Neler Yeni

İnternet hız değerleri sonradan kalıcı olarak değişti

Rezanix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
Enes Uygun
Güncelleme: Netspeed ile iletişime tekrar destek talebi oluşturduğumda, bu sefer İbrahim Bey adlı bir temsilci tarafından arandım. İbrahim Bey, hattımın ve portumun hiçbir şekilde değişmediğini, önceki bilginin yanlış olduğunu belirtti. Düşük hız sorununun aslında modem kaynaklı olduğunu ifade etti. İlk olarak, "Asus modem mi kullanıyorsunuz?" diye sordu; ben de evet cevabını verince, modem arayüzünden kararlılık ayarını değiştirmemi önerdi. Bu değişiklik sonucunda internet hızım 25mbps'den 52mbps'ye yükseldi. Eğer önceki destek talebimdeki yanıltıcı bilgiye göre hareket etseydim, 25mbps hızla devam etmek zorunda kalacaktım. Tekrar iletişime geçerek bilgili bir temsilcinin yardımını almış olmaktan dolayı şanslıyım ve sorunum çözüldü.

image.png

Modem arayüzündeki "Kararlılık Ayarı" daha önceden 15dB seviyesindeydi. Şu anda ise 6dB seviyesinde kullanıyorum. Kararlılık ayarı, internetin ne kadar stabil çalışacağını etkileyen bir ayar sanırım. Ancak 15dB'den 6dB'ye düşürdüğümde herhangi bir stabilite sorunu yaşamadım; oldukça stabil bir şekilde kullanabiliyorum. Gelecekte hızı daha da artırmak amacıyla ayarı 4dB'ye çekebilirim.

image.png

Şu anda hat değerlerimde bu şekilde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
909,100
Üyeler
141,088