Neler Yeni

Hristiyanlık neden yanlış?

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,637
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
"3'u birbirini tamamlayan parçalardır" cümlesinden " X+Y+Z= T " ifadesi çıkıyor yani üçü birbirini tamamlar ve ilah odur demiş oluruz, buraya kadar sorun yok ama bu ifadeden yola çıkarak " T=3T " ifadesi çıkıyor ve yine matematiksel olarak doğru değil.
hocam matematiksel hesap yapma boşa
matematiksel hesapla islamda da ilah yok orda da burda da
zaten bilim insanlarının ateist olma sebebi bilime ve matematiğe uymaması hiçbir şeyin

TamerKs

80+ Silver
hocam matematiksel hesap yapma boşa
Mantık yürütüyorum matematiksel yaklaşıyorum ve hayır hesap yapma diyorsun resmen, oysaki Kur'an Kerimde yaklaşık 49 kere aklı kullanmamızı ve mantık yürütmemiz gerektiği vurgular. İşte aralarındaki fark budur biri aklı kullanmayı diğeri ise hesap yapma boşa demeyi öğretir.

Son düzenleme:

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,637
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Mantık yürütüyorum matematiksel yaklaşıyorum ve hayır hesap yapma diyorsun resmen, oysaki Kur'an Kerimde yaklaşık 49 kere aklı kullanmamızı ve mantık yürütmemiz gerektiği vurgular. İşte aralarındaki fark budur.
hocam o kitapta da akla mantığa dair bir şey yok
kusura bakma da birinin asası ile denizi yarması senin aklınla ve mantığınla ulaşabileceğin bir şey mi
hepsi fantastik bilim kurgu
harry potterdan the lord of the ringsten hiçbir farkı yok bu kitapların. hepsi hayal ürünü.

TamerKs

80+ Silver
asası ile denizi yarması senin aklınla ve mantığınla ulaşabileceğin
Tanrı olarak kabul ettiğimiz varlık dünyanın dışında bulunan bir güçtür ve tektir dünyanın yaratıcısıdır. Mucizelere o gözle bakmak lazım.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,637
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Tanrı olarak kabul ettiğimiz varlık dünyanın dışında bulunan bir güçtür ve tektir dünyanın yaratıcısıdır. Mucizelere o gözle bakmak lazım.
hocam sen de bahanelerin arkasına kaçıyorsun
hem akıl mantıktan bahsediyorsun aklın mantığın olmadığı yerde de o gözle bakma lazım diyorsun.
yaptığın şey akla mantığa uymuyor. kendini kandırma istersen. bu mesaja da hiç cevap verme, sadece düşün hocam, zira ben uzun bir müddettir düşünüyorum.

TamerKs

80+ Silver
kendini kandırma istersen. bu mesaja da hiç cevap verme
Kendim saygılı bir şekilde ifade etmeye, izah etmeye çalışıyorum ama sana uymaması benim kendimi kandırıyor olmama neden olmaz. Tanrı bu dediğin mucizeleri yapmaya gücü yetebilen birisidir zaten bu her tanrıya inanan dinde böyledir. Sanatçı yaptığı sanatın içinde bulunmak zorunda değildir. Bir ressamın yaptığı resmin içinde görülmek zorunda değil ve o resmin içinde bulunan kurallara da uymak zorunda değil.

Son düzenleme:

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
Bu konu İslam için açılsa konu kapatılıp açan kişi ban yemişti. Başka din olunca niye olmuyor.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,637
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Kendim saygılı bir şekilde ifade etmeye, izah etmeye çalışıyorum ama sana uymaması benim kendimi kandırıyor olmama neden olmaz. Tanrı bu dediğin mucizeleri yapmaya gücü yetebilen birisidir zaten bu her tanrıya inanan dinde böyledir. Sanatçı yaptığı sanatın içinde bulunmak zorunda değildir. Bir ressamın yaptığı resmin içinde görülmek zorunda değil ve o resmin içinde bulunan kurallara da uymak zorunda değil.
hocam tanriyi yani uhrevi, ilahi olan ve maddi olmayan bir seyi dunya uzerindeki maddelerle kanitlamaya calismaniz akla mantiga sigmaz

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
Daha önce böyle bir durum yaşanmadı, ileri sürdüğün tahmin doğru değil.
Lafım sana değil ki forumdaki yönetime, dene istiyorsan. İslam neden yanlış diye aç konu, anında İslam'a hakaretten ilk önce Gri Caner denen şahıstan sonra diğerlerinden hakaret yersin, üzerine de konu kapatılıp uyarı alırsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Böyle bir ifade yanlış zaten bu şekilde itiraz eden olmaz. Çelişki var ve kitapta yanlış bilgiler veriliyor bizzat kitaptan alıntı yaptım ne araştırması?
Kitaptan alıntılarına laf etmedim fark ettiysen. Teslis kavramı hakkında yeteri kadar bilgiye sahip değilsin onu söyledim

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
Hocam bütün inançlara saygı duyarım fakat Ateizm'e asla gerçekten tenekeye inanana bile saygı duyarım ama hiçbir şeye inanmamak ve evrenin kendiliğinden oluştuğunu düşünenler gerçekten sıkıntılı.
Düz kafayla bakarsan evet Ateistlik saçma ama böyle düşünceler bilgisiz cahilliği. (Ateist değilim)
Bir inanışı tam bilmeden insanlara teneke demek kimsenin haddine değil ki bir sürü Ateist felsefeci var.
Ateizm direkt olarak tanrıya inanmamak gibi basit olarak ifade edilmemesi gerekiyor. Ateizm, pozitif ve negatif ateizm olarak ikiye ayrılıyor. Ateist olurken aynı zamanda agnostik de olabiliyorsun.
Negatifte tanrının var olabilmesi mümkündür fakat inanmak için ortada bir sebep olmadığı için inanmamayı seçiyorsun.
Pozitif olan ise tanrı kavramı çelişkili olduğu için inanmanın mantıklı bir gerekçesi olmadığını savunur, ortada bir sebep yok kısacası. Eğer ortada bir din yoksa inanç kavramında ''Tanrı'' sadece kendi tanrını yaratmak, bu durum aynen Zeus'un olabileceğine ihtimal verip inanmaya benziyor. Bu yüzden bu noktada ateistlik olarak ayrışan iki nokta ''İnanmak için mantıklı sebep yok'' ''Tanrı olabilir fakat inanmıyorum''
Eğer ortada tartışılacak bir din yoksa geriye kalan tek şey inanç ve felsefe konusu oluyor. Bu noktada saçma düşünceler bile olsa bir insana teneke demek için gerekli bir argümanın olması lazım. Eğer bir inanışı tam bilmiyorsanız tartışma yapmayın.

The Semih

80+ Silver
Düz kafayla bakarsan evet Ateistlik saçma ama böyle düşünceler bilgisiz cahilliği. (Ateist değilim)
Bir inanışı tam bilmeden insanlara teneke demek kimsenin haddine değil ki bir sürü Ateist felsefeci var.
Ateizm direkt olarak tanrıya inanmamak gibi basit olarak ifade edilmemesi gerekiyor. Ateizm, pozitif ve negatif ateizm olarak ikiye ayrılıyor. Ateist olurken aynı zamanda agnostik de olabiliyorsun.
Negatifte tanrının var olabilmesi mümkündür fakat inanmak için ortada bir sebep olmadığı için inanmamayı seçiyorsun.
Pozitif olan ise tanrı kavramı çelişkili olduğu için inanmanın mantıklı bir gerekçesi olmadığını savunur, ortada bir sebep yok kısacası. Eğer ortada bir din yoksa inanç kavramında ''Tanrı'' sadece kendi tanrını yaratmak, bu durum aynen Zeus'un olabileceğine ihtimal verip inanmaya benziyor. Bu yüzden bu noktada ateistlik olarak ayrışan iki nokta ''İnanmak için mantıklı sebep yok'' ''Tanrı olabilir fakat inanmıyorum''
Eğer ortada tartışılacak bir din yoksa geriye kalan tek şey inanç ve felsefe konusu oluyor. Bu noktada saçma düşünceler bile olsa bir insana teneke demek için gerekli bir argümanın olması lazım. Eğer bir inanışı tam bilmiyorsanız tartışma yapmayın.
Ben teneke demedim ki, Tenekeye inanan bile ateistlikden daha mantıklıdır dedim gözümde, şimdi sen bana gelsen Semih Kratosa inanıyorum ben yine seni ateiste göre daha mantıklı bulurum.

Top Bottom