Neler Yeni

İkinci el Japon motosiklet mi, sıfır Çinli mi?

İkinci el Japon motosiklet mi, sıfır Çinli mi?

• Japon (Honda, Yamaha vs.)

Oylar: 184 91.5%
  • Çin (Kuba, RKS, Mondial vs.)

Oylar: 17 8.5%

• Oy kullanan toplam üye
    201

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,143
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Sağlam olması önemli değil, başına büyük bir kaza geldiğinde motor dağılsa en az 3-5 aya zor toplarsın.
miş - mış ile iş yapılmaz hocam, fiyat farkı da belli honda yamaha ile.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
miş - mış ile iş yapılmaz hocam, fiyat farkı da belli honda yamaha ile.
Evet fiyat farkı bariz fakat yapacak bir şey yok. Bu durumu yaşayanlar var 250srı kazayla dağıtıp 6ayda zorla toplayanları tanıyoruz.Tabii ki karar kişinin kendisinin ancak ben japon taraftarıyım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu hortlatmışsınız, ben de yukardaki arkadaşa cevap yazmaya hazırlanıyordum ama eski konu olduğu için belki görmez. Olsun ben yine de yazayım

İkinci motorum olarak Nisan ayında Apec APX5 150 cc motor aldım A101'den. Şuan motor 800kmde. 8bin değil 800km. Fabrika orta sehpa tekerleğini tutan vidayı uzun kullanmış, fabrikasyon olarak hatalı. O vida, motoru orta sehpadan her indirdiğinde yağ karteline çarpıp yağ kartelini deldi. Motor 800 kmde. Hangi japonda bunu görebilirsin bir söyler misin bana? 2016'da R25 aldım 3 farklı zamanda 5 farklı parça önleyici bakım olarak çağırıldı ve sıkıntı olmadan değişti. Bu motorumu (apx5) garantiye götürdüğümde kronik bir problem olduğunu ama geri çağırmadıklarını öğrendim.
Ayrıca ABS ara sıra devreye girmiyor, yolda giderken ışığını yakıyor. Tekrar yazıyorum motor 800kmde.
4 sene R25 kullandım, en ufak bir sıkıntı yaşamadım.
3 senedir R6 kullanıyorum, bir defa bile en ufak bir problem yaşatmadı bana.
Ben gayet güzel bakarım motoruma, 12 yıldan uzun süredir motor kullanıyorum, 500bin kmden fazla tecrübem vardır. Ben senin pek motor tecrüben olduğunu düşünmüyorum, hele farklı markalar hiç kullanmamışsın.
Hocam R25 başlangıç motoru olur mu? (çok kez motora bindim tecrübem var)

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sağlam olması önemli değil, başına büyük bir kaza geldiğinde motor dağılsa en az 3-5 aya zor toplarsın.
Şu mantığını anlamıyorum. Yanlış anlama lütfen senin için demiyorum. Geçen arkadaşım aynı fiyata japon almak yerine aynı sebepten dolayı çinli almayı düşündü iki tur aramızda dövdük kendine getirdik. Parça fiyatı cart curt sebeplerden dolayı Çin'e yöneliyorlar. Sanki her gün kaza yapıyormuş gibi.. Eğitim almadan bisiklete biner gibi bindikleri için de olabilir. Uzun vadede parça fiyatından daha çok masraf çıkardığını öngöremiyorlar.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Şu mantığını anlamıyorum. Yanlış anlama lütfen senin için demiyorum. Geçen arkadaşım aynı fiyata japon almak yerine aynı sebepten dolayı çinli almayı düşündü iki tur aramızda dövdük kendine getirdik. Parça fiyatı cart curt sebeplerden dolayı Çin'e yöneliyorlar. Sanki her gün kaza yapıyormuş gibi.. Eğitim almadan bisiklete biner gibi bindikleri için de olabilir. Uzun vadede parça fiyatından daha çok masraf çıkardığını öngöremiyorlar.
Ben burada japonu savundum, örnek verdiğim motorlardan birisi de cf moto 250sr. Bir kişinin 250srı dağılmıştı kazayla, 4-5 aya zor toplamış.

CoNKeR

80+ Bronze
Hocam R25 başlangıç motoru olur mu? (çok kez motora bindim tecrübem var)
Hocam bazı soruların net cevabı olur, bazılarının ise olmaz, çünkü net cevap vermek için bazı bilgiler gerekir.
Eğer hiçbir şey bilmeden net bir cevap isterseniz, hayır başlangıç motoru değildir.

Ama derseniz ki,
İşte şu kadar süredir araba kullanıyorum, işte 10 senedir araba (trafik) tecrübem var.
Beni bekleyen eşim çoluğum çocuğum (veya anam babam) var, sağ bileğime hakim biriyim, çok gaz açmam.
Motoru aldıktan sonra (veya önce) motor eğitimlerine katılacağım (honda safety, yamaha riding academy vb)
Yani bilinçli biri misin, kendine hakim misin vb sorulara gerçekten evet diyorsan, yanıma apaçi geldiğinde yarışmam ben yoluma bakarım diyorsan,
R25 senin için başlangıç motoru olabilir.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Hocam bazı soruların net cevabı olur, bazılarının ise olmaz, çünkü net cevap vermek için bazı bilgiler gerekir.
Eğer hiçbir şey bilmeden net bir cevap isterseniz, hayır başlangıç motoru değildir.

Ama derseniz ki,
İşte şu kadar süredir araba kullanıyorum, işte 10 senedir araba (trafik) tecrübem var.
Beni bekleyen eşim çoluğum çocuğum (veya anam babam) var, sağ bileğime hakim biriyim, çok gaz açmam.
Motoru aldıktan sonra (veya önce) motor eğitimlerine katılacağım (honda safety, yamaha riding academy vb)
Yani bilinçli biri misin, kendine hakim misin vb sorulara gerçekten evet diyorsan, yanıma apaçi geldiğinde yarışmam ben yoluma bakarım diyorsan,
Evet hocam kendime her konuda hakim olan birisiyim, öyle apaçilikle vs işim yok zaten. Bundan önce birkaç farklı model motosiklet kullandım, buradaki tereddütüm normalde R25 dediğimiz motor, R6'dan indikten sonra R25e geçince bisiklet gibi gelen bir motor fakat 250CC grubunun en iyisi olduğu için ve çift silindirli olması sebebiyle tereddütüm vardı. Sağ olun hocam iyi günler dilerim, bu arada size de iyi sürüşler. Makineniz mükemmel.

GirayHan

80+ Gold

Ama derseniz ki,
hangimiz apaçilik yapmadık ki ? :ROFLMAO:

şaka bir yana bana göre 10 beygir ve üstü hangi makina olursa olsun başlangıç motoru olmaz olamaz. Unutulan bir motor modeli var bunu sende çok iyi bilirsin. YBR 125. Bana göre başlangıç motoru bu makinadır. Hala motora yeni başlayacak çevremde kim varsa ilk önerimdir.

bizim millette eşeğe binmeden ata binme sevdası var. eşeğe binmeden ata binenlerin bir sonra ki bineceği yer cenaze arabasının arkası oluyor genelde.

ben motosiklete başladığımda 125cc'yi tam 4.5 yıl kullandım. 250cc'ye geçtim onda da bir 5 yıl kullandım sonra ara makina diyebileceğimiz modeller soktum araya kawasaki er5 gibi onda da bi 2-3 yıl takıldıktan sonra ver elini 600'lükler 1000'likler dedim.

hala bu mesajları burda yazabiliyorsam sabır metanet sahibi olduğum içindir. Yoksa gazete manşetlerinde bariyer'lerin biçtiği genç olarak arşive kaldırılacaktım.

sabır tecrübe kazandırır.

En iyi motorcu torununu arkasına alıp gezdirebilen motorcu'dur derdi rahmetli dedem.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,247
İsim
Ali yılmaz
Her zaman derim 50lik çinle 50lik honda kıyaslamayın diye arada devasa uçurum var fiyat olarak kalite olarak. Ama bana yine demeyinki 250sr veya r25. Yine kalite olarakta farklı ama para olarakta farklı baya farklı hemde. İkisi bambaşka mevzular. Paran yoksa çine bin kardeşim. Ama adam akıllı çine bin. Paran varsa japon bin abicim. Japon alabiliyosan zaten düşünme bunları. Japon alabilecekte çin almaz zaten. Ben r25 parasına 650lik çin aldım. Mutlumuyum mutluyum. O fiyata 650lik jalon alabiliyomuydum hayır. Bence bu kadar yani. Yolda kalmadım kalırsamda aklımdaki ben bunu japon muadilinin yarısı fiyatına aldım hemde sıfır. Beklemeden kaxıklanmadan bayiden. Sıkıntı çıksa bile kabulüm. Ki çıkacağını düşünmüyorum. Saygılar..

Top Bottom