Neler Yeni

Kardiyo +diyet yapmama rağmen kilo veremiyorum?

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
At
5 aydır haftada 3 gün full body antrenmanı yapıyorum son 2 haftada ise diyet + kardiyo yapmaya da başladım antreman günü 45 boş gün 70-90 dakika orta tempoda yürüyorum 1900-2200 kalori arası alıyorum ve sadece 1 kilo verdim bu süreçte oda giden sudur tahminimce neden kilo veremiyorum?

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198301028968/
Discord
yusakaraa
5 aydır haftada 3 gün full body antrenmanı yapıyorum son 2 haftada ise diyet + kardiyo yapmaya da başladım antreman günü 45 boş gün 70-90 dakika orta tempoda yürüyorum 1900-2200 kalori arası alıyorum ve sadece 1 kilo verdim bu süreçte oda giden sudur tahminimce neden kilo veremiyorum?
Kaloriyi doğru hesaplıyor ve gerçekten ortala 2000 kalori alıyorsanız bir yerde hata var demektir.
Ağırlık antrenmanında birden fazla kas grubunu çalışan hareketlere odaklanmalısınız daha fazla kalori harcamak için,
Kardiyo konusunda ise ortalama 5-6 km hızda yüksek eğimde kardiyo 45-60dk veya kendinize uygun bir HIIT programını 20dk civarında yapabilirsiniz fakat gün sonuna yakın antrenman yapıyorsanız HIIT önermiyorum. Erken saatlerde antrenman yapıyorsanız kesinlikle kardiyo HIIT olmalı, gün boyu kalp ritminizi ve kan dolaşımını yüksek tutarak yağ yakımına ciddi fayda gösterir.
Ek olarak imkanınız varsa uygun fiyatlı bir kondisyon bisikleti alın, sabah kardiyosu 15dakika günlük programınıza ekleyin, muhteşem bir etkidir.

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
At
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum insülin ve tiroitlerine bir baktır. İnsülin direnci varsa vücut yağ yakamaz. Aynı şekilde tiroit sorunları da kilo vermeyi zorlaştırır.
Hafta içi baktıracağım dediğiniz gibi olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaloriyi doğru hesaplıyor ve gerçekten ortala 2000 kalori alıyorsanız bir yerde hata var demektir.
Ağırlık antrenmanında birden fazla kas grubunu çalışan hareketlere odaklanmalısınız daha fazla kalori harcamak için,
Kardiyo konusunda ise ortalama 5-6 km hızda yüksek eğimde kardiyo 45-60dk veya kendinize uygun bir HIIT programını 20dk civarında yapabilirsiniz fakat gün sonuna yakın antrenman yapıyorsanız HIIT önermiyorum. Erken saatlerde antrenman yapıyorsanız kesinlikle kardiyo HIIT olmalı, gün boyu kalp ritminizi ve kan dolaşımını yüksek tutarak yağ yakımına ciddi fayda gösterir.
Ek olarak imkanınız varsa uygun fiyatlı bir kondisyon bisikleti alın, sabah kardiyosu 15dakika günlük programınıza ekleyin, muhteşem bir etkidir.
Sabah 6-7 yumurta birde akşam yemeği yiyorum istesemde fazlasını alamam ki zaten ağırlık günleri 1 eğimde boş günlerde 4-6 eğimde 6,5 hızda yapacağım o zaman normalde hep 1 eğimde de yapıyordum teşekkürler

duayen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Attila Timur
kanka boy kilo kaç ?

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,474
İsim
oğuzhan ege
Spora aç karnına git koşuda düz koşu yapma en yüksek eğim kaçsa onu al. Hız olarak 6 dan aşşa inme bende 2 ayda 94d en 87 düşebildim ama çok kaçamak yaptım.

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
At
kanka kilon boyuna göre normal neden kilo vermek istiyorsun ben 190 110 kiloyum
Amacım yağ oranını azaltmak yağ oranım kiloma göre yüksek ve yaza hazırlıkta diyebiliriz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Spora aç karnına git koşuda düz koşu yapma en yüksek eğim kaçsa onu al. Hız olarak 6 dan aşşa inme bende 2 ayda 94d en 87 düşebildim ama çok kaçamak yaptım.
Bir arkadaş daha yüksek eğim önerdi dediğiniz gibi yapacağım hocam

duayen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Attila Timur
kanka canını sıkma yağ oranına bağlı olarak kilo kaybetmişsin kilo vermek sadece tartıda verdiğin kilo anlamına gelmez, yani bel bölgen atıyorum 75 cm 5 ay sonunda kilon sabit kalmış ama belin 70'e düşmüş. yaptığın ağırlık sporundan dolayı adeleyi doldururmuşsun, yağdan vermek en büyük artı olmuş. yine kan sonuçlarına baktır her hangi bi problemin yoksa devam ettir kanka bu sporda devamlılık en önemli şey

AlpBeyk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
alperen taha demir
Hocam eğer baya uzun süredir bu şekildeyse karb döngüsüysü adı galiba işe yarayabilir 1 gün yüksej karb ve kalori alıp diğer gün 0 karb almak internettendaha detaylı araştır diyeti bi bak derim bence işe yarayabilir çünkü uzun süre bu şekilde düşük kalori alındığı zaman metabolizma ve sindirim iyice yavaşlıyo hızlandırmak için arada bir karbı kaloriyi yükseltmek işe yarıyor diye biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Kadir Çelik
detaylı bi kan testine gir. günlük 2.5lt su içmeyi unutma kardiyonun olmazsa olmazı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,155
Üyeler
141,096
Son üye
spanzGOD
Top Bottom