Neler Yeni

Çözüldü✓ Klavyede Bazı tuşlara aynı anda basınca algılamıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ömer Demir
Herkese Merhaba Başlıkta da belirttiğim üzere klavyede bazı tuşları aynı anda basınca algılamıyor örnek vermek gerekirse Valorant'ta Shift+W+A tuşlarına basarken 3 ve 1 tuşuna basınca elime alıyor ancak 2 tuşuna basınca elime hiçbir şey gelmiyor bunun nedeni sizce ne olabilir? Bundan önce farklı bir klavye kullanıyordum bugün yeni bir klavyeye geçiş yaptım aynısı bunda da aynı sorun bulunuyor.

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
klavyeler membran mı markaları ne?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ömer Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Klavyede anti ghosting özelliği yoktur.
Merhaba teşekkür ederim ancak Anti-Ghosting Özelliği klavye de aynı anda bir kaç tuşa basılmasını etkileyen bir durum değil mi yani bazı rakamlarda aynı anda toplam 3 tane tuşa basarken algılıyorken 2 tuşuna basarken gene de toplam 3 tane tuşa basmama rağmen algılamıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

klavyeler membran mı markaları ne?
Öncelikle teşekkür ederim önceki klavyem Razer Cynosa Lite aynı şekilde bunda da bazı tuşlarda bu sorunu yaşıyordum şuanda kullandığım klavye ise MF Product Strike 0569 değişiklik olsun diye bu ürüne geçiş yapmak istedim.

weSt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Batıkan C
Hyperx alloy core da benzer probleme sahip. Tab+w+3 çalışmazken 1, 2, 4 vs hepsi çalışıyor. J tuşu da çalışmıyor. Tek tek denedim bazı 3lu kombinasyonlar işlemiyor. Çözümü yok diyorlar membran klavyenin problemi bu sanırım. Cs de oyunumu etkiliyor ama iade edecek kadar önemsemedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ömer Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzeltme Yapacağım şuanda Razer Cynosa Lite klavyesini tekrardan taktım ve Shift+W+A ile birlikte 1,2,3 kullanabiliyorum zaten bu üründe Valorantta W+A+Y basınca Y tuşunu algılamadığı için bir sorun yaşıyordum ama belkide oyunun kendisinde durum böyledir bilmiyorum diğer ürüne gelecek olursak ise belki benim ürünüm bu şekilde bi sıkıntı ile gelmiştir veya klavyeyi çok araştırmadan aldığım için bilgisizlikten kaynaklıda olabilir lafın kısası ürün sorunsuzda olabilir bana denk gelen ürün kaynaklıda olabilir neyden kaynaklı olduğuna dair bir fikrim yok bu yüzden ürüne haksız yere laf etmek istemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hyperx alloy core da benzer probleme sahip. Tab+w+3 çalışmazken 1, 2, 4 vs hepsi çalışıyor. J tuşu da çalışmıyor. Tek tek denedim bazı 3lu kombinasyonlar işlemiyor. Çözümü yok diyorlar membran klavyenin problemi bu sanırım. Cs de oyunumu etkiliyor ama iade edecek kadar önemsemedim.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ben de ilk başta sorun teşkil etmiyor demiştim ancak gün geçtikçe biraz daha sinirimi bozmaya başladı maalesef bu durum ama dediğim gibi eski klavyeye döndüm ve şuanda Shift+W+A yı 1,2,3 tuşlarıyla kullanabiliyorum.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,867
Üyeler
140,709
Son üye
Hyperionnns
Top Bottom