Neler Yeni

Konu içerisinde alakasız cevap cezalandırılmalı!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Rammstein

80+ Silver
Haklısınız ama konu sahibi İtopya'ya niye güvenmiyor? İtopya ona özel olarak 2060 yerine 1050 falan mı gönderecek. Vatan'dan almak isteyebilir tabii buna lafım yok.

Geçen konu ötv zammıydı.
Arkadaş osmanlının dış borçlanmasından bahsediyordu.
Uzun yıllar boyunca Osmanlı zamanından kalan dış borçlar genç devlet Türkiye cumhuriyeti nin omzuna atıldı ama otv zammı için demedim onu
Sadece o dış borçlar yüzünden ülke çok iyi gelişemedi ama Atatürk bu borçların ödenmesi için çalışmalar yaptı ve 1938 yılına kadar genç devlet Türkiye cumhuriyeti %7.5 lik büyüme sağlayarak Atatürk sayesinde dış borçlar biraz da olsun hafifledi dedim
Ancak orada bir arkadaş dış borçlar ile ilgili soru sorduğu için onu yazdım

Vulks

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Selamlar son zamanlarda bu duruma çok tanık oluyorum dün gördüğüm şey ise bardağı taşıran son damlaydı.
Konularda sorulan soru yerine bambaşka bir cevap veriliyor mesela:
Bu konuyu okurken aşırı rahatsız oldum.
Bu konudaki:
"Kasa fanı çalışmıyorken windows kurma derdi de ayrı kafaymış :D" ifadesi de aynı şekilde.
Bu konudaki:
"Ben topladım ama 2 ay önce xD" ifadesi.
Örnekler gittikçe çoğalıyor.

En sinir olduğum konu ise şu Vatan konuları.
(Örnek (en üstteki): https://donanimarsivi.com/forum/konu/vatandanbilgisayar-toplama-tavsiyesi.132155/)
Bilgisayar önerisi isteniyor 100 tane mesaj geliyor Vatan'dan alma diye.
Sadece şu en üstteki konuda
"Vatan`dan istiyormusun yoksa ZORUNDAMISIN bu ikisi farklı şeyler"
"Vatan dan almak zorundayım." denmesine rağmen ısrarla "Ailen mi istiyor? Bence ikna et en az 1200 TL kazık yersin vatan olursa" ifadesi üstüne göre göre "vatana 10 14 k verme" ifadesi arkadaş artık bıkmış ve "Kazık yemek istiyorum" demiş.
BUNUN DA ÜZERİNE:

"Ne halin varsa gör o zaman :D" denmesi ağlanacak halimize gülmeme sebep oldu :D.
Bir arkadaş da uyarıyor

"adam zorunda. ailesi mecbur kılmış öyle deme" diyor ve diğer arkadaşımız ısrarla "yok bence iş öyle değil xd neyse vatan mevzuları beni kasıyor siz dewamke" diyor :D.

"Beyler aile zorlaması falan yok istediğim yerden alırım ben şahsen Itopya ya güvenmiyorum ve Vatan a güveniyorum şu an bu yazıyı yazdığım 2060 ı da Vatan dan aldım gayet memnunum Vatan dan sistem önerisi yapmayıpta Itopya fan boyluğu yapıcak arkadaşlar yazmasın kazığı ben yiyorum .thx." diyor konu sahibi ve bunun da üzerine "Vatanda İyi Geçirler Ama Kazık Değil Kazığın Kralını yersin" ifadesi kullanılıyor.

Arkadaş da dolayısıyla forumdan soğuyup böyle bir mesaj yazıyor: "Sistem önereceğinize kazıktan bahsediyorsunuz bu forumda galiba"

Bu işe bir el atılması gerekiyor benim fikrimce.

@Mehmet Yılmaz ve @White Ravens Hocalarımın bu konuyu değerlendirmesi çok güzel olur.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: Buradaki arkadaşlarla hiçbir sorunum yok ve tartışmak da istemem sadece bu yapılanın yanlış olduğunu belirttim.
Vatan PC konusunda çok haklısın

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
Haklısınız ama konu sahibi İtopya'ya niye güvenmiyor? İtopya ona özel olarak 2060 yerine 1050 falan mı gönderecek. Vatan'dan almak isteyebilir tabii buna lafım yok.
Güvenmeyebilir ısrar etmenin bir mantığı yok.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Uzun yıllar boyunca Osmanlı zamanından kalan dış borçlar genç devlet Türkiye cumhuriyeti nin omzuna atıldı ama otv zammı için demedim onu
Sadece o dış borçlar yüzünden ülke çok iyi gelişemedi ama Atatürk bu borçların ödenmesi için çalışmalar yaptı ve 1938 yılına kadar genç devlet Türkiye cumhuriyeti %7.5 lik büyüme sağlayarak Atatürk sayesinde dış borçlar biraz da olsun hafifledi dedim
Ancak orada bir arkadaş dış borçlar ile ilgili soru sorduğu için onu yazdım
Tamam konudan alakasız bir şey yazmışsın sonuçta.
Reis bence senin forumu bırakma vaktin geldi her şeyede savunmaya geçiyosun

Tamam konudan alakasız bir şey yazmışsın sonuçta.
Reis bence senin forumu bırakma vaktin geldi her şeyede savunmaya geçiyosun
Son mesajımı sana yazıp bırakıyorum
Bak şimdi güzel kardeşim, adam orada soru sormuş sorduğu soruya sırf konu ile alakası yok diye cevap yazmasa mıydım?
Ülke beyaz eşya, sağlık ve askeri ekipman üretiminde iyi dedim AKP li ilan edildim
Atatürk sayesinde dış borçlar azaldı dedim CHP li ilan edildim
BEN NE YAPAYIM?

Ted Mosby

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Ahmet Baran
Ek olarak bir oyun hakkında soru sorulduğunda “o oyun oynanır mı” gibi yorumlara da ceza gelmeli diye düşünüyorum

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,892
İsim
Sarp Yılmaz
Selamlar son zamanlarda bu duruma çok tanık oluyorum dün gördüğüm şey ise bardağı taşıran son damlaydı.
Konularda sorulan soru yerine bambaşka bir cevap veriliyor mesela:
Bu konuyu okurken aşırı rahatsız oldum.
Bu konudaki:
"Kasa fanı çalışmıyorken windows kurma derdi de ayrı kafaymış :D" ifadesi de aynı şekilde.
Bu konudaki:
"Ben topladım ama 2 ay önce xD" ifadesi.
Örnekler gittikçe çoğalıyor.

En sinir olduğum konu ise şu Vatan konuları.
(Örnek (en üstteki): https://donanimarsivi.com/forum/konu/vatandanbilgisayar-toplama-tavsiyesi.132155/)
Bilgisayar önerisi isteniyor 100 tane mesaj geliyor Vatan'dan alma diye.
Sadece şu en üstteki konuda
"Vatan`dan istiyormusun yoksa ZORUNDAMISIN bu ikisi farklı şeyler"
"Vatan dan almak zorundayım." denmesine rağmen ısrarla "Ailen mi istiyor? Bence ikna et en az 1200 TL kazık yersin vatan olursa" ifadesi üstüne göre göre "vatana 10 14 k verme" ifadesi arkadaş artık bıkmış ve "Kazık yemek istiyorum" demiş.
BUNUN DA ÜZERİNE:

"Ne halin varsa gör o zaman :D" denmesi ağlanacak halimize gülmeme sebep oldu :D.
Bir arkadaş da uyarıyor

"adam zorunda. ailesi mecbur kılmış öyle deme" diyor ve diğer arkadaşımız ısrarla "yok bence iş öyle değil xd neyse vatan mevzuları beni kasıyor siz dewamke" diyor :D.

"Beyler aile zorlaması falan yok istediğim yerden alırım ben şahsen Itopya ya güvenmiyorum ve Vatan a güveniyorum şu an bu yazıyı yazdığım 2060 ı da Vatan dan aldım gayet memnunum Vatan dan sistem önerisi yapmayıpta Itopya fan boyluğu yapıcak arkadaşlar yazmasın kazığı ben yiyorum .thx." diyor konu sahibi ve bunun da üzerine "Vatanda İyi Geçirler Ama Kazık Değil Kazığın Kralını yersin" ifadesi kullanılıyor.

Arkadaş da dolayısıyla forumdan soğuyup böyle bir mesaj yazıyor: "Sistem önereceğinize kazıktan bahsediyorsunuz bu forumda galiba"

Bu işe bir el atılması gerekiyor benim fikrimce.

@Mehmet Yılmaz ve @White Ravens Hocalarımın bu konuyu değerlendirmesi çok güzel olur.

Okuduğunuz için teşekkürler.

ÖNEMLİ NOT: Buradaki arkadaşlarla hiçbir sorunum yok ve tartışmak da istemem sadece bu yapılanın yanlış olduğunu belirttim.
Looper birinci konuda son derece haksızsın forumda sistemi önerisi isteyen adam bilgisine güvenmeyip bizden yardım istiyor bizde doğal olarak kazık yemesini istemiyoruz ondan sonra adam geliyor ben kazık yemek istiyorum diyor sende gelip vazgeçirmeye çalışan arkadaşı suçluyorsun ee yuh artık size ya açmasın o zaman konu falan kazık yemek istiyorsa.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,838
İsim
Ege
Looper birinci konuda son derece haksızsın forumda sistemi önerisi isteyen adam bilgisine güvenmeyip bizden yardım istiyor bizde doğal olarak kazık yemesini istemiyoruz ondan sonra adam geliyor ben kazık yemek istiyorum diyor sende gelip vazgeçirmeye çalışan arkadaşı suçluyorsun ee yuh artık size ya açmasın o zaman konu falan kazık yemek istiyorsa.
Hayır bak şimdi şöyle bir şey var adam Vatan'dan önerin diyor ve 100 tane mesaj geliyor "Neden Vatan?" diye.
Gerek ailevi gerek kendi seçimi.
Sistem önerisi yapmayacaklar direkt yazmasınlar daha iyi.
Adam Vatan'dan almak istiyor dostum o kadar yani oradan önerin ya da yazmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bildirimi yeni gördüm, birazdan hepsini okuyacağım.
Hocam unuttunuz sanırım?

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,892
İsim
Sarp Yılmaz
Hayır bak şimdi şöyle bir şey var adam Vatan'dan önerin diyor ve 100 tane mesaj geliyor "Neden Vatan?" diye.
Gerek ailevi gerek kendi seçimi.
Sistem önerisi yapmayacaklar direkt yazmasınlar daha iyi.
Adam Vatan'dan almak istiyor dostum o kadar yani oradan önerin ya da yazmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam unuttunuz sanırım?
Dostum adam sistem önerin diyor ve kazık olduğunu biliyor ve pişkin pişkin kazık yemek istiyorum diyip dalga geçiyor hoş mu bu? burada elinden geleni yapıp yardım etmeye çalışan adamlar var yapmayın gözünüzü seveyim ya.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,848
Üyeler
140,568
Son üye
osari
Top Bottom