Neler Yeni

LGS çok mu önemli mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Kerem Yılmaz
Arkadaşlar hiçbir dersi yapamıyorum. LGS o kadar önemli mi cidden? Kötü bir liseye gidersem en kötü ne olabilir?

Method

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Alperen Eymen Altunoğlu
geçen sene girdim hiçte bir önemini görmedim (meslek istiyodum zaten)

efztrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Efe
Arkadaşlar hiçbir dersi yapamıyorum. LGS o kadar önemli mi cidden? Kötü bir liseye gidersem en kötü ne olabilir?
Evet çok önemli kötü ve iyi lise farkını şahsen yazı ile anlatamam deneyimlemek lazım ancak şunu söyleyebilirim hayatını etkileyecek tabii bu benim görüşüm

Erden419

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Erdem
kötü lisenin ortamı kötü olur benimde lgs iyi geçmemişti mecbur özel okulda okudum önemli olan yks

efztrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Efe
meslek lisesi istiyorsan o ayrı tabi
ancak anadolu liseleri arasında fark büyük

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Semih Aydın
Normalde uzun uzun yazmazdım ama anlatayım.
Hayatımın hiç bir noktasında derslerim iyi olmadı.
Bütün arkadaşlarım takdir belgesi alırken ben teşekkür belgesini bile zar zor alıyor ya da alamıyordum.
Lise de meslek lisesine gittim. (okulun önemi son derece fazla. İyi öğretmenler + kalifiye bir zihin = başarı.)
Web Tasarım ve Grafik Animasyon okudum.
Lisede okulumu okurken bir yandan da web işleri ile haşır neşir oldum, tutkumu buldum.
12. Sınıfta stajımı uzun dönem yaparken aldığım maaş + edindiğim çevre ile güzel insanlar tanıdım, para kazandım. (2018 yılı için hatırı sayılır miktarlar.)
Sonrasında SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) alanına yöneldim.
Şu anda yaklaşık 5 yıldır bu işi yapıyorum ve yönetici konumundayım.
Peki dersleri çok iyi olan arkadaşlarım ne oldu?
Şu anda ya 2. üniversitelerini okuyorlar ya da işsizler ama benden çok da yukarıda olanı göremedim.
Önemli olan derslerin değil, tutkunu bulman ve tutkun için çalışman.
Gerisi zaten geliyor :)

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,952
İsim
uwu
geçen sene girdim neredeyse 0 çalışma ile 390 çektim haftada 2/3 saat konu tekrarı yap rahatça fen lisesine girersin şuan anadoluda okuyorum aslında bura fen lisesinden daha mantıklı benim için evime max 2dk uzaklıkta yürüyerek

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,211
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Hedefin güzel bir anadolu veya fen lisesi ise evet önemli ancak meslek, sosyal bilimler lisesi falan düşünüyorsan çok da önemsemeye gerek yok. Yine de genel olarak konuşursak her alandan farklı bir lise (fen, sosyal, meslekten falan bahsediyorum) diğerlerine göre düşük bir yüzdelikle alıyorsa her türlü eğitimi ve ortamı kötüdür. Kısacası vitesi boşa alıp rampa aşağı sallanmaktansa biraz da olsa önem verip en azından ortalama-iyi bir liseye yerleş ki lise zamanların çöp olup üniversite sınavına da ters etki yaratmasın.

efztrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Efe
Hedefin güzel bir anadolu veya fen lisesi ise evet önemli ancak meslek, sosyal bilimler lisesi falan düşünüyorsan çok da önemsemeye gerek yok. Yine de genel olarak konuşursak her alandan farklı bir lise (fen, sosyal, meslekten falan bahsediyorum) diğerlerine göre düşük bir yüzdelikle alıyorsa her türlü eğitimi ve ortamı kötüdür. Kısacası vitesi boşa alıp rampa aşağı sallanmaktansa biraz da olsa önem verip en azından ortalama-iyi bir liseye yerleş ki lise zamanların çöp olup üniversite sınavına da ters etki yaratmasın.
çok doğru

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Berat fatih
mümkünse çok çalış belki bakarsın fen lisesi gibi bi yer gelir

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,451
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Normalde uzun uzun yazmazdım ama anlatayım.
Hayatımın hiç bir noktasında derslerim iyi olmadı.
Bütün arkadaşlarım takdir belgesi alırken ben teşekkür belgesini bile zar zor alıyor ya da alamıyordum.
Lise de meslek lisesine gittim. (okulun önemi son derece fazla. İyi öğretmenler + kalifiye bir zihin = başarı.)
Web Tasarım ve Grafik Animasyon okudum.
Lisede okulumu okurken bir yandan da web işleri ile haşır neşir oldum, tutkumu buldum.
12. Sınıfta stajımı uzun dönem yaparken aldığım maaş + edindiğim çevre ile güzel insanlar tanıdım, para kazandım. (2018 yılı için hatırı sayılır miktarlar.)
Sonrasında SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) alanına yöneldim.
Şu anda yaklaşık 5 yıldır bu işi yapıyorum ve yönetici konumundayım.
Peki dersleri çok iyi olan arkadaşlarım ne oldu?
Şu anda ya 2. üniversitelerini okuyorlar ya da işsizler ama benden çok da yukarıda olanı göremedim.
Önemli olan derslerin değil, tutkunu bulman ve tutkun için çalışman.
Gerisi zaten geliyor :)
Sizinle özel olarak iletişime geçmem mümkün mü ?
Ayriyeten bir sorum olacak yaptığınız iş bir şirkete mi bağlı ve öyle ise diplomasız nasıl alınabiliyor bilgi birikimi ile tek başına girilebiliyor mu ?

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Semih Aydın
Sizinle özel olarak iletişime geçmem mümkün mü ?
Ayriyeten bir sorum olacak yaptığınız iş bir şirkete mi bağlı ve öyle ise diplomasız nasıl alınabiliyor bilgi birikimi ile tek başına girilebiliyor mu ?
Özelden yaz hocam ayıp ediyorsun.
Şu an şirkete bağlıyım ama istersem kendi şirketimi açarak da bu işi yapabilirim.
Bu işin eğitimi yok hocam.
Eğitim satın almanızı kesinlikle önermiyorum.
Bu işi öğrenmenin en iyi yolu "tamamen size ait" bir site olması, araştırma, bol bol deneme ve analiz yapma ile ilgili.
Eğitimde kimse size en kritik noktaları anlatmaz.
Kimse size mesleğindeki en önemli bilgileri 100 - 5000 TL'ye öylece vermez.
SEO alanında en önemli şey: Deneme, yanılma, araştırma yapmadır.
Şimdi örneğin bir makale/ürün/sayfayı yayına vermeden aşağı yukarı hangi sıralarda yer alabileceğini tahmin edebiliyorum.

Ek olarak SEO'nun diploması yok hocam :D
Ülkede eğitimini de SEO Uzmanları veriyor ama dediğim gibi ben almanızı önermiyorum

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,865
İsim
göksel yurtcan
yok hocam bizde girmiştik çok dümen bir sınav üniversite sınavına çalışın fakat lgsyide çok boşlayıp imam hatip vs. gitmeyim

Top Bottom