Neler Yeni

intiharın afı olur mu

samet4747

80+ Platinum
dostlar intihar eden kişiler iman etmeyen kişiler ile aynı kategoriye mi giriyor bilgili olan arkadaşlar yazarsa iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
İntehar islam dinindeki en büyük yasaklardan birisidir. İntehar eden kişi sonsuza kadar cehenneme mi gider bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ata Atagur
dostlar intihar eden kişiler iman etmeyen kişiler ile aynı kategoriye mi giriyor bilgili olan arkadaşlar yazarsa iyi olur
Abi bence intihar kişisel bir tercih sana olan tek tavsiyem dinlere çok bağlanma son çare olarak gerçekten hani artık çekilmez hale geldiyse seçebilirsin ama hayat çok güzel ve her zaman başka bir yol vardır o yüzden söylediklerime kulak verirsen iyi olur bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
Abi bence intihar kişisel bir tercih sana olan tek tavsiyem dinlere çok bağlanma son çare olarak gerçekten hani artık çekilmez hale geldiyse seçebilirsin ama hayat çok güzel ve her zaman başka bir yol vardır o yüzden söylediklerime kulak verirsen iyi olur bence
Arkadaşa katılıyorum. Hatta neredeyse hepsinin bu kararı uygulamaya geçirdikten ve geri dönüşü olmayan yola girdikten sonraki saniyelerinde çok pişman olduğunu düşünüyorum.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
İntihar Müslüman'a yasaklanmıştır ve en büyük günahlardan biri olarak sayılır Allah'a karşı gelmek yani küfür denilen günaha yakında bir günah olduğu söylenir. İntihar eden bir Müslüman ise Müslüman olmayanla aynı kefeye konulmaz ama intihar edene edilecek azab büyüktür.

samet4747

80+ Platinum
keşke bende villada tek derdi havuzun suyunun sıcaklığı olan zengin züppelerden olsaydım benim gibilere yaşamayı hakketmmiyorsunuz diyebilseydim ancak lafı yiyen taraf ben oluyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

keşke bende villada tek derdi havuzun suyunun sıcaklığı olan zengin züppelerden olsaydım benim gibilere yaşamayı hakketmmiyorsunuz diyebilseydim ancak lafı yiyen taraf ben oluyorum
tabi ki etmem intihar falan ama yani belki ölmüyoruz ve biz gerçekleşen eyleme ölüm diyoruz bu düşünceler teoriler kafamı gerçekten kurcalıyor

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
İntihar daha kötü bir seçenek, iman etmeyenin cennete gitme ihtimali var

silent666

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Orçun Yılmaz
İslama göre eğer müslüman ölürsen cehennemde biraz takıldıktan sonra cennete gideceksin. Ama cehennemde ne kadar takıldığın işlediğin günahlara bağlı. Ama ben Kuranın mealini okudum ve intiharla alakalı bir ayet gördüğümü hatırlamıyorum. Ama sana tavsiyem nedenlerden bağımsız bir mutsuzluğum yoksa intihar etme. Nedenler çözülemez seyler değillerdir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
911,291
Üyeler
141,432
Son üye
siterlin
Top Bottom