerdiğim bu kadar mantık yok.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
Halil Karagöz
Hocam mantık da yok bak ali usman diyor ki fazla FPS alsan nolcak e o zaman senin ekranın 144 hz sabitle 144 e zaten 144 görüyorsun ama benim dediğim cihaz 165 hz ve 165 fps görüyor o senden daha iyi ve de 2k ekrana sahip benim önerdiğim bu kadar mantık yok.
Sen asıl makarayı görmemişsin az önce victusdaki 20 ms ekranları dile getirdiğimde adam önce 20 ms ekran yok victuslarda deyip sonra ben zaten laptop ekranını " KULLANMIYOM Kİ " dedi 😂😂😂 monitör attı adam 😂

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Sen asıl makarayı görmemişsin az önce victusdaki 20 ms ekranları dile getirdiğimde adam önce 20 ms ekran yok victuslarda deyip sonra ben zaten laptop ekranını " KULLANMIYOM Kİ " dedi 😂😂😂 monitör attı adam 😂
5 bini ona vermek yerine üstüne koyup daha iyi cihaz alabileceğinden haberi yok garibimin.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,297
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Bu sensör yüzünden şikayet edersen THH ye cihaz kullanılmaz hale geldiği için sana yeni ürün verirler. (ilk 6 ay içerisinde bu sorun olursa), yoksa tamir isteyebilirsin.
Merhabalar ben Ruffian bugün sizlere HP Omen'in neden alınmayacağını ve nasıl sorunlarının olduğunu anlatacağım isterseniz başlıca bir limitlerden ve throttle den girelim

*Limit ve Throttle*
-gelelim gene limite şimdi benim limitli dediğim tabi Predator Helios grubu arasında limitli dediğim Helios Neo i7 13700HX ile beraber 22-23 bin puanları alabiliyor fakat HP OMEN e geldiğimizde bu durum farklı 19 bin puan 20 bin puan arası dolaşıyor kast ettiğim test R23 testi ben genel anlamda rahatlık açısından R23 testini ve ya R20 testini tercih ederim attığım ekran görüntüsü üzerine konuşur isek klasik HP limitleri ve throttle leri ile devam ediyor bakın limit kötü bir şey değildir yerinde kullanırsan harika bir şey dir ama hep limitli bir cihaz kullanmak sorundur çünkü limit sadece soğutma için konulmaz drop sorunlarına ve wattın kendini 15 watt da sınırlama gibi sorunlarını gördüğümde kendimce dedim ki "demek ki bunun anakartı çok kalitesiz üstünü örtüyorlar" bakın iyimser limit Helios Neo da PL1 ve PL2 limiti değil yani watt sınırlama değil bunun süresini kısaltmışlar mesela 30 saniye 157 watt çekecek ise 15 saniye çekiyor yani süre kısaltımı yapmışlar OMEN larda daraltmada var bu da wattın düşmesine sebep olabilir ama gerçekden bunlara Victus dan aşinayız zaten victus ile omen arasında ciddi bir fark sadece Panel tarafında görülebilir ama asıl konumuza gelmedik.

*KRONİK SORUN*
-büyük bir başlıkta atmamın sebebi ciddi bir sorun çünkü bu sorun kendini 6 ay ve ya 9 ayda baş göstermeye başlıyor Hall Effect sensörü diye adlandırdığımız paneli açılıp kapandığını kontrol eden sensör heat sinklerin yanında ve hala yanında yapmaya devam ediyolar yani HP asla kullanıcısını düşünmüyor bu yüzden HP den nefret ederim kin tuttuğum bir markadır 19-20 den beri devam eden bu kronik sorun bir mühendislik sorunudur tabi sorunsuz olan var ama sorunsuz olan cihazlarında Victusdan farkı yok çünkü zaten victusdan belirgin farkı 4 hava çıkışı olması kronik sorunlu olanların genelinde 4 hava çıkışı var ama bu soruna sahip olmayan cihazlar 3 hava çıkışlı zaten soğutma sisteminin bir farkı yok iç kısımlar aynı fotoğraflarını bırakacağım buraya iç yapılarının siz farkı ayırt edin ve bu hall effect sensörü TÜM OMEN LAR İÇİN GEÇERLİ Transcend, Omen 16, Omen 17 gibi tüm cihazlarını kapsıyor intelli ve 4 hava çıkışlı ise %95 ihtimal ile kronik sorunlu bir cihaza sahipsiniz geçenlerde bana ulaşan oldu hocam siz beni uyardınız ben gene aldım ve bu sorun baş gösterdi diye çünkü kesin bir şey artık size bırakıyorum elimi de fazla yormak istemiyorum çok detaylı bilgi ister iseniz benim victus konumu okuyabilirsiniz ve de 3 hava çıkışlılarda da sorun olabiliyor attığım cihaza bakabilirsiniz ayırt edebilirmisiniz bilemiyorum orası size kalmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.technopat.net/sosyal/konu/hp-omen-16-2023-2024-kronik-sorunlari.3166959/ bu arkadaş da HP boykotunda benim önerim HP yi boykot edip hiç bir ürününü almamak ama işe yaracağını çok sanmam artık herkes manipüle olmuş durumda her türlü satıyor HP ama biz sesimizi duyurmakda kararlıyız.
1725097902538.png

yada sensör burada, müdahale edebilrisin. Ama hall effect sensörleri genelde sıcaklıklara karşı aşırı dirençlidir. Belki sorun sensörde değil içindeki dirençlerde olabilir.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Bu sensör yüzünden şikayet edersen THH ye cihaz kullanılmaz hale geldiği için sana yeni ürün verirler. (ilk 6 ay içerisinde bu sorun olursa), yoksa tamir isteyebilirsin.

Alıntıyı görüntüle

yada sensör burada, müdahale edebilrisin. Ama hall effect sensörleri genelde sıcaklıklara karşı aşırı dirençlidir. Belki sorun sensörde değil içindeki dirençlerde olabilir.
Sensörü çıkardığında sorun çözülüyor yani sorun sensörde ve hatalı cihazlarda sensör heatsink in direkt altında olduğu bile oluyor.

Alıntıyı görüntüle

Ve mühendisler bundan haberdar tamire gittiğinde sensörü söküp gönderiyorlar yani baya milleti dolandırıyorlar inat ile bu yüzden nefret ediyorum HP den.

Senerr

80+ Bronze
Garantisi bile devam ediyor.

@Senerr hak ettiğini aldı en sonunda vadamız ceza aldı şimdi kim +1 indirim yapacak 😂 kanıtsız atıp tuttu başka yapabildiği bir şey yok.
Baya uzun süreli ceza almış ama o kadar konuşmaya ve mesaj yazmaya çalışırsan olacağı oydu. Bu konuya ilgi göstereceği kadar üslubuna dikkat etse ceza almazdı. Hak etti.

Ben bunu nasıl kaçırdım ?🤣🤣🤣

Son düzenleme:

Senerr

80+ Bronze
Onu o dememiştir bence ama kovulduğunu fark edip bir de gelen birine daha gelme kovacaklar seni de dediği kısımda patladım ben. Herkes sen mi ? Kovalım.

Monitör attığını biliyorum ama 20 ms ekran yok dediği mesaji bulamadim.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Onu o dememiştir bence ama kovulduğunu fark edip bir de gelen birine daha gelme kovacaklar seni de dediği kısımda patladım ben. Herkes sen mi ? Kovalım.

Senerr hocam bana laf yapıyordunuz bakıyorum siz de sinirlenmişsiniz 😂😂

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
Halil Karagöz
Hocam acer nitro 5 serisinde 3 ms ekran var asus tufda galiba 6 veya 8 ms olması gerek. Ghosting olayı ips panellerin zaten kaçınılmazı rapid ips vs kullanmıyorsan ghosting olur benim bahsetmek istediğim 25 ms fabrika çıkışlı ekrandı fabrika değerleri hiçbir zaman tutmuyor hele ekranda. 25 ms ekranın %20 hata payıyla ms süresi 30 ms lere çıkıyor ya el insaf 1 ms monitörlerle nasıl yarışacak bu adam ?

biz işlemciyi sınırlıyoz ama sen bilirsin

nitro 5 te 3ms ise victusta 18ms yaaaaaaaaa

zort

3msler 1mslerle nasıl kapışcam

95 dcip3 real 3ms gtg ekranla kullanıyorum ama sen bilirsin

kendi ekranını hiç kullanmadım bilmiyom

3.7ye aldım hayırlı olsun

Zort dediği mesaja git hocam :D kronolojik attım sana :D

Senerr

80+ Bronze
Senerr hocam bana laf yapıyordunuz bakıyorum siz de sinirlenmişsiniz 😂😂
Üslubu çok kötüydü ve çirkindi ben o yüzden sinir oldum HP'yi savunması arka planda benim için.

İnanılmaz çirkin üslup kullanıp bizden ekranı iyi laptop önerisi istedi. Oled ekranlı laptopların hepsi iyi oysa ve 43K için demişti parası da yeter ama ciddiye almak çok zor kendisini.

https://www.akakce.com/laptop-noteb...4-tasinabilir-bilgisayar-fiyati,83005075.html

"zort" demekten başka kelime bilmiyor bu arada.

Son düzenleme:

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,297
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Ve mühendisler bundan haberdar tamire gittiğinde sensörü söküp gönderiyorlar yani baya milleti dolandırıyorlar inat ile bu yüzden nefret ediyorum HP den.
Eğer bunu kanıtlayabilirsen Fiyattan indirim isteyebilirsin. Bence worth

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

HmzaY

80+ Gold