Neler Yeni

Linux Mint 20.3 (una)+ Lmde Debian Final Released!

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Linux Mint 20.3 (una)+ Lmde Debian Final Released!
Güncelleme tarihi: 29 MART 2022

Linux işletim sistemi: Multilanguage (Çokludil) + Türkçe 32/64 bit.

jvuEKH

HAKKINDA

Linux Mint 20.3 "Una” kod adlı Linux Mint 20.3’ün Xfce, Cinnamon ve MATE masaüstü ortamlarıyla hazırlanankalıpları indirilmek üzere yansılarda yerini aldı. Henüz sürüm duyurusu yapılmamış olan yeni sürümü, yansılardan edinmek mümkün. Ubuntu 20.04.5 LTS üzerine ve 5.4 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan Linux Mint 20.3 “Una”, 2025’e kadar güncellemelerle desteklenmeye devam edilecek. Daha az yeşil kullanan yeni bir görünüme sahip olan yeni sürüm, sistemin kullanıcı arayüzünde çelik gibi gri vurgularla geliyor. Ek olarak, yeni Mint-Y teması varsayılan olarak yuvarlak pencere köşelerine sahip bulunuyor. Linux Mint 20.3’te bulunan Cinnamon masaüstü ortamına birkaç yeni özellik eklenmiş bulunuyor. Nemo dosya yöneticisi, amaçlanan hedeftekiyle aynı ada sahip bir dosyayı taşıdığınız veya kopyaladığınız zaman durumları artık zarif bir şekilde ele alıyor. Kullanıcının Mint 20.3’te, çakışmayı önlemek/çözmek için dosyayı yeniden adlandırma seçeneğine sahip olduğu ifade ediliyor. luetooth artık doğrudan bluetooth tepsisi menüsünden açılıp kapatılabiliyor. Sistem; Thingy adlı yepyeni bir uygulama içeriyor. Bu, sık kullanılan ve/veya en son açılan belgelere hızlı erişim sağlayan bir belge Yöneticisidir. Artık ctrl + sekme kısayolunu kullanarak Xed metin düzenleyicide sekmeler arasında geçiş yapmak mümkün.

İNDİRME LİNKLERİ
linuxmint-20.3-cinnamon-64bit.iso 04-Jan-2022 15:02 2251653120
linuxmint-20.3-mate-64bit.iso 04-Jan-2022 18:35 2239365120
linuxmint-20.3-xfce-64bit.iso 04-Jan-2022 19:24 2126544896

Linux Mint 5 LMDE Debian tabanlı olan sürümü Hakkında ?

LMDE 5’in final sürümü Linux Mint lideri Clement Lefebvre tarafından duyuruldu. Lefebvre; Debian 11‘e dayalı olarak gelen sürümü duyurmaktan gurur duyduklarını söyledi. Cinnamon masaüstünü kullanan yeni sürümde, LVM bölümünü ilk önce ait olduğu LVM birimlerinden ve gruplarından kaldırmak gerektiği söyleniyor. Yükleyiciyi uzman modunda başlatmak için şu komutu çalıştırmak için sudo live-installer-expert-mode komutunun çalıştırılmasını önerdi. Manuel bölümleme modunda, yükleyicinin tüm takas bölümlerini otomatik olarak monte edeceğinin unutulmaması gerektiğini hatırlatan Lefebvre; root hesabın varsayılan olarak kilitli olduğunu söyledi.
İndirme sayfası
lmde-5-cinnamon-64bit.iso (1,966MB, torrent)
lmde-5-cinnamon-32bit.iso (1,945MB, torrent)

Kaynak link: https://linuxmint.com

execute

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Serhat İnan
Windowsa benzemiş ama diğerlerine göre bence daha güzel bir teması var.Sanal makinada kurcalanır.Eline sağlık güzel bi sunum olmuş.
Çoklu dil seçeneği developerler için çok işe yarıcaktır.

iboblt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ibrahim bulut
Üstad öncelikle emeğine sağlık @execute üstadın dediğine sanal makine de kurcalanır
2 bilgisayarım var biri memlekette ailem kullanıyor onda linux mint yüklü bence yeni kullanıcılar için 10 numara bir dağıtım
herkese tavsiye ederim güzel bir dağıtım hem türkçe forum desteği hem de yabancı kaynaklı desteği çok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,164
Üyeler
154,705
Son üye
Sawgera
Top Bottom